Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
За paidverts, постои шанса да ми земат БАП, пред да ја видам рекламата? 3 ден како сум на страната и имам 0 БАП, и 50 реклами...
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
505
Поени од реакции
219
Па ако не ја кликнеш рекламата да ја видеш, одкога ќе ти дојде автоматски кога ќе истече времето ти се рециклира и ти се одземаат бодовите без разлика дали си кликнала на неа или не си кликнала.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
http://myprintscreen.com/s/6ea0
PT circle rules:)[DOUBLEPOST=1413031292][/DOUBLEPOST]Na paidverts ako ne vlozis 10 dolari za filterot i uste tolku da kupis reklami..mozes da s eslikas, ke te utepaat od 0,0005 reklami i ponekoja 0,001, a nikako da prejde 900 BAP..taka da ...sve ke te vrakaat na pocetok..
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Не треба никаков payment proof, слободно си искеширај што можеш.
Единствена новост што ја воведоа деновиве поврзано со плаќања/исплаќања е "14day cashout rule", или ако денеска ти вложеш било која сума преку Пејпал(или било кој друг пл.пр.) - во следните 14 дена ќе можеш да искешираш САМО преку Пејпал(или кој и да си одбрал за уплата).
Од 15-от ден па натака можеш нормално да ги користеш сите процесори за исплата.

Едно советче ќе ти дадам само за PV(иако не знам која е твојата моментална состојба таму де) - што и да имаш за повлекување - НЕ го повлекувај, само реинвестирај додека не дојдеш до некоја зацртана група (пр. 1.5m - 3m) - и тогаш почни си со редовни исплати.

Јас да не ги повлечев тие 3$+10$ пред месец дена - сега веќе ќе бев во БАП група 7 и ќе шибав уште нагоре...


А кој/како успеал да го направe тоа? Обичен член? така лесно има најдено баг во системо за да ти земе пари или да ти го блокира акаунто? o_O

@Heidi - Еве се регистрирав одново, да ти вратам услуга :)
Ако има уште нешто шо би сакала да ми објаснеш околу сајто - пиши пп.
еднаш инвестирав ама не повлеков пари, сега стигнав до некои си 10 12 долари, па прашувам доколку би ги вадел, бидејки иам и од други страни околу 20 долари па наеднаш да ги инвестирам сите :)
Фала на инфо.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
еднаш инвестирав ама не повлеков пари, сега стигнав до некои си 10 12 долари, па прашувам доколку би ги вадел, бидејки иам и од други страни околу 20 долари па наеднаш да ги инвестирам сите :)
Фала на инфо.
Поарно не ги вади - инвестирај ги само новите што ќе ги добиеш, пошо вака џабе ќе бидеш оданочен 2 пати ако ги извадеш овие од PV.
Cashout fee: 2.50% + $0.25
Deposit fee: 7.50% + $0.30
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
A perfect money transferot za paidverts e besplaten, kako sto tamu pisuva, without fee..i
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Поарно не ги вади - инвестирај ги само новите што ќе ги добиеш, пошо вака џабе ќе бидеш оданочен 2 пати ако ги извадеш овие од PV.
Cashout fee: 2.50% + $0.25
Deposit fee: 7.50% + $0.30
а пријател, гледам упатен си бааги, ме интересира тоа што е 10 долара ако го платам, го плаќам еднаш и ми стои засекогаш или на одредено време? Сакам тоа да го платам, да не ми стигаат овие 0.0005 реклами ужасно ме нервираат...[DOUBLEPOST=1413074835][/DOUBLEPOST]
Уффф каков ден... оргазам! Абе уште кликате по тоа рекламите ?
.
На пејпал (или некој друг процесор) ко ќе ги имаш, сликај... и јас на Либертагиа иам 400 и кусур долари ама на сметка ...
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
а пријател, гледам упатен си бааги, ме интересира тоа што е 10 долара ако го платам, го плаќам еднаш и ми стои засекогаш или на одредено време? Сакам тоа да го платам, да не ми стигаат овие 0.0005 реклами ужасно ме нервираат...
Еднаш го плаќаш - за век ти стое :)
ама не се исплаќа.. размисли овака:
дневно нека ти дава 50реклами од по 0.0005$ - тоа ти е 0.025 дневно
Подели ги тие 10$ со таа сума = 400 (дена)
Па поарно 400 дена ќе ги оставам нека ми стигнуват секој ден, нека се рециклират, отколку да лупнам 10$ за тоа, 31000 БАП ти е тоа море.. :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Еднаш го плаќаш - за век ти стое :)
ама не се исплаќа.. размисли овака:
дневно нека ти дава 50реклами од по 0.0005$ - тоа ти е 0.025 дневно
Подели ги тие 10$ со таа сума = 400 (дена)
Па поарно 400 дена ќе ги оставам нека ми стигнуват секој ден, нека се рециклират, отколку да лупнам 10$ за тоа, 31000 БАП ти е тоа море.. :)
ај ќе те послушам :D
 
T

templar55

Гостин
а пријател, гледам упатен си бааги, ме интересира тоа што е 10 долара ако го платам, го плаќам еднаш и ми стои засекогаш или на одредено време? Сакам тоа да го платам, да не ми стигаат овие 0.0005 реклами ужасно ме нервираат...[DOUBLEPOST=1413074835][/DOUBLEPOST]

На пејпал (или некој друг процесор) ко ќе ги имаш, сликај... и јас на Либертагиа иам 400 и кусур долари ама на сметка ...
Не е ова пирамида или некој shitbux...далеку сте од ова многу. И немам пејпал. Сакаш преко teamviewer да видиш или сакаш контото у банка скенирано да ти го покажам, избери.
BTW ова се daily earnings (ако нешто ти значи), за ова некој треба да клика на реклами од 2002 година. Поздрав.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Не е ова пирамида или некој shitbux...далеку сте од ова многу. И немам пејпал. Сакаш преко teamviewer да видиш или сакаш контото у банка скенирано да ти го покажам, избери.
BTW ова се daily earnings (ако нешто ти значи), за ова некој треба да клика на реклами од 2002 година. Поздрав.
Се испофали у пм...
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Не е ова пирамида или некој shitbux...далеку сте од ова многу. И немам пејпал. Сакаш преко teamviewer да видиш или сакаш контото у банка скенирано да ти го покажам, избери.
BTW ова се daily earnings (ако нешто ти значи), за ова некој треба да клика на реклами од 2002 година. Поздрав.
Па искрено, ова е тоа кон кое треба да се насочиме. SEO е нешто што ми е бр. 1 на листа ствари што сакам да ги научам и верувам дека вложено време ќе се исплати.
Додека читам за тоа у меѓувреме кликам. Па сеа дали денгубам, ќе видам.[DOUBLEPOST=1413111933][/DOUBLEPOST]Кликсенс акаунт имам неколку години, ама на повеќе наврати се имам откажувано.
Ама најбоље е до сеа у однос на исплата за извршени таскови.

Инаку кликам неколку саати на тасковите и веќе имам 3 долари.
Ако сака некој да се зачлени преку мене, бујрумте.
Неам ниту еден реф :(
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom