ЗЕМЈОТРЕС!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Eте според линкчето... Земјотресот е 4.9 степени според средно-европската скала. Не осетив ништо.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
4, 9? :nesvest: Па ова јако било бре :uvo: А како што видов и на табелата на земјотреси во брзо време што се случиле, меѓу најсилните е:nesum:

Ама бучење овде се слушнааа...
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Јас во центар бев и ништо не осетив,ни луѓето окулу мене не осетија
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Сеизмолошката опсерваторија за земјотресот
Скопје /08/01/ 14:18
Земјотрес со јачина од 5,0 степени по Рихтер е почувствуван денеска во 13 часот и 04 минути, е почувствуван во Гостивар, Дебар, Скопје, Тетово и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ во Скопје.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 60 км. западно од Скопје, во гостиварското епицентрално подрачје.

Земјотресот најмногу е почувствуван во Гостивар и околината, со интензитет од VI и VII степени според Европската макросеизмичка скала.

Во Скопје и околината, земјотресот бил со интензитет од V степени според Европската макросеизмичка скала.

Извор
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Само што станав од спиење, ни земјотрес ни бутур...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Ја дремев тогаш на тросет и одеднаш почна да се тресе креветот и си викам what the hell, жими све мислев дека сонувам пошо бев поспана. Ама после се уклучив на мсн и гледам сите на топик пишале: земјотрес, а, у... Така што не ми беше многу страшно:pipi:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Сеизмолошката опсерваторија за земјотресот
Скопје /08/01/ 14:18
Земјотрес со јачина од 5,0 степени по Рихтер е почувствуван денеска во 13 часот и 04 минути, е почувствуван во Гостивар, Дебар, Скопје, Тетово и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ во Скопје.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 60 км. западно од Скопје, во гостиварското епицентрално подрачје.

Земјотресот најмногу е почувствуван во Гостивар и околината, со интензитет од VI и VII степени според Европската макросеизмичка скала.

Во Скопје и околината, земјотресот бил со интензитет од V степени според Европската макросеизмичка скала.

Извор
Па ако било тука од 6 до 7, требало рушевини да сме :nesvest:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
нит осетив нит ме здрма...имав тепачка со брат ми по јак земјотрес од тоа немаше во кисела вода
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Епицентарот му бил у близина на Гостивар. Такво нешто прочитав прееска јас. Така да таму највеќе требало да се осети... Ако има некој од таму, нека збори :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
jas ne osetiv inaku ziveam vo skopje i na 4 sprat sum i stvarno niso ne osetiv izgleda bev zanesen u edna igra i zatoa
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Пријатели, а добре ли сте? штети има ли нјакакви? Лоша работа... Сега казаха у нас по радиото - 285 југозападно от Софија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom