ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
16 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Јас сум од Гостивар, кај нас беше ужас, никогаш до сега немам осетено толку јак земјотрес. Ѕидовите одеа лево-десно, помислив и дека зградата ке падне :pos2: Плус комшивките почнаа да паничат ... За да биде комплетно имаше и уште еден потрес кај 15,30 ама тој беше далеку помал по интензитет од првиот, а и пократко траеше.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Еј, земјотрес? Коа бе?
Јес да спиев ко тенк тоа време, ама ништо не осетив мајке ми. :icon_lol:
А ако не си го осетил исто ко да го немало. :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Морничав настан на мајката природа ги потресе улиците на Гостивар. Имено денес се случи земјотрес со јачина од 5 степени Со епицентар кој според наши лични извори бил на 5 км од Гостивар, во атарот на селото Врапчиште. Земјотресот со послаб интензитет се почуствува низ цела Македонија но најизразено беше во западниот дел на земјава

Подоцна во Гостивар имаше уште неколку послаби потреси од тектонска природа кои беа забележани од се на се мал број граѓани

Населението во Гостивар е малку растревожено а вашиот дописник кој беше затечен како кафенисува и ака по гостиварските улици беше смртно преплашен. Мрежата на т-мобајл беше преблокирана неколку минути после земјотресот, но подоцна се се нормализира

Штетата сеуште не е проценета но од селаните на с. Врапчиште дознавме дека има напукнато неколку стари куќи, додека во градот се чини мирно освен што на првиот ми комшија му напукна фасадата од доградбата- лепенка

Од Центарот за елементарни непогоди ги замолуваат граѓаните да не се оддаваат на алкохол и дрога бидејќи ова сепак не е апокалипсата




За Кајгана директно од Гостивар
Снежана Лупевска - Малерот
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ништо не осетив, а бев будна а и трезна. да не слушнев на вести, т.е.да не ми се јавеа да прашаа дали сум добро(пошто тресело јако според некои, а многумина не го осетиле) немаше ни да знам дека имало земјотрес:toe:

Како што реков, многу луѓе не го осетиле, а некои викаат дека многу тресело, се` се нишало.., ама се е тоа рекла-казала
Инаку добро е што не го осетив, сигурна сум дека ќе испаничев. вака, мирна душа:pipi:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.200
Имаше во Струмица земјотрес?
Јас тоа време спиев.
Дај нека каже некој :)
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Ништо не осетив.Случајно на вести слушнав дека имало земјотрес!
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
у кавадарци се осети
ја си глеадам телевизија и почна да се тресе креветот
иначе на 8-ми спрат сум
 
В

Вори

Гостин
Абе какво Скопје,какво Тетово.Во Гостивар беше најак земјотресот,епицентарот беше во село Врашчиште 3 километри одалечено од Гостивар.Ја баш станав во 1 од спиење гледам викаат комшииве трчаат ја не знаев што се случуа,мислев дека сонуам:pos2:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Ja на Кајгана и уствари дознав за ова... иначе 6 другари седевме у Буњакоец у трговскиот и никој нишо не осети х)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Абе какво Скопје,какво Тетово.Во Гостивар беше најак земјотресот,епицентарот беше во село Врашчиште 3 километри одалечено од Гостивар.Ја баш станав во 1 од спиење гледам викаат комшииве трчаат ја не знаев што се случуа,мислев дека сонуам:pos2:
си ја пропуштил журката... јас бев во трговскиот кај дипломат... фешти беше
 
В

Вори

Гостин
Ја бев дома,само што станав.Гледам едни на втори спрат трчаат по шкали.А тие 5 деца се и мајка и татко,и сите по редослед слагаа од најмало до најголемо.Едната ми звони на врата и ми вика бегаааај ќе умреш земјотрес е,а ја се збунив мислев дека сањам.Како и да е заебана работа...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
уште еден земјотрес сега во моментов пред 30 секунди
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еве го уште еден во моментов!Ќе умрам од страв!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom