Заебанции за политичари!:)

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Што Значи СДСМ?! Зар не знаевте?!
Па Значи Седи Дома Сркај Манџа !!!:toe::toe::toe:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Од 5ти Март македонската азбука има 30 букви. Груевски и Иванов решиле да ја тргнат "р".:pos2:
 

palma

opasna vmrovka
Член од
8 април 2009
Мислења
7
Поени од реакции
2
Sto znaci SDSM?

-SOCIJALEN DEGENSKI SOJUZ NA MAJMUNITE:pos2:
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
зошто гВујо се разведе со жената му?
-кога гВујо појде кај бившата му дома,неговата баба aka мајка на жената му требела ориз,гВујо пошто е желен да им помогне на сите и рекол:
-бабо,бабо дај да тебам и јас малку :smir:

п.с. ако го имаше вицов веќе постирано се извинувам ама ме мрзи да читам,а и убо е да се потсетиме :smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Зошто Гордана Јанкуловска не ја бричи брадата?
- Сака да биде Чак Норис.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Политички виц

Господ им распределува особини на народите во светот. Вели:
Вие германци, ќе бидете работливи и упорни. Вие италијанци, ќе бидете љубовници и слаткоречиви, вие швајцарци ќе бидете точни и мирољубиви, вие македонци, ќе бидете паметни, чесни и вмровци...

И Свети Петар го слуша, и му вика, “чекај бе господе на сите им даде по две особини, на македонциве три, како така?“ “Хм, во право си, на македонците три им дадов, епа за да биде фер, еве македонците ќе имаат три, ама ќе можат истовремено да користат само две“.

И така, еден македонец може да биде вмровец и чесен, ама не и паметен. Да биде вмровец и паметен ама не и чесен, или паметен и чесен, ама тогаш не може да биде вмровец. :toe:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Не се љутете право, ова е само виц, кутри вие :icon_lol:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Кутрите тие, што не се нит чесни, нит паметни. Ова башка е добар оксиморон. Господ имал голема смисла за хумор, кај може вмровец да биде чесен или паметен :icon_lol:

*ВИЦ е ова! :)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Кутрите тие, што не се нит чесни, нит паметни. Ова башка е добар оксиморон. Господ имал голема смисла за хумор, кај може вмровец да биде чесен или паметен :icon_lol:

*ВИЦ е ова! :)
Религиозен комуњар... е тоа е веќе оксиморон. :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Добар е вицот ме насмеа:) ама сега ќе почнат да се карат комуњарите и вмровците..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom