Закопани работи

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
хахаха ... дајте мапа да видите дали нема да копам

злато~материјално - верувам!
клетва ~имагинација - не верувам!
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
765
Поени од реакции
301
Koga go pravea patot za Staravina, mi imaat kazvano deka dodeka buldozerot go prosirval patot, ispadnal nekoj drven sandak. I so bile sobrani tamu nekolku policajci i rabotnici, go otvorile i vnatre imalo francusko vino od prvata svetska vojna, oti tamu blisku bese linijata na frontot.I zele edno sise da go probaat, arno ama se pogodilo mnogu ubo i go ispile celo(kamenja se napralje), pa mu teknalo na policajcite da pukaat vo praznite sisinja. Otposle razbrale deka edno sise od toa vino polno, kosta nad 1000 evra, a samo prazna flasa 50 evra.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Koga go pravea patot za Staravina, mi imaat kazvano deka dodeka buldozerot go prosirval patot, ispadnal nekoj drven sandak. I so bile sobrani tamu nekolku policajci i rabotnici, go otvorile i vnatre imalo francusko vino od prvata svetska vojna, oti tamu blisku bese linijata na frontot.I zele edno sise da go probaat, arno ama se pogodilo mnogu ubo i go ispile celo(kamenja se napralje), pa mu teknalo na policajcite da pukaat vo praznite sisinja. Otposle razbrale deka edno sise od toa vino polno, kosta nad 1000 evra, a samo prazna flasa 50 evra.
hahahahahahhahahahahaha......hahahahahahahhahaha.....jhahahahahahahhaha:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::drk:

Ali vazno kefot si napraile :):):)
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
Јас ја слушнав приказната или настанот за Маривско,поточно за богаството кое е откопано кај Расимбегов мост. Тој настан беше ми се чини и во весник. Тој грабеш,мислам вака можам да го наречам се случил и со учество на Нато силите. Биле ангажирани,војници,машинерија па и хиликоптер. Се работело во доцните вечерни часови а на кај селото биле завртени јаки рефлектори и чувано од војници за да нема пристап никој,да спомнатите современи арамии непречено го извадат она што мислеле дека таму го има. Што било извдено никој не знае. Овој настан ми се чини дека беше пред 7-8год.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Kaj mene v selo, pozadi vikendica kopavme za temel turanje za zid. Ne znam sto kako se sluci, vo kopanjeto, vo zemjata eden od majstorite utri vo nesto metalno so kazmata. Ko raskopavme na site strani, dolu izleze cela prikolica za konji, sto se koristela na vremeto. Da bide uste pointeresna rabotata, metalnata konsrukcija bese potpolno zdrava, ne bese za`rgjana, nitu ostetena nesto posebno. Koga go vikavme dedo mi (na tatko mi striko) toj kaza deka prikolicata nikoj ne ja videl, otkako edna vecer misteriozno izceznala. Site mislele deka e ukradena.. Aj sea ne pij da te vidam
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Kaj mene v selo, pozadi vikendica kopavme za temel turanje za zid. Ne znam sto kako se sluci, vo kopanjeto, vo zemjata eden od majstorite utri vo nesto metalno so kazmata. Ko raskopavme na site strani, dolu izleze cela prikolica za konji, sto se koristela na vremeto. Da bide uste pointeresna rabotata, metalnata konsrukcija bese potpolno zdrava, ne bese za`rgjana, nitu ostetena nesto posebno. Koga go vikavme dedo mi (na tatko mi striko) toj kaza deka prikolicata nikoj ne ja videl, otkako edna vecer misteriozno izceznala. Site mislele deka e ukradena.. Aj sea ne pij da te vidam
Ете кај треба ја да си ги барам работите кога ми исчезнуваат:vozbud:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Za detektorov знам, туку то брашното првпат слушам. АКо чоекот шо барал со детектор, барал нешто скаопцено тој сигурно не би го оставил така. Одма ќе копаТ :)

da,lugeto prosipuvaat brasno ili pepel i go pokrivaat so nesto ozgora i ostavaat da prenoki , ziva vistina ocevidec sum,i ne mi e jasno koga e pokrieno a sepak se napravi traga od petel ili covek , kako e toa mozno ...hm...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Kaj mene v selo, pozadi vikendica kopavme za temel turanje za zid. Ne znam sto kako se sluci, vo kopanjeto, vo zemjata eden od majstorite utri vo nesto metalno so kazmata. Ko raskopavme na site strani, dolu izleze cela prikolica za konji, sto se koristela na vremeto. Da bide uste pointeresna rabotata, metalnata konsrukcija bese potpolno zdrava, ne bese za`rgjana, nitu ostetena nesto posebno. Koga go vikavme dedo mi (na tatko mi striko) toj kaza deka prikolicata nikoj ne ja videl, otkako edna vecer misteriozno izceznala. Site mislele deka e ukradena.. Aj sea ne pij da te vidam
Ха ха ха стварно заебано, најверојатно грешка во графиката или некој тежок баг :pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Интересна темава нема што... Многу ме заинтересиравте, се наназад испрочитав. Штета што не знам некоја прикаска да ви ја раскажам.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Интересна темава нема што... Многу ме заинтересиравте, се наназад испрочитав. Штета што не знам некоја прикаска да ви ја раскажам.


Потполно исто.. Ја прочитав цела тема од буква до буква, а незнам приказна да ви раскажам... Ама ќе има. Баш деновиве ќе ги седнам дедо и баба да ми раскажат некоја :pos2:
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Koga go pravea patot za Staravina, mi imaat kazvano deka dodeka buldozerot go prosirval patot, ispadnal nekoj drven sandak. I so bile sobrani tamu nekolku policajci i rabotnici, go otvorile i vnatre imalo francusko vino od prvata svetska vojna, oti tamu blisku bese linijata na frontot.I zele edno sise da go probaat, arno ama se pogodilo mnogu ubo i go ispile celo(kamenja se napralje), pa mu teknalo na policajcite da pukaat vo praznite sisinja. Otposle razbrale deka edno sise od toa vino polno, kosta nad 1000 evra, a samo prazna flasa 50 evra.
lolll ...pa policajci!!?

inace kaj baba mi vo dvor se znae deka ima zakopano zlato (celo selo znae) ama... nikoj ne se osuduva da kopa... zasto?? zatoa sto nekoi vo seloto veke iskopale na nekoe dr mesto.. i sto se slucilo.!? od toj den nataka .-pocnale da im se deshavaat nekoi cudni raboti, da umiraat nekoi nivni najbliski a nivnata kerka ostanala paralizirana...dzabe i pari i se... strasnoo
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Koga go pravea patot za Staravina, mi imaat kazvano deka dodeka buldozerot go prosirval patot, ispadnal nekoj drven sandak. I so bile sobrani tamu nekolku policajci i rabotnici, go otvorile i vnatre imalo francusko vino od prvata svetska vojna, oti tamu blisku bese linijata na frontot.I zele edno sise da go probaat, arno ama se pogodilo mnogu ubo i go ispile celo(kamenja se napralje), pa mu teknalo na policajcite da pukaat vo praznite sisinja. Otposle razbrale deka edno sise od toa vino polno, kosta nad 1000 evra, a samo prazna flasa 50 evra.
Каде е тоа Старавина?
Колку што ме држи мене сеќавањето коњак најдоа некои прилепчани и им се допаднал вкусот првично ама од кога им кажале колку иде едно шише повраќале од мака.
Полицајци?
Баш можам да ја замислам ситуацијава која ја филмуваш...викнале полиција на увид а они гледаат шишиња у дупка и ни мање ни више отвараат и пијат све,по твое кажување.
Значи...ако сакаш да бидеш интересен кажи нешто автентично.Немој да јадеш гомна за институција која е задолжена да ти обезбеди нормално да живееш и раснеш.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
абе за ова јас не верувам за глупопсти имало ова она да се изгради црква или слично оти од многу мина имам слушнато дека му се јавило на сон црква да изградат и ништо пак не се случило..се исто па исто како се најдува на сите така да му се јавува на сон, али за ова со скриени пари по ѕидови и слично во тоа верувам оти дедо ми пред мене најде стари пари во распадната куќа и германски шлем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom