Женски на трибина - да или не?

Женско на трибина.. да или не?


  • Вкупно гласачи
    108
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Секоја чест за ретките исклучоци, но генерално трибина не е место за девојче, иако познавам една таква кај нас во Скопјево.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Отвори гу тему ја у подфорум НАВИВАЧКИ ГРУПИ.
Навивачи.У ниедн пост не дојде до дискусију да не доваѓаш на трибину ако слушаш рок,рап или дабстеп.Шмизле да си попунуев време и да тражив дечки истовремено ругајќи гу трибину,нема потреба.Доваѓав свакакви,тој е минус.Ја повлече тему за прави навивачи од женски пол.Среќа не су extinct species.Amen to that.
Ти гу само одведе дискусију у друг смер.Ако веќ коментираш за навивачки живот,едуцирај се малко уз дужно поштовање :)
колко си хардкор не си свесна, гарант слушаш рап!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Абе ти мавај се од земја, факт е дека темата е крајно глупава, а сексистички муабет ,,таа дрољата,, , на друг да правиш.
Кој сака и кај сака ќе оди, без оглед на тебе, или било кој друг. И без оглед на вашата философија. Вие почитувајте си ја, не очекувајте секој да ви ја почитува.
Спортот не е наменет исклучиво за вас.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Алоо бре што туку се карате .. читам и не можам да поверувам за што се фаќате одма за ситни работи .. Да Алек англиските и шпанските трибини се полни со женски али тие таму се фанатици .. кај нас АЦАБ не не смета за навивачи туку за хулигани .. па и такви сме од некоја страна да не забележиш .. јас сум против тоа да има девојки на трибини поради неколку причини .. како што беа инцидентите во Борис Трајкоски салата помеѓу ФА и СПБ во таа гужва да имаше и девојки помеѓу навивачите 98% ке настрадаа..друга причина е нивниот глас .. ке викаат 100-200 момци со јаки гласови и од страна 10-20 девојки ке се замешаат со нивните гласчиња , и убаво ке изгледа после тоа . Кај нас никој не се доследни на својот клуб и да се верни секогаш ... лани вардар кога испаѓаше втора лига дали имаше навивачи како сега што има ? еве и охрид е пред испаѓање , на полусезона беа 5 место охрид и се збираја 100 и повеќе навивачи од рибарите, стадионот беше секогаш полн , а денес 5-6 рибари и уште 70-80 луѓе останата публика ..пример треба да ни бидат соседните земји а после тоа и останатите фудбалски велесили .. Звезда 5пати по ред ја губи титулата во првенството од Партизан .. и пак има повеќе Делије од Гробари та се играло на Маракана та се играло на Јна .
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Џени ти ја погодиле темава:)
Јас не сум обожавател на фудбал, ниту одам да навивам. Во принцип пратам секаков спорт, од се по малку што би се рекло. Но затоа женски ракомет ми е омилен спорт. Го пратам од 97ма година и немаше натпревар на Кометал да не се дерам на трибина. Не ме држи место на столчето, цел натпревар го гледам на нозе. Никогаш не ми сметале мажи на трибина, се додека имаме иста цел. Не гледам причина зошто они би ме гледале со потценување на трибина и не гледам каква врска има полот со навивање. Сигурно неможе некој да ме надвика за Кометал (штета што така заврши) иначе ќе меревме јачина на глас на трибини :)
п.с. Ни Принцезата за МЗТ :icon_lol:
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Алоо бре што туку се карате .. читам и не можам да поверувам за што се фаќате одма за ситни работи .. Да Алек англиските и шпанските трибини се полни со женски али тие таму се фанатици .. кај нас АЦАБ не не смета за навивачи туку за хулигани .. па и такви сме од некоја страна да не забележиш .. јас сум против тоа да има девојки на трибини поради неколку причини .. како што беа инцидентите во Борис Трајкоски салата помеѓу ФА и СПБ во таа гужва да имаше и девојки помеѓу навивачите 98% ке настрадаа..друга причина е нивниот глас .. ке викаат 100-200 момци со јаки гласови и од страна 10-20 девојки ке се замешаат со нивните гласчиња , и убаво ке изгледа после тоа . Кај нас никој не се доследни на својот клуб и да се верни секогаш ... лани вардар кога испаѓаше втора лига дали имаше навивачи како сега што има ? еве и охрид е пред испаѓање , на полусезона беа 5 место охрид и се збираја 100 и повеќе навивачи од рибарите, стадионот беше секогаш полн , а денес 5-6 рибари и уште 70-80 луѓе останата публика ..пример треба да ни бидат соседните земји а после тоа и останатите фудбалски велесили .. Звезда 5пати по ред ја губи титулата во првенството од Партизан .. и пак има повеќе Делије од Гробари та се играло на Маракана та се играло на Јна .

Убаво кажа дечко претходно-RedStarFan:Ко је на трибини из фазона стаж му је једна сезона.Мислу дека пуно не ми гу сфатива тему.Немам ја предрасуде према никога.Тему гу отвори да виду какво е вакво мислење за вакву девојку Levski-Sofia-0-0-CSKA-Sofia-39.jpg А НЕ ЗА ВАКВУ. makedonski_navivaci_nis3_190112.jpg И немам ништо против ни прву ни втору слику.Муабет беше за женски ултрас ретко кој разбра
:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Работата кај нас е што повеќето женски го плукаат спортот како што кажа погоре членот 11 будали трчаат по топка :tapp: па кога ќе дојдат натпревари на било која репрезентација преку ноќ стануваат експерти, гледале баскет уште кога дебитирал Пеце, ги знаат демек сите позиции и клубови и на трибина се комедии. Ама не се само женските такви, има и полно мажиња што гледаат тоа во моментот само затоа што е ин а веза немаат кој каде игра.
На Вардар - Спарта уште се сеќавам, позади мене седеа едни дечко и девојка напарфемисани и ме пукнаа човече , цело време само квичеа абе кога ќе дадеме голллл ајде голлллл :mad: Каква атмосфера беше тогаш, земи навивај не седи со рацете у џеб и не прашувај глупости:tapp: Истото се дешаваше и во Белград кога бев, дошле со штикли на ладното и се сликаат по 100 пати во минута. Една па се сликала со Филип и пишала - со братот на најдобриот наш!! Пошо нели очигледно појма немаше како се вика.
А кога ќе заврши тоа да си ин кога играат ракометарите и кошаркарите, ќе се вратат на нивното "будали по топка". Е за ова рака им давам на Англичанките зошто летоска зборев на кеј со една, нема испуштено натпревар на Астон Вила од 1992, свадбата дури си ја поместила во недела зошто во саботата имале гостување кај Лидс :D
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Работата кај нас е што повеќето женски го плукаат спортот како што кажа погоре членот 11 будали трчаат по топка :tapp: па кога ќе дојдат натпревари на било која репрезентација преку ноќ стануваат експерти, гледале баскет уште кога дебитирал Пеце, ги знаат демек сите позиции и клубови и на трибина се комедии. Ама не се само женските такви, има и полно мажиња што гледаат тоа во моментот само затоа што е ин а веза немаат кој каде игра.
На Вардар - Спарта уште се сеќавам, позади мене седеа едни дечко и девојка напарфемисани и ме пукнаа човече , цело време само квичеа абе кога ќе дадеме голллл ајде голлллл :mad: Каква атмосфера беше тогаш, земи навивај не седи со рацете у џеб и не прашувај глупости:tapp: Истото се дешаваше и во Белград кога бев, дошле со штикли на ладното и се сликаат по 100 пати во минута. Една па се сликала со Филип и пишала - со братот на најдобриот наш!! Пошо нели очигледно појма немаше како се вика.
А кога ќе заврши тоа да си ин кога играат ракометарите и кошаркарите, ќе се вратат на нивното "будали по топка". Е за ова рака им давам на Англичанките зошто летоска зборев на кеј со една, нема испуштено натпревар на Астон Вила од 1992, свадбата дури си ја поместила во недела зошто во саботата имале гостување кај Лидс :D
Е да си ми жив и здрав.Ке ги погоди овој квази навивачи:notworthy:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom