Заработка на интернет (официјална тема)

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
не се лажете, ова не е могуче, кој би ви дал нешто за ништо. Да, се добиваат тие пари, но се премногу малку..некој 50 центи неделно или сл.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
hm..
vidi vaka ..
so stormapy clix.. 1$ denot..
ne e kiznaj so.. ama 30denaX1$=1500den ..ajde edna pijanka so drugarite :))
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
А како се подигнуват парите од Stormpay Account?
Или не се подигнуват?

Ај објаснете да не си го трошам времето за џабе.

П.С. Не дека ми е до парите дојдено, ама јак е муабето дека заработи нешто со кликање вебстрани и слични срања. Абе како велат к*р да е муфте да е.:wink:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
od stomrpay?
ako si zaclenet..
odis na withdraw funds...
poracuvas cek.. najmalce 5$ treba da imas... ama nema vrska..stormpay e payment proccessor.. mozis da kupuvas nesto so parite..
na ebay.com prodavaci so prifakaat stormpay.. i na stormpay auctions..
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
И после? Чекот ќе ти го исплатат во банка?:icon_roll

Имаш пробано? Иначе прочитав дека има со чек ама не ми се верва некако.:raz:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
И ако можи дај некој линк кај шо можи да се “спечали’’ нешто. Освен стормкликс има нешто за заработка или?
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
sto se odnesuva do stormpayclix maxsimum mozes da zarabotis 1$ cel mesec. Ovaa programa e najsigurna bidejki samiot stormpay e nekoja vrsta na banka.
E a do nekakvi zarabotki so klikanje i citanje na emaili t takvi nekoi raboti e samo sitna para i ne se koznae kolku sigurni. maksimum od sigurna programa koja isplatuva moze da se zaraboti do 1$ i pomalce toa e toa, drruga rabota za site pocetnici vo ovaa programa e da barate programi koi se nominimum payout. i taka nataka.....
dokolku nekoj saka moze da me kontaktira preku mojata e-mail posta.

i uste nesto tie mali centi i dolari najdobro e da gi vlozite vo nekoi drugi programi kako bi go zgolemile profitot.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
imas linkovi na prvata\ strana od tremava.. rakata mi e skrsena ne mozam da pisam
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
ako e skrsena togas ti pozeluvam da ozdravis sto pobrgu.

ama ako e nesto drugo vo prasanje togas odmori malku od kompjuterot da ne ti premine vo navika
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
A дали сте го виделе она џиновско копче.....на кое можеш да добиеш 50.000 денари на 500.000 клик???

www.sitewebstrani.com.mk
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
interesna rabota
se nadevam deka google ke bide dostoen do dogovorot.
interesen nacin na promoviranje samo pogledni imas brojcanik a ti go baras 5000000 klik.
ke cekam uste malku pa ke pocnam da klikam ,
sega dobro me iznasmea....
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
сте приметиле ли дека има .сурф екстензија??? ВТФ???? Изгледа дека е многу тешко да инсталираш скрипта сама да ти клика
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
57
Поени од реакции
0
dajte nekoja poserozna zarabotka.ova so 1,2,3,5 centi me nervira.ako ima nesto poveke plateno daj kazete.
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
30
Поени од реакции
1
Пред малце најдов една страна, cashfiesta.com. Незнам дали се заработува многу али не е како другиве да читаш е-маили и такви работи. Со оваа програма инсталираш еден бар што ти стои нонстоп горе на екранот и на него од време на време се појавуваат банери. Заработуваш поени додека стои банерот. Има и еден калкулатор на http://www.cashfiesta.com/?calculator да пресметаш од прилика колку ке заработиш месечно.. зависи од тоа колку време си на нет. Али како и да е не можеш да очекуваш и од ова да заработиш којзнае колку, онака колку да имаш пари на сметка :D.

P.S. Ако решите да почнете со ова ставете ме мене како реферал, _IGI
tnx:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom