Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Kako mozes da zarabotis pari na net !

HaRdToGeT напиша:
Pa nemam mnogu sto da kazam poseteteja www.makemany.cjb.net i videte sami ! Originalno i vistinito

Pozdraf ....
И толку? :D
Си заработил пари на овој начин па да не посоветуваш, или само реклама на сајтот направи? :wink:

Поздрав
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Бегај бе......

100 вируси закачив од вакви ствари......
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
Kako mozes da zarabotis pari na net !

humanoid напиша:
HaRdToGeT напиша:
Pa nemam mnogu sto da kazam poseteteja www.makemany.cjb.net i videte sami ! Originalno i vistinito

Pozdraf ....
И толку? :D
Си заработил пари на овој начин па да не посоветуваш, или само реклама на сајтот направи? :wink:

Поздрав
Ako sakav reklama da napravam na sajtot ke napravev sajt koj vredu da se reklamira i koj ima takva sodrzina, ne bi gubel vreme so sajt koj e samo za edna upotreba sto bi se reklo taka da mozam da kazam deka dnevno sedam prosek 3,5/4 h na net i mesna zarabotka mi e 70/80 $ taka bi rekol deka garantiram deka zarabotkata i isplatata e garantirana , sajtot e napraven vrz pricip shto od tie shto ke se registriraat i zarabotuvaat i jas imam procent od toa , a i vie ke imate od vasite referali (clenovi) i bi rekol deka vredi da se proba.NIshto ne te koshta da se regnesh da go downloadirash spedia barot da se logirash na nego i dodeka posetuvash forumi ili edno drugo da zarabotuvash . Zaguba nema samo mozes da dobies :) probaj , i ako neshto ne e jasno pisi na e-mailot koj e voveden za pomos na sajtot ! help_spedia@yahoo.com i ke se ti bide objasneto podetalno.
Probajte pa ke pravime muabet za mesec dena shto i kako e ?
 
Член од
10 март 2005
Мислења
567
Поени од реакции
10
lol dobro prashanje za tie shto kisnav vo net.. NE KISNITE pojke vo net kafe :) ahahha da vidish kako ke zashtedite pari :) lol
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
HaRdToGeT напиша:
Pa nemam mnogu sto da kazam poseteteja www.makemany.cjb.net i videte sami ! Originalno i vistinito

Pozdraf ....
Важи брат сеа одма се зачленувам само кажи ми емаил да внесам за да бидеш мој beckup :lud:
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
се е во тоа ок само би те запрашал колку време работис на таа програма, мислам дека е малку стара за да функционира
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Ок ова со спедиа испробано не работи.
Јас заработувам на интернет на малце пореални начини. Ке ви направам една мала презентација.

Значи пред се ви требаат некакви виртуелни сметки на интернет. Поради тоа што македонија не е во пејпал земијте ви препорачувам сторм пеј и еголд.
StormPay E payment processor, сличен на пеј пал. Од македонија прима членови и може да користите ВАША кредитна картичка. Значи за да ставите пари на сметката има неколку начини: credit card, e-gold,SWIFT. има и други начни ама тие не се достапни. За да повлечите пари можете да порачате чек или пак да купите дебитна(30 долари). Исто така има аукции каде што можете бесплатно да продавате производи. Нај јако за мене е стормкликс, каде што ќе добивате од 0,01$ па нагоре за еден клик.(јас имам кликано и по 0,1$.. досега (2-3недели имам заработено 4-5$ ама немам многу време и друго работам со стомпеј.. кликањето од хоби).

E-gold Верувам дека повеќето имаат е-голд.. Е со еголд е позафркнато малце.. Тешко се наоѓа .. на некој тешко му е да повлечат среедства, но се разбира .. ДОКОЛКУ ИМАТЕ ЕГОЛД НЕ ГО ПРЕФРЛАЈТЕ ВО СТОРМПЕЈ!! многу потешко се иди до еголд отколку до стормпеј(од SP>EG не можете да префрлите..

За да заработе еголд можете од овие неколку страници..:

DonkeyMails Овде ке добивате од 0,1 цент па нагоре за клик, исплата можете да побарате секогаш кога имате 1 цент најмлаце..јас досега имам 2$ заработено.
WorldWide-cash.net Исто така исплата не еден цент. овде моногу почесто ке добивате емаили.. ама скоро сите имаат мала вредност 0,1 цент.
Исплатите одат преку Еголд
НЕ СОБИРАЈТЕ ПОЕНИ,ОТИ НЕМА ДА ВИ ТРЕБААТ!
Доколку некој има проблем на WorldWide-Cash да ги наоѓа емаилите што содржат кеш нека ме контактира ке му објаснам.


Доколку некој навистина сака да заработи нешто посериозно на интернет нека ме контактира на MSN tomsaso10@hotmail.com или Yahoo! tomsaso10@yahoo.com .. Имам искуство во многу работи од кои се ваѓаат пари :)
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Имам неколку прашања,

Како се подигнуваат парите од и-голд?

Како некој би ми платил ако сака да ми плати со кредитна? Дали мора да има и-голд?

Односно, дали јас ке можам да видам "зелени" или ке глеам све дигитално?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
нормално дека ќе видиш.. ама не зелени..:)
помала количина на еголд до 10$ можеш да ја размениш со некој во земјава за кеш, или пак да ја додадиш на стормпеј сметката и од таму чек да порачаш. Најисплатливо е да ти ја купи некој од тука.Ако имаш постојано потреба од повлекување пари тогаш ќе треба да си купиш дебитна имаше една на блу банкинг.. ПП за линк.. ..ама за помала количина најдобро е да ја продадеш.

Ако некој сака да ти плати со кредитна:
1. Ти отвараш твој акаунт на стормпеј.
2. Одиш во Mercahant Tools и ќе си креираш копче
3. Копчето ќе го поставиш каде што сакаш(каде што продаваш или бараш донации..)
4. Бесплатно листаш на стомрпеј аукциите и кога некој ќе ти го купи производот .. ти плаќа и му го испраќаш.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Порано стварно се заработуваше од ова (пред 7-8 години ако не и повеќе) сега се глупост. Не се мамите, повеќе време и пари ќе потрошите отколку што ќе добиете поенчиња или десетти делови од цент на сметка.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Правев $30 месечно од All Advantage пред едно 6-7 години ама умре све тоа сега.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
hm..
od paid-to-promote bogami ne se delcinja
za 3 nedeli..
nisto da ne rabotis 3-4$
ama nisto..-
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
tomsaso напиша:
hm..
od paid-to-promote bogami ne se delcinja
za 3 nedeli..
nisto da ne rabotis 3-4$
ama nisto..-
3 недели = $3 .. thanks, but I think I'll pass :pos:
како и да е, за малце пари не вреди да се замарам 4 саати на ден да кликам линкови и да читам мејлови..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom