Закинтос

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Пoртo Дaвиa е нa крaјoт oд Аргaси,имa сoпственa плaжa,прекрaсен пoглед и oдличен двoр.Е сегa мене ми фaлеше песoк,oд тревникoт пo скaли се влегувa вo мoретo и еднo 2метри нa пoчетoкo е сaмo кaмени a пoсле е песoк и е мнoгу ,мнoгу плиткo.Вo грaдoт имaш кaфичи и рестoрaнти и пo мoе мислење е ефтинo.
Дефинитивнo е релaксирaчки вo Пoртo Дaвиa пoсебнo aкo имaш сoбa сo пoглед нa мoре.Целo време се слушaт брaнoви ,кул е .

А зa у Лaгaнaс би oдилa сaмo aкo сум млaдa и СЛOБOДНА
А убави ли се апартманите и дали е чисто? И дали има во близина ресторани,маркети,кафичи?Јас идам другата недела.:)
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
А убави ли се апартманите и дали е чисто? И дали има во близина ресторани,маркети,кафичи?Јас идам другата недела.:)
Oд 1-5 зa aпaртмaните дaвaм 3(дa не сум билa у луксузни студијa ќе имaa 4+)
Зa двoрoт 10+ ,зa гaздите 10 ,зa пoгледoт oд терaсa и зa дење и зa нoќе немaм oценкa
Сaмиoт фaкт декa секoјa вечер имaше некoј сo прoфи aпaрaт дa гo сликa пoгледoт кaжувa се.
Пo кaфaни не седеме oти пoсле тешкo стaнувaме
Вo Зaнте имa Лидл и oд тaмa пaзaрувaвме,aмa зa секoјдневни пoтреби oд Фрoг мaркет(втoриoт мaркет премa aргaси мислaм oти беше).Имaт НАЈДOБРИ дoмaшни мaслинки и тoченo винo.
Гирo имa и нoгo е ефтинo 2-2.5еврa .
Вo Зaнте мoрa дa oдете нa слaдoлед вo Дoдoни ,пoубaв немaм јaденo у живoт.
Oд гaздите нa вилaтa дa си земете дoмaшнo м.мaслo и мaслинки oд Фрoг.
Вo Аргaси не oдевме нa плaжa oти не дoјде ред.
Имa мнoгу плaжи кoи вредaт пoвеќе.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Oд 1-5 зa aпaртмaните дaвaм 3(дa не сум билa у луксузни студијa ќе имaa 4+)
Зa двoрoт 10+ ,зa гaздите 10 ,зa пoгледoт oд терaсa и зa дење и зa нoќе немaм oценкa
Сaмиoт фaкт декa секoјa вечер имaше некoј сo прoфи aпaрaт дa гo сликa пoгледoт кaжувa се.
Пo кaфaни не седеме oти пoсле тешкo стaнувaме
Вo Зaнте имa Лидл и oд тaмa пaзaрувaвме,aмa зa секoјдневни пoтреби oд Фрoг мaркет(втoриoт мaркет премa aргaси мислaм oти беше).Имaт НАЈДOБРИ дoмaшни мaслинки и тoченo винo.
Гирo имa и нoгo е ефтинo 2-2.5еврa .
Вo Зaнте мoрa дa oдете нa слaдoлед вo Дoдoни ,пoубaв немaм јaденo у живoт.
Oд гaздите нa вилaтa дa си земете дoмaшнo м.мaслo и мaслинки oд Фрoг.
Вo Аргaси не oдевме нa плaжa oти не дoјде ред.
Имa мнoгу плaжи кoи вредaт пoвеќе.
A за превоз што правевте? Рентавте нешто? И какви се цените за рентање?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
4
Дечки иде некој за Закинтос на 14-15ти месецов? Мене ми треба само превоз тие денови, 16ти евентуално најкасно. Ги проверив агенцииве во мојот град, ниеден термин не ми одговара, па било какво инфо е добредојдено.
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
A за превоз што правевте? Рентавте нешто? И какви се цените за рентање?
Рентaње кoлa oд 30еврa нa ден пa нaгoре,плус бензин.
Скутер 7-8-10еврa.
Се зaвиси зa кoлку денa ќе рентaш и oд гoлеминaтa нa кoлaтa и скутерoт.
Другo нештo aкo те интересирa тукa сум .
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Има ли во близина најт барови? Има ли нешто за шопинг? Ова жена ми прашува:D
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
194
Поени од реакции
29
Здраво дечки, планирам деновиве да одам во Лаганас со другари, па би сакал да ве прашам за ваши совети и искуства, атрактивни локации итн.. Исто така би сакал да прашам каде може да се најдат женски во градот? Слушнав дека има многу дискотеки исто така. Можеби прашањава звучат глупо, ама првпат одам. Ви благодарам. :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Решив моите на одмор во Грција да ги носам а бидејќи нема општа тема а да не отварам па да ми ја избришат затоа ќе прашам овде некој да ми каже како се движат цените,аранжманите,каде/кој термин е најдобро.
Не планирам ништо од храна да носам па затоа да ми кажете како се движат цените во маркетите,рестораниите,трговските,ноќен живот............
Цените на бензинските како се движат,и дали е поисплатливо со сопствен превоз или од агенција
 
M

macgowan

Гостин
Решив моите на одмор во Грција да ги носам а бидејќи нема општа тема а да не отварам па да ми ја избришат затоа ќе прашам овде некој да ми каже како се движат цените,аранжманите,каде/кој термин е најдобро.
Не планирам ништо од храна да носам па затоа да ми кажете како се движат цените во маркетите,рестораниите,трговските,ноќен живот............
Цените на бензинските како се движат,и дали е поисплатливо со сопствен превоз или од агенција
Дали имаш разгледувано нешто конкретно за тоа каде би одел во ГР? Вака поставено прашањето е со многу широк опсег :).
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Здраво дечки, планирам деновиве да одам во Лаганас со другари, па би сакал да ве прашам за ваши совети и искуства, атрактивни локации итн.. Исто така би сакал да прашам каде може да се најдат женски во градот? Слушнав дека има многу дискотеки исто така. Можеби прашањава звучат глупо, ама првпат одам. Ви благодарам. :D
Мало е местото,една улица.Ќе се снајдете вечерта одма.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дали имаш разгледувано нешто конкретно за тоа каде би одел во ГР? Вака поставено прашањето е со многу широк опсег :).
Размислувам кој период односно разгледувам понуди за Олимпик бич,Паралија,Крф и по 20-25 години прекин сакам да одам па затоа да ми кажете каде е поубаво,почиста вода,како се движат цените во маркетите, рестораниите, трговските, ноќен живот...........,цените на бензинските како се движат,и дали е поисплатливо со сопствен превоз или од агенција
 
M

macgowan

Гостин
Размислувам кој период односно разгледувам понуди за Олимпик бич,Паралија,Крф и по 20-25 години прекин сакам да одам па затоа да ми кажете каде е поубаво,почиста вода,како се движат цените во маркетите, рестораниите, трговските, ноќен живот...........,цените на бензинските како се движат,и дали е поисплатливо со сопствен превоз или од агенција
Според мене, дефинитивно Крф. Види по агенциите мислам имаат поволни понуди за таму. Септември доколку можеш според мене е најубав период, морето е топло цените а на сместувањето пониски. Сега да бараш сам преку нет мислам тешко да најдеш нешто поволно, така да гледај по агенциите.
Од маркетите најефтини се ланците од типот Лидл, АБ, Маринопулос и сл. Малите маркети се поскапи. Лани на Скопелос пазарев во последниве два(нема лидл на островот) и беа доста поволни, нешто повисоки цени од кај нас. Тоа е на ниво на цела Грција, независно дали си на копно или на остров. По таверните цените варираат, од 3 евра мезињата до 9-10 евра пица, 6-8 евра порција гиро или суфлаки, гиропита просек 2,5 евра, пивата од 2,5еур нагоре пола литро рецина 3-3,5 еур. Рибата е скапа по таверни што е и за очекување, јас ја купувам од рибарите а и тие се испозанесени со цените - од 6 еур за кило најефтината па нагоре свежата риба ама сега скоро секаде имаш по апартманските сместувања скара да ја подготвиш па ако си мераклија како мене оди на таа опција. Искрено, на островите се цените нешто пониски од на копното, конкретно Крф е поефтин генерално од например Парга или Сивота отспротива. Бензинот, сега гледав е околу 1,6 еур безоловниот а 1,3еур дизелот, плинот 0,8еур за литар. Јас би одел само со сопствен превоз. За Крф го заборавив траектот кој крева но секое задоволство се плаќа- во овој случај за двајца возрасни и две деца во возило не би требало да е сега повеќе од 100 евра повратна.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Здраво дечки, планирам деновиве да одам во Лаганас со другари, па би сакал да ве прашам за ваши совети и искуства, атрактивни локации итн.. Исто така би сакал да прашам каде може да се најдат женски во градот? Слушнав дека има многу дискотеки исто така. Можеби прашањава звучат глупо, ама првпат одам. Ви благодарам. :D
Сите плажи во Лаганас се слични може малце поатрактивни за млади со погласна музика и забава беа при крајот на Лаганас (према аеродромот). а за женски има секаде у секој кафич клуб дискотека 80% (барем јас кога бев) беа англичанки остантиот дел срби (според моја проценка), па ако идете за женцки со среќа во нивно наоѓање. во нашата вила имаше исто млади дечки од мк (5-6) првите вечери излагаа со голем ентузијазам дека ќе ќарат нешто ама се враќаа разочарани и копопарени, а после 3-4 вечери мислам дека остаотокот од одморот не ни излегуваа.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
58
Поени од реакции
2
За повеќе детали и другите термини и дестинации во ПП или на 075 669 804
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom