"Заборавени" играчи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.460
Поени од реакции
79.480
Павличенко :eek: :eek: :eek: Уште играл

Автоматски споено мислење:

А иначе кога сме на темава..

И Погребњак уште играл :eek:
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.225
Поени од реакции
5.830
Павличенко :eek: :eek: :eek: Уште играл

Автоматски споено мислење:

А иначе кога сме на темава..

И Погребњак уште играл :eek:
Остај ги ти овие. Фелипе Мело уште игра и шамара дечишта низ Бразил. Татко може да им биде.
И на судии им црта вар :icon_mrgr:

А инаку кога евоцираме спомени од 2012 и ``новиот Снајдер `` или кој и да требаше да биде со полна 31 год фатил САД. Т.е. Се вратил у Херенвен.

fdsdf.png
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.460
Поени од реакции
79.480
Остај ги ти овие. Фелипе Мело уште игра и шамара дечишта низ Бразил. Татко може да им биде.
И на судии им црта вар :icon_mrgr:

А инаку кога евоцираме спомени од 2012 и ``новиот Снајдер `` или кој и да требаше да биде со полна 31 год фатил САД. Т.е. Се вратил у Херенвен.

Прегледај го приврзокот 278438
Ама "помал" е Мело од русиве! :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.713
Поени од реакции
47.114
Жоел Кемпбел.

Дел од онаа генерација на Коста Рика што на светското во Бразил 2014та како аутсајдери зад себе ги остави Уругвај, Италија и Англија. Стигнаа до рекордно за нив 1/4 финале.

Речиси цела кариера ја мина како играч на Арсенал, но за тоа време со статус на позајмен ја сврте цела Европа. Лориен, Бетис, Олимпијакос, Виљареал, Спортинг...

2015/16 доби шанса да заигра посериозно во Премиер лигата, но без голем успех. После тоа почна падот негов и еве го сега на 28 години шутира топки во мексички Леон.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.807
Поени од реакции
8.177
Пропо!

 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.121
Поени од реакции
1.810
Пропо!

na FM12 eden od najjakite napagjaci bese :D
vo realniot fudbal, prviot transfer vo Roma mu bese vrvot,
i potoa se vo nadolna linija.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
996
Поени од реакции
5.346


Го сметаа за Golden Boy кој требаше да биде идна ѕвезда на Милан и Бразил, ама тотално пропадна. Само 31 година имал, последно играл во Сао Паоло, а во моментов нема клуб. Уште еден пропаднат бразилски талент од кого се очекуваа големи нешта.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.478
Поени од реакции
3.192


Го сметаа за Golden Boy кој требаше да биде идна ѕвезда на Милан и Бразил, ама тотално пропадна. Само 31 година имал, последно играл во Сао Паоло, а во моментов нема клуб. Уште еден пропаднат бразилски талент од кого се очекуваа големи нешта.
Барбара е крива за се.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.423
Поени од реакции
36.782
Ник Пауел. Дојде во Јунајтед во последната тура трансфери на Фергусон од Кру Александрија. (Нешто како Али што го земаа Тотенхем од МК Донс). Се сметаше за талентиран играч и заигра 5-6 утакмици таа сезона, ако не се лажам можда и даде гол на дебито. После тоа го пуштија на позајмица во Виган, и имаше сосема солдни настапи во Лига Европа (нели Виган освои ФА Куп во 2013та), ама толку му беше од епизодата во Јунајтед. Уште неколку позајмици пред да биде конечно продаден. Сега игра во Стоук, гледам постигнал 5 гола во Чемпионшип сезонава.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449


Го сметаа за Golden Boy кој требаше да биде идна ѕвезда на Милан и Бразил, ама тотално пропадна. Само 31 година имал, последно играл во Сао Паоло, а во моментов нема клуб. Уште еден пропаднат бразилски талент од кого се очекуваа големи нешта.

Коментар на објавата :

Kakav je*eni genijalac. Koliko ih je Brazila samo imao. Rad 0 bodova kod svih talent 101% nazalost nijedan dugo nije trajao zbog svog raskosnog zivota ali vjerujem da su se bar nauzivali i zivjeli kako su htjeli ali steta za nas nogometne fanove sta duze nismo gledali njihove magije
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.637
Поени од реакции
55.532
Ник Пауел. Дојде во Јунајтед во последната тура трансфери на Фергусон од Кру Александрија. (Нешто како Али што го земаа Тотенхем од МК Донс). Се сметаше за талентиран играч и заигра 5-6 утакмици таа сезона, ако не се лажам можда и даде гол на дебито. После тоа го пуштија на позајмица во Виган, и имаше сосема солдни настапи во Лига Европа (нели Виган освои ФА Куп во 2013та), ама толку му беше од епизодата во Јунајтед. Уште неколку позајмици пред да биде конечно продаден. Сега игра во Стоук, гледам постигнал 5 гола во Чемпионшип сезонава.
Штом го спомна овој мислам дека треба да го спомнеш и Давиде Петручи. Тој 2-3 години беше најавуван со ист наратив како Пауел. Глеам играл у Коченца или како и да се чита, у Серија Б сезонава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.199
Штом го спомна овој мислам дека треба да го спомнеш и Давиде Петручи. Тој 2-3 години беше најавуван со ист наратив како Пауел. Глеам играл у Коченца или како и да се чита, у Серија Б сезонава.
Би те тепал со мокар весник. Козенца бе, како успеа Коученца да прочиташ жити очи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom