Законот на Телема

Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Незнам каква секта го убила Кришнамурти, ниту пак Кришнамурти требало да биде наш месија. Прашањево нема врска со темава.
Ej ova pocnaa da frcat ludi teori na zavera u Makedonija Jk go ubile hahahaha
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ma tvojot odgovor e NEZNAM
Ti toa go smetas za odgovor?
:facepalm::facepalm::facepalm:

Svasta majka rodila...
Ziv ciìrkus si..:pos::pos::pos:
Незнам каква секта го убила! Темава не е за секти, има посебна тема за тоа. Сега јасно ти е? Инаку одговорот е во продолжение од постот, ќе ти го болдирам
Незнам каква секта го убила Кришнамурти, ниту пак Кришнамурти требало да биде наш месија. Прашањево нема врска со темава.
Ај сега одкачи се и не тролај.
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Незнам каква секта го убила! .
Jas znam,...
Vasata sekta go dovela od Indija da vi bide mesija, zaedno so brat mu, ama covekot sveta fati koga vide so sto sve se bavite vo sektata.Za da mu se osvetite, go ubivte brat mu.
IbraKadabra....Gooooooooooooool.....

Buona notte...:love:
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Jas znam,...
Vasata sekta go dovela od Indija da vi bide mesija, zaedno so brat mu, ama covekot sveta fati koga vide so sto sve se bavite vo sektata.Za da mu se osvetite, go ubivte brat mu.
IbraKadabra....Gooooooooooooool.....

Buona notte...:love:
Што ќе се случи ако тоа “И“ премине во “А“!? :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
1. Секта е поим што се асоцира со религиска групација што се одвоила од друга религиска група, и обично матичната религија не ја признава новонастанатата. ОТО нема ништо заедничко со ова, затоа и неможе да се смета за секта.

2. Мразам кога треба да се повторувам, но одговорот веќе е даден, така да ќе мора да се самоцитирам:

[DOUBLEPOST=1404504411][/DOUBLEPOST]
Во кратки црти - правата што ги има човекот сега и пред еден век не се исти. Денес има рамноправност помеѓу половите, сексуалната ориентација, слободата на изразување, движење, творење.....речиси сите точки на Liber Oz денес се реалност за луѓето што живеат во цивилизираните земји. Ако се направи споредба помеѓу правата на човекот што обединетите нации ги подвлекоја во нивната декларација и оние на Liber Oz, не е тешко да се заклучи дека Новиот Еон не само што е реалност, туку допрва ќе биде насока во која ќе се движи човештвото.
sakas da kazes deka obedinetite nacii ja pravea deklaracijata soglasno liber oz:D

naucnicive go konsultiraat kuranot za potvrda.

obedinetite nacii go koristat liber oz.

seka poleka nekoi raboti stanuvaat pojasni.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
sakas da kazes deka obedinetite nacii ja pravea deklaracijata soglasno liber oz:D

naucnicive go konsultiraat kuranot za potvrda.

obedinetite nacii go koristat liber oz.

seka poleka nekoi raboti stanuvaat pojasni.
Не!! Сакам да кажам дека Новиот Еон се манифестира без разлика на тоа што некој мисли или посакува! Не ми беше поентата дека обединетите нации го консултирале Liber Oz, туку дека принципите наведени во Liber Oz, се дел од колективната свест на човештвото, што го прави Еонот на Хорус реалност. Тоа се резултатите од "проектот".
Спореди ги и види кое му предходи на кое.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Не!! Сакам да кажам дека Новиот Еон се манифестира без разлика на тоа што некој мисли или посакува! Не ми беше поентата дека обединетите нации го консултирале Liber Oz, туку дека принципите наведени во Liber Oz, се дел од колективната свест на човештвото, што го прави Еонот на Хорус реалност. Тоа се резултатите од "проектот".
Спореди ги и види кое му предходи на кое.
Многу нешта ги направија и дел од пророрштвата на Нострадамус вистинити.

Многу научни чуда беа пронајдени во Куранот.

Многу нешта ја прават апокалипсата реална, а со тоа и второто Христово доаѓање.

Многу нешта укажуваат дека Тор брзо ќе го врати приматот на Земјата.

Дали си ти сериозен дека Еонот на Хорус е реалност базирана врз принципите на обединетите нации, кои се содражат во либер оз?

Дали воопшто можеш да замислиш како звучи ова твоево кога го читаат пред се атеисти и луѓе кои не се религиозни?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Многу нешта ги направија и дел од пророрштвата на Нострадамус вистинити.

Многу научни чуда беа пронајдени во Куранот.

Многу нешта ја прават апокалипсата реална, а со тоа и второто Христово доаѓање.

Многу нешта укажуваат дека Тор брзо ќе го врати приматот на Земјата.

Дали си ти сериозен дека Еонот на Хорус е реалност базирана врз принципите на обединетите нации, кои се содражат во либер оз?

Дали воопшто можеш да замислиш како звучи ова твоево кога го читаат пред се атеисти и луѓе кои не се религиозни?
Немам намера да се расправам понатаму. Спореди и заклучи самиот, споредување на Нострадамус и научни чуда у коран, со конкретни нешта што не се подложни на толкување е обично инаетење.
Liber Oz нема ништо кое би можело да се толкува! Се работи за конкретни нешта. Како воопшто може тоа да го споредуваш со комедијата наречена научни чуда во куранот?! Што ќе толкуваш во Liber Oz, те молам објасни ми?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.673
Поени од реакции
11.713
@Ipsissimus , остави го да си каже што има да каже @Donald Sikert ...
Веќе некое време гледам дотрчува на темава и се обидува да покаже добар сарказам...

Оваа забелешка му е добра... знаеш ли ти како сето тоа ќе го разберат атеисти и оние кои не се религиозни?
Како да ние да се грижиме кој колку, како и што ќе разбере... :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
@Ipsissimus не знам дали воопшто некогаш ќе сфатиш дека комедијата со куранот е потполно иста како и ова тука со либер оз и обединетите нации.

Не знам дали си свесен дека се она кое го зборуваш против христијанството, исламот, го пропагираш тука во друго пакување. Мислам дека не си.

@Хептаграм XI не знаев дека на @Ipsissimus му е потребен тутор. Ама еве отсега ќе знам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Bog

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
@Ipsissimus не знам дали воопшто некогаш ќе сфатиш дека комедијата со куранот е потполно иста како и ова тука со либер оз и обединетите нации.

Не знам дали си свесен дека се она кое го зборуваш против христијанството, исламот, го пропагираш тука во друго пакување. Мислам дека не си.

@Хептаграм XI не знаев дека на @Ipsissimus му е потребен тутор. Ама еве отсега ќе знам.
Не е исто од проста причина што во Liber Oz нема ништо кое би се толкувало! Во куранот, Нострадамус и сите слични споредби има!
Бидејќи слабо нешто капираш у последно време, малку споредба:
- Пред 1920, ниеден муслиман не тврдел дека универзумот настанал со нагла експанзија, тоа тврдење кај муслиманите е присутно дури одкако науката почна да го смета Биг Бенгот како се поверојатна теорија! Исто е и со Нострадамус.
- Точките што се присутни во Liber Oz го имале истото значење и пред обединетите нации, и после нив! Што ќе толкуваш во нив? Објасни ми? По втор пат те прашувам![DOUBLEPOST=1404598220][/DOUBLEPOST]
@Хептаграм XI не знаев дека на @Ipsissimus му е потребен тутор. Ама еве отсега ќе знам.
Провидни ти се провокацииве и залудни. Знам дека намерата зад секој збор на темава ти е сеир, но нема да ти успее да ме испровоцираш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom