Женски на трибина - да или не?

Женско на трибина.. да или не?


  • Вкупно гласачи
    107

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ако се некои девојки како Кумановките што идат со Кумани,мислам дека Ultra girls беа,тогаш може на трибина,а ако се некој курвици што бараат лесно ебење после утакмица,нека си бараат на друго место,трибината се знае за што е.
Овие вториве се повеќе и повеќе ги има на трибина,додека првите се скоро изумрен вид,барем во Македонија.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Ова не ми се верува....
Зарем вие не се чуствувате како човек...
На ниеден стадион во белиот свет непишува забрането за жениски пол....
Ха Ха,значи да.
Единствен услов е да бидете љубителка на спортот и слободно може да присуствувате,да навивате и да се забавувате на сите спортски настани.
Немав сви мислење како тебе,и не свака девојка на трибину разбира спорт.Не зборимо дали има натпис пред улаз забрането за женски.
На прославата денеска можда едно 50 женски видов на трибина, ако не и повеќе. Некои подолго време идат, некои сеа прв пут ги гледам ама битно имаше. Некако не сум многу за да ги има ама не сум ни против. Најголем дел идат пошо другарите им се навивачи па и они идат со нив, други идат за да ги сликаат па да се фураат по фејсбук, најмал дел можеби идат од љубов кон клубот. Ама у последниве три години ретки се тие женски што ги памтам редовно да биле на трибина или бар повремено. Ќе иделе некој период и се губат после. Им прошол филмот најверојатно или па не се дружат веќе со другарите навивачи. Така да ако идат ради фурање и барање ебачи комотно нека се пребацат на друга локација, фуфици и шмизли на трибина НЕ !
Тотално си у право.На много им пројде мерак брзо
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Знам женски кои се запалени за фудбал и информирани повеќе од „нормално машко“. Лично, ич не ме интересира да гледам мажиња во доколенки како трчкаат по некоја топка, но немам ништо против примероците од мојот пол кои се по таа чест.
п.с. А темава да не е само за машки реакции? Ако сум натрапник, се извинувам :P
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Знам женски кои се запалени за фудбал и информирани повеќе од „нормално машко“. Лично, ич не ме интересира да гледам мажиња во доколенки како трчкаат по некоја топка, но немам ништо против примероците од мојот пол кои се по таа чест.
п.с. А темава да не е само за машки реакции? Ако сум натрапник, се извинувам :P
уживај женско гу отвори тему :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Знам женски кои се запалени за фудбал и информирани повеќе од „нормално машко“. Лично, ич не ме интересира да гледам мажиња во доколенки како трчкаат по некоја топка, но немам ништо против примероците од мојот пол кои се по таа чест.
п.с. А темава да не е само за машки реакции? Ако сум натрапник, се извинувам :P
Не си натрапник, него довејчево ја отвори темава за навивање на девојки, не оноа класично одење на стадиони со семки и сокче. :D Тоа дали се оправдува, скокање пеење од страна на девојки :)
--- надополнето: 24 мај 2012 во 00:52 ---
Тотално си у право.На много им пројде мерак брзо
Дивља Телад Вањево имаа најдобра парола извадено:„Ко је на трибини због фазона, стаж му је једна сезона!“ И стварно излезе така.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Фантастична парола у свак случај.Нема сунчоглед грицкање на трибину руке горе.:)
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Да , ама на неутрална
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Колку глупости на едно место, страшно.
Мене не ме интересира ниту еден спорт, па само на форумов сум забележала девојки кои и тоа како ги интересира спорт и навиваат за одреден тим.
Никој нема никакво право да каже дали е во ред или не нивното навивање на трибини.
Ако ви сметаат, просто и едноставно - не одете, седете си дома.
--- надополнето: 24 мај 2012 во 02:31 ---
Инаку, мајка ми е страсен навивач, конкретно за кошарка станува збор.
На нејзиниот тим нема пропуштено натпревар, и е поголем навивач од повеќето мажи што ги знам :)
Навистина, не тепа џандари, ужива во победите и тагува во поразите на тимот.
Какви глупави муабети, страшни сте бре :)
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Колку глупости на едно место, страшно.
Мене не ме интересира ниту еден спорт, па само на форумов сум забележала девојки кои и тоа како ги интересира спорт и навиваат за одреден тим.
Никој нема никакво право да каже дали е во ред или не нивното навивање на трибини.
Ако ви сметаат, просто и едноставно - не одете, седете си дома.
Тема беше да слушнемо мислење на људи за овуј тему.Далеко од тој дека некој може да забрани на некога да доваѓа на трибину.Какви глупости,твој коментар отскача од дискусију малко.Зборимо за НАВИВАЧИ,не за подржувачи пред телевизор кд игра некој тим.Овој су људи на трибину а не на кауч дома пред тв.

Браво за мајку ти,поштовање ама овде има људи кои и сами су навивачи и знаев пуно за овој.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Тема беше да слушнемо мислење на људи за овуј тему.Далеко од тој дека некој може да забрани на некога да доваѓа на трибину.Какви глупости,твој коментар отскача од дискусију малко.Зборимо за НАВИВАЧИ,не за подржувачи пред телевизор кд игра некој тим.Овој су људи на трибину а не на кауч дома пред тв.

Браво за мајку ти,поштовање ама овде има људи кои и сами су навивачи и знаев пуно за овој.
Па прашањето е - женски на трибина или не?
Секако дека да, личен избор, лично право ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Па прашањето е - женски на трибина или не?
Секако дека да, личен избор, лично право ;)
Можеби требала да потенцира, на навивачка трибина - да или не?
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Знам женски кои се запалени за фудбал и информирани повеќе од „нормално машко“. Лично, ич не ме интересира да гледам мажиња во доколенки како трчкаат по некоја топка, но немам ништо против примероците од мојот пол кои се по таа чест.
п.с. А темава да не е само за машки реакции? Ако сум натрапник, се извинувам :P
Тие мажиња можат мноооогу повеќе да му го разубават денот на некој маж,отколку било која жена.Машко повеќе ќе плаче кога ќе му изгуби тимот некоја битна утакмица,отколку за некоја девојка.Кога малце бар приближно малце ќе ја разбереш страста што ја поседува еден навивач нема да пишуваш вака како што си пишала погоре.

А да и искрено жал ми е за тебе што никогаш нема да почуствуваш таква топлина на душата,како некој навивач што може да ја осети.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Можеби требала да потенцира, на навивачка трибина - да или не?
Можда сам и требала,ама мислу дека кој разбира нема потреба да преформулирам знаете за што мислу,први постови много убаво кажуев.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Можеби требала да потенцира, на навивачка трибина - да или не?
Сепак, да.
--- надополнето: 24 мај 2012 во 02:48 ---
Можда сам и требала,ама мислу дека кој разбира нема потреба да преформулирам знаете за што мислу,први постови много убаво кажуев.
Во првите постови кажувате како имало ,,курви кои дошле мажи да бркаат,,. Очигледно чим дошле да бркаат, успеваат и да фатат. Што значи, мажи кои повеќе гледаат во цицки отколку во терен - да не одат на трибини?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom