Живеење заедно без брак

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.155
Поени од реакции
39.857
За да пораснеш со време, не за да раснеш кога ќе влезеш во брак. На Балканов сме утепани па затоа се седи кај мама и тато до брак.
вие раснете слободно, живејте ко роботи, ја ќе живеам у свој дом, не некаде под кирија како гуштер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
вие раснете слободно, живејте ко роботи, ја ќе живеам у свој дом, не некаде под кирија како гуштер.
Кој рече дека сме под кирија?

Роботи, не роботи, во секој случај подобро под кирија ако си во можност да се осамостоиш околку твоите да ти одат по газот до 40 години.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.791
Поени од реакции
24.624
што има лошо некој ако живее со своите?
Коа живееш сам пушташ порното на звучници до даска и не се секираш дали некој ќе ти влезе во соба и ќе те прекине.
Каква врска имаат роботите со независноста?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Коа живееш сам пушташ порното на звучници до даска и не се секираш дали некој ќе ти влезе во соба и ќе те прекине.
Каква врска имаат роботите со независноста?
Башка можеш да си се вратиш со дечко/женска вечерта без да се стрицаш дали некој е станат или во секој случај да си дозволиш приватност ама ок ваљда секс е за роботи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.155
Поени од реакции
39.857
Он има деЦка соба, ја заклучува вратата и става слушалки кога гледа порно.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Пази немој многу на форум да седиш ќе ти изгорат кифличките
Автоматски споено мислење:

Коа живееш сам пушташ порното на звучници до даска и не се секираш дали некој ќе ти влезе во соба и ќе те прекине.
Каква врска имаат роботите со независноста?
Мене никој не ме ограничил на ништо, не знам од каде ова ако живееш со родители дека не си независен.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ние пораснатите барем нешто правиме, кифли преку ден и ќе ни изгорат, преку ноќ друго, а вие зелените ништо. :Д


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.155
Поени од реакции
39.857
Ние пораснатите барем нешто правиме, кифли преку ден и ќе ни изгорат, преку ноќ друго, а вие зелените ништо. :Д


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
што правиш ти бе? праел нешто. Немаш муда да цитираш некого а не пак да имаш муда нешто друго да правиш
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.791
Поени од реакции
24.624
Пази немој многу на форум да седиш ќе ти изгорат кифличките
Автоматски споено мислење:Мене никој не ме ограничил на ништо, не знам од каде ова ако живееш со родители дека не си независен.
Не знам ни јас од каде ова ако живееш сам дека си робот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Може намерно не сакам да те цитирам тебе и уште некои други досадни ликови и плус одамна си ми на игнор. :Д
Кога ќе пораснеш ќе те одигнорирам. :ДSent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.155
Поени од реакции
39.857
Не знам ни јас од каде ова ако живееш сам дека си робот.
Ја сум живеел сам некој период од животот, и сум сфатил дека тоа не е за мене. Преферирам више со родители него изолиран у 4 ѕида. Не дека некој мора да ми готви, чисти, него чисто ради дружба. Сам ќе се мрднеш. Затоа ми е муабетот дека човек мора да се понаша ептен роботски за да преживее така и да има јака психа.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.723
Поени од реакции
12.153
Бракот го направивте баук и нешто најстрашно што може да му се случи на човек. А баш е обратно ама ваш живот, ваши кефови
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.791
Поени од реакции
24.624
Ја сум живеел сам некој период од животот, и сум сфатил дека тоа не е за мене. Преферирам више со родители него изолиран у 4 ѕида. Не дека некој мора да ми готви, чисти, него чисто ради дружба. Сам ќе се мрднеш. Затоа ми е муабетот дека човек мора да се понаша ептен роботски за да преживее така и да има јака психа.
Ќе се мрднеш ако сам на себеси не си добро друштво. Јас во "туѓа" земја, далеку од роднини и пријатели, издржав сама да живеам, па сум далеку од робот.

Самостален живот, настрана од родителите те прави независен, се' што си постигнал си го постигнал сам. Тоа автоматски те прави поспремен за фамилија и заеднички живот со некој, само да не му ги тупнеш сите обврски на тој некој.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Некаде после 18 години живеат сами, имаат друштво, пријатели, колеги од факултет со кои го поминуваат денот, па и научени се сами да си прават друштво, а со родители и блиски роднини се гледаат за викенд или празници, а некои на 30 години не можат да се одделат од родители и пред спиење мора мамичка да им раскаже приказна, да ги праша што ќе јадат и два дена ако не го слушнат нејзиниот глас ќе се шекнат. :icon_lol:

На еден братучед го убија од оговарање зошто при толкава голема куќа тој отишол да живее сам во стан и да плаќа кирија, а после си купи и свој стан. Не со нив ќе седи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom