Женски финти за манипулирање

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Примерите со кои е започната темава се крајности и претеризми, не треба да се ограничуваме само на нив. Суптилните манипулациии кои ги користи понежниот пол за да биде успешна сопруга и мајка, со друго име се нарекуваат тактичност и дипломатија.

Најјаката стратегија (и Крејзи ја спомна во нејзиниот пост) е со обмисленост и стрпливост да се убеди мажјакот дека акцијата што треба да се превземе е негова идеја. Со ваквиот пристап се избегнуваат караници, инаетења, натегања и плачки, плус има и додадно вложување и енузијазам во реализацијата, пошто нели идејата е негова. И волкот сит и овците на број.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ај прво да се насмеам убаво :pos2::pos2::pos2:мислам нема потреба од глумење лудило.значи нема девојка јас со живот гарантирам што нема направено ако не сите барем дел од овие работи.
Никогаш немам ПЛАЧЕНО не искрено и за да изманипулирам некого..дечко па посебно никогаш....ЛАСКАМ само кога осекам дека така е и не фолирам особено лажни комплименти....ЉУБОМОРА можда само во ситуации кога машкото ми дало повод за тоа т.е. партнерот.....никогаш онака за да нервирам....ПОВЛЕКУВАЊЕ само во ситуации кога стварно неможам да излезам на крај со партнерот и кога кавгата е безсмислена...неможеш да менуваш нечиј карактер секој има свое мислење....ОВА СО ПРИНЦОТ НА БЕЛ КОЊ НЕ ГО РАЗБИРАМ....кој сака да некој му е на располагање 24 сата:tapp:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Која женска NE го прави ова стварно незнам.Сигурно некоја малоумна.Не верувам дека сеуште постојат девојки кои NE применуваат вакви "финти" за манипулирање
Imashe nekoj propusteni zborovi pa rekov da te popravam da te nadopolnam, si gi goltnala sigurno gladna si :) ako sakas moze da odime na pica ;) :back:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Imashe nekoj propusteni zborovi pa rekov da te popravam da te nadopolnam, si gi goltnala sigurno gladna si :) ako sakas moze da odime na pica ;) :back:
Ако сакаш да ме поканиш да излеземе пиши ми пп, немој вака одоклоу, биди директен:pipi: Не ми мени мислења, си кажав јас што имам, и стварно мислам дека ови финти се малоумни, и ако некоја девојка ги прави а вие машките уште наседнувате на нив тогаш ве жалам
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
вие финти ретко палат сеа,сето тоа е излитена и прозирна работа!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
вие финти ретко палат сеа,сето тоа е излитена и прозирна работа!
ха...сакаш да каеш дека една од најголемите финти наречена ОПОЗИТ САЈКОЛОЏИ, веќе не ја користат женските? и дека ние машките си мислиме, а ова е финта само ме дупи да ме иманипулира?...вас не ви требаат некои јаки финти, паѓаме ние и на најпростите...

највеќе паѓаме на искрена насмевка....а тоа не е финта...
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
ха...сакаш да каеш дека една од најголемите финти наречена ОПОЗИТ САЈКОЛОЏИ, веќе не ја користат женските? и дека ние машките си мислиме, а ова е финта само ме дупи да ме иманипулира?...вас не ви требаат некои јаки финти, паѓаме ние и на најпростите...

највеќе паѓаме на искрена насмевка....а тоа не е финта...
иако сум женско ке речам-ЖЕНСКО ШО МОЖЕ Д ТИ НАПРАВИ НИ ЗМИЈАТА ВО ГОРАТА НЕ МОЖЕ!!!али НЕКОИ ЖЕНСКИ не се сите ЗМИИ ОТРОВНИЦИ!ама има и опасни машки,со опасни финти,затоа ОТВАРАЈТЕ ОЧИ ЛУЃЕ СО КАКВИ ЛУЃЕ СТЕ ВО ВРСКА!!!!!НЕМОЈ НА КРАЈ ПРИНЦОТ ДА БИДЕ ЖАБА,А ПРИНЦЕЗАТА-ВЕШТЕРКА!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Okау де признавам се шо е наброено се суум искористила.. зависи ситуацијата.. :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
иако сум женско ке речам-ЖЕНСКО ШО МОЖЕ Д ТИ НАПРАВИ НИ ЗМИЈАТА ВО ГОРАТА НЕ МОЖЕ!!!али НЕКОИ ЖЕНСКИ не се сите ЗМИИ ОТРОВНИЦИ!ама има и опасни машки,со опасни финти,затоа ОТВАРАЈТЕ ОЧИ ЛУЃЕ СО КАКВИ ЛУЃЕ СТЕ ВО ВРСКА!!!!!НЕМОЈ НА КРАЈ ПРИНЦОТ ДА БИДЕ ЖАБА,А ПРИНЦЕЗАТА-ВЕШТЕРКА!
Па има исклучоци насекаде, исто и кај жените, ама тие исклучоци ретко можат да се најдат.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
мм... се повлекувам кога гледам дека има попаметна работа од тоа да биде со мене, но обично кога ќе се повлечам и си идам така да нема шанса да збори со мене:)значи сум во тие 0,1% ко што викаш ти армин.
а димчеј, јас плачам само кога навистина имам причина за тоа и не го сметам како нормално однесување цмиздрењето за да се добие нешто кај дечкото.а за правење љубомора и префрлање на безвезни работи..не памтам дека ми се случило и мислам дека е многу подло:lollipop:

Ма дај. Абе и јас сум против стереотипи, али Мацо... Ако немаш никогаш ништо од овие наброени работи употребено, си го сечам на плоштад јавно... Димчеј, не постои за оваа работа исклучок од 0.1% машко.

Р.Ѕ. Извини Мацо сега ти ја видов возраста... Долфин си маа казнена: Не забораај дека и дечиња тука пишуваат бе мутав (ова кон себе беше кажано)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Може ретко палат финтиве ама вреди да се проба нели?
Да не се залажуваме сите кога тогаш сме го добиле она што сме го сакале благодарејки на некоја од горенаведениве финти
 
С

Сатори

Гостин
Ако ми требаат излитени трикчиња за да задржам маж крај себе, слободно можам да се откажам од себе си.
Секоја жена треба да знае каде и колку е силна, но во никој случај да се понижува со плачење и слични патетикус ствари да ги добива работите, ако е доволно шармантна, ќе и ги дадат и пред да ги побара.:pipi:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Апсолутно секој го прави тоа понекогаш...:smir:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
potrebna e samo dobra taktika
sekoj maz e razlicen i kaj sekogo palat razlicni finti
samo treba vnimatelno da go prostudirate
za sekogo postoi nacin
imora da znae deka nema ponizuvanje
zosto sledi otkacuvanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom