Женски финти за манипулирање

Член од
27 август 2005
Мислења
30
Поени од реакции
2
оф леле..ајде машкото его надвор сите! до сеа зборевте зашто некои форумџики велат дека не употребуваат вакви методи, сеа истото го праите.Аман те бре од кај ги вадите етикетиве? Папучар, златна апостолка дрн дрн јариња.Ајде..сите машки подпаднале ако на ништо друго на секс..незначи тоа дека сте папучари.
Некој потпаѓа на секс, некој "си зема" секс кога ќе му се присака а некој доволно ги отвара очите и е реализиран како личност барем кога е сексот во прашање и си бара/наоѓа некоја што не е префригана кучка и размазена дроља на која што и требаат манипулации за да добие нешто туку си наоѓа некоја што знае што сака и, уште поважно, е способна сама да се снабди со тоа што и треба а дечкото и е за да уживаат еден во друг и еден со друг :) У случај да не ме сфативте, последната опишана женска го користи сексот за задоволство, а не за манипулирање...

Pozdrav :)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Некој потпаѓа на секс, некој "си зема" секс кога ќе му се присака а некој доволно ги отвара очите и е реализиран како личност барем кога е сексот во прашање и си бара/наоѓа некоја што не е префригана кучка и размазена дроља на која што и требаат манипулации за да добие нешто туку си наоѓа некоја што знае што сака и, уште поважно, е способна сама да се снабди со тоа што и треба а дечкото и е за да уживаат еден во друг и еден со друг :)

Pozdrav :)
Овој болдиранов текс да ти почнуваше со “си беа еднаш едни двајца“ а на крајот да стоеше “и среќно си живееа до крајот на животот“ ќе беше совршена бајка.За жал во реалноста сме и нема совршена цура и нема совршен дечко.И убаво е што си имаш принципи, но размисли дали се реални и остварливи.Сите си иаме мани дали машки или женски.Не се фаќај толку за сексот беше само пример.:helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прво, манипулација ми е многу одвратен збор.Не сум тип што сака да манипулира.Некогаш кога сакам нешто,сакам да убедам некој,ама манипулација,ми е многу лош израз.
Сметам дека секој употребува методи во врска,за да добие нешто што сака без разлика на тоа кој пол е.
Не сум употребила ниеден од горенаведените методи.

Плус,ако веќе сме искрени,не ми се свиѓаат манипулации со солзи или слично,јас кога плачам,плачам од душа.

Може за да добијам нешто што сакам да употребам зборови.Знам да бидам доста убедлива на вербално ниво,самоуверено,факти,ова она.

Другите методи ми се некако....што знам...не би ги употребила.
И не би “манипулирала“ со емоции.Одвратно е.А употребувањето на солзи,за да добие некој нешто што сака е...во најмала рака одраз на размазеност.

Ако сакам нешто или ќе си го кажам јасно и гласно,ако не успее тоа,тогаш вртам како “киша око Крагуевца“,а ако и тоа не успее тогаш почнувам да се расфрлам со аргументи,па зашто,како,ама ова она,а ако и тој метод не успее,се префрлам на методот - најдобро е да мисли дека е тоа негова идеја.:)

Ете,така би пробала да ми успее нешто што сум намислила.
Само на тој начин.Овие споменати методи ми се...лигави.
Па не за џабе сме луѓе и со зборови ќе се разбереме.И можеби малце улизување и правење тажни фацички.:)
 
Член од
27 август 2005
Мислења
30
Поени од реакции
2
Овој болдиранов текс да ти почнуваше со “си беа еднаш едни двајца“ а на крајот да стоеше “и среќно си живееа до крајот на животот“ ќе беше совршена бајка.За жал во реалноста сме и нема совршена цура и нема совршен дечко.И убаво е што си имаш принципи, но размисли дали се реални и остварливи.Сите си иаме мани дали машки или женски.Не се фаќај толку за сексот беше само пример.:helou:
Човек без принципи не е човек, според мене и според неколку познати мислители кои сега не можам да ги именувам :) И нема шанси на било кој начин да одобрам подли манупулации какви што беа наведени во воведниот текст и не можам а и не сакам да почитувам било кој што се служи со нив:nenene:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не би плачела, изигравала лигла, ниту би ласкала...Меѓутоа она со правењето љубоморен да.
Па признајте, и вие машките си имате методи. И тоа ласкањето на прво место.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
а ако и тој метод не успее,се префрлам на методот - најдобро е да мисли дека е тоа негова идеја.:)
Ова дефинитивно успева.:)

Пример, ти сакаш да излезете заедно, ама срам ти е да го викнеш. И муабетиш одоколу, дека е убаво времето, ептен ти се шета...и оп-сам ќе те викне (ако има заинтересираност :))

Само оваа финта ја имам употребувано досега.:)
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Ова дефинитивно успева.:)

Пример, ти сакаш да излезете заедно, ама срам ти е да го викнеш. И муабетиш одоколу, дека е убаво времето, ептен ти се шета...и оп-сам ќе те викне (ако има заинтересираност :))

Само оваа финта ја имам употребувано досега.:)
А зашо ти е потребна оваа манипулација , втркање наоколу ..

едноставно питај , Срце сакаш да шетаме , да или не ?

Се комплицирате ...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
5.519
А зашо ти е потребна оваа манипулација , втркање наоколу ..

едноставно питај , Срце сакаш да шетаме , да или не ?

Се комплицирате ...
Ова дефинитивно успева.:)

Пример, ти сакаш да излезете заедно, ама срам ти е да го викнеш. И муабетиш одоколу, дека е убаво времето, ептен ти се шета...и оп-сам ќе те викне (ако има заинтересираност :))

Само оваа финта ја имам употребувано досега.:)
еве ти го одговорот
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Атрактивните женски , секојдневно се прашувани и понудувани од многу "типци".Oд големиот избор секако тие ќе го одберат најквалитетното, за таа цел тие свесно или несвесно користат манипулации, или на некој начин го тестираат дечкото за да му ја видат "вредноста" , ако тој го сфаќа тоа и знае како да се однесува , има големи шанси кај неа . : )
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Атрактивните женски , секојдневно се прашувани и понудувани од многу "типци".Oд големиот избор секако тие ќе го одберат најквалитетното, за таа цел тие свесно или несвесно користат манипулации, или на некој начин го тестираат дечкото за да му ја видат "вредноста" , ако тој го сфаќа тоа и знае како да се однесува , има големи шанси кај неа . : )
се убаво, ама каква врска има тоа дали женската е атрактивна или не?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
сите сте курвештии. која помалку која повеќе.
Си го знаете тоа нема да го повторувам, што е курва и што расипана девојка означува.
Ама такви се времињата.
Се ебе надвор од брак, се искористуваат можностите кои современиот систем на вредности ни ги нуди.
Не е тоа лошо според некој, според друг е.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
сите сте курвештии. која помалку која повеќе.
Си го знаете тоа нема да го повторувам, што е курва и што расипана девојка означува.
Ама такви се времињата.
Се ебе надвор од брак, се искористуваат можностите кои современиот систем на вредности ни ги нуди.
Не е тоа лошо според некој, според друг е.
а што врска има ова со манипулирањето?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
а што врска има ова со манипулирањето?
е како нема.
Не знаеш како курва те заведува, те голицка со нејзината неоспорна привлечност.
Добра курва те зашеметува со својата убавина, движења, муабети.
Е таа курва е секоја женска и манипулацијата која курвата ја користи ја користат повеќето жени.
Тоа им е вградено во свест, тоа е она кои ги прави способни да го одберат најдоброто машко од чопорот копиљаци, да се парат со најфраерот и да го имаат најјакиот ген во нивното дете.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
А зашо ти е потребна оваа манипулација , втркање наоколу ..

едноставно питај , Срце сакаш да шетаме , да или не ?

Се комплицирате ...
Повеќе е финта за срамежливи, него манипулација. Не е ко перење на мозок и слично.:icon_lol:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Еве јас ќе си признаам- да манипулирам само што тоа јас не го нарекувам манипулирање.
Не ги употребувам наведените финти туку си употребувам свои. Мразам личности кои глумат лудило и кои цмиздрат за сенешто за да го добијат тоа што го сакаат. Подобро нема да го добијам тоа ама нема да се понижувам до тој степен и да плачам пред некого. Нема шанси!
Значи, не дека манипулирам но едноставно некогаш во дадени ситуации кога ме мрзи да работам и слично нешто го користам тоа што сум женско за да поминам со полесно. Не дека не можам јас да изработам ама ете некогаш ме фаќа мрза (бидејќи сум си мрза морам да признаам) и така. Ако ова спаѓа во групата на манипулации тогаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom