Заби и сѐ во врска со забите

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ако неможе дали е бесплатна операција или? заради страствени проблеми ? дали знае некој
Каква операција какви здраствени проблеме не те разбирам?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Каква операција какви здраствени проблеме не те разбирам?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ako vo slucaj da nemoze da se prosiri nepceto so aparat dali operacija za prosiruvanje na nepceto e besplatna ?Zdravstveni problemi kako oteznato zborenje drugo
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Не знам зошто би очекувале некој да си ја врши работата бесплатно.Посебно ваков вид на работа.
 
Член од
21 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво, да ве прашам нешто. Пред некој ден играв фудбал и случајно со топка ме удрија во лице и кога дојдов дома забележав дека предните два заба ми се пукнати но не е нешто страшно, ако може да ме посетувате дали може да ми помогне некој природен лек за регенерација на забите или ке треба да отидам на стоматолог. Фала однапред!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Здраво, да ве прашам нешто. Пред некој ден играв фудбал и случајно со топка ме удрија во лице и кога дојдов дома забележав дека предните два заба ми се пукнати но не е нешто страшно, ако може да ме посетувате дали може да ми помогне некој природен лек за регенерација на забите или ке треба да отидам на стоматолог. Фала однапред!
Забите не се регенерираат. Ако еднаш ја скршиш глеѓта, таа нема да зарасне. Затоа најдобро е да отидеш на стоматолог да те прегледа, па да ти каже дали не е ништо страшно или треба нешто да се поправи/санира.
 
Член од
21 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ti blagodaram mnogu, ke se posovetuvam so stomatolog inace fala shto odvoi vreme za da mi odgovorish:).
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Здраво. Сакам да ве прашам нешто.. Колку е можно да напредуват умниците за 4 ипол месеци? Јас денес направив слика и излезе дека долните умници ми раснат директно во другите заби, значи и двата умника наместо нагоре, одат под агол од 90 степени во другите заби и ми ги буткаат нанапред.
Сега немам време да ги вадам пошто за 10 дена одам за Америка..Докторката не ми кажа порано да направам слика и ете сега случајно испадна вака.. Сега ми е страв за тие 4, 5 месеци што ќе бидам во Америка што ќе се случува? Дали многу ќе растат и ќе ми ги избуткаат сите и дали ќе имам болки?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Здраво. Сакам да ве прашам нешто.. Колку е можно да напредуват умниците за 4 ипол месеци? Јас денес направив слика и излезе дека долните умници ми раснат директно во другите заби, значи и двата умника наместо нагоре, одат под агол од 90 степени во другите заби и ми ги буткаат нанапред.
Сега немам време да ги вадам пошто за 10 дена одам за Америка..Докторката не ми кажа порано да направам слика и ете сега случајно испадна вака.. Сега ми е страв за тие 4, 5 месеци што ќе бидам во Америка што ќе се случува? Дали многу ќе растат и ќе ми ги избуткаат сите и дали ќе имам болки?
Дали до сега имаш некои симптоми како болка,оток,крварење од местото каде што би требало да изникнат?
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Не.. Ама додуша и нема каде да изникнат, бидејќи не ми одат нагоре, значи вертикално да излегуваат од жлебината, туку хоризонтално, директно во другите заби. И само малку ми се испакнати над жлебината, скоро ич. Досега не сум имала болки ниту крварење, страв ми е за тие 4-5 месеци да не почне лошото :place:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Не.. Ама додуша и нема каде да изникнат, бидејќи не ми одат нагоре, значи вертикално да излегуваат од жлебината, туку хоризонтално, директно во другите заби. И само малку ми се испакнати над жлебината, скоро ич. Досега не сум имала болки ниту крварење, страв ми е за тие 4-5 месеци да не почне лошото :place:
Земи си антибиотик со тебе за секој случај и немај гајле.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.824
За да биде човек раат со забите единствен спас е не јадење благо. Друго чаре нема. Миј ги три пати дневно, користи конец, ништо не помага ако јадеш многу благо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom