Женски на трибина - да или не?

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Логаритам., 24 мај 2012.

?

Женско на трибина.. да или не?

 1. да

  70,9%
 2. не

  29,1%
 1. Логаритам.

  Логаритам.

  Член од:
  14 мај 2012
  Мислења:
  534
  Допаѓања:
  781
  Как'в е ваш став за овој прашање и дали е битан пол ако сакаш да га бодриш свој тим и бое на свој град?
   
 2. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711
  Да имаме некоја асална лига,зошто да не...ама со оваа лига(зборам,највеќе фудбал) не гледам причина женско да се појави на трибина...сељачко е.Се знае кај и е местото на женското...што ќе каже утре на детето ? ееее сине,ја кога тепав џандари на трибина,бакљи кога фрлав на терен...тоа беа времиња ?

  не иде...:D
   
  На Казаки и Шурикен им се допаѓа ова.
 3. Мартин`

  Мартин` Гостин

  На трибина се оди да навиваш а не да тепаш џандари или да фрлаш бакљи ..
  Инаку зошто да не за женски на трибина, само да навиваат колку можат а не некои дрољи да бараат ебачи на трибина :D
   
  На VardarVoSrceto, jamaica cpb, Nymphadora и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Морам една статија да најдам што имаше пишано една девојка, поради која ми се смени мислењето околу оваа тема. Многу ми сметаа девојки на трибина, ми идеа на живци едноставно. Откако ја запознав дотичната девојка и ми даде да прочитам нешто видов дека сум бил глуп шовинист.

  Еве го: http://www.mojacrvenazvezda.net/6089/2011/04/25/ti-si-devojka-sta-ti-trazis-na-stadionu/ Прочитајте го обавезно, може да ви е понапосрно на српски, па и не е бап кратко ама вреди ако ве занима оваа тема.
   
 5. Educate dont discriminate

  Educate dont discriminate

  Член од:
  12 октомври 2011
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  711

  Ма немој да ме јебеш бре..уживај дека идат за да бодрат тим ! ус пат,да,тоа,ама првата варијанта е да извади од себе гневот,и едвај чекаат да се деси фрка,за после да прават муабет,еј брат,што беше вчера да видиш,лудило,бла бла бла...

  сепак,не личи женско на трибина.
   
 6. Мартин`

  Мартин` Гостин

  Ова е веќе генерализација не се сите исти ниту ќе бидат, а и ретко кој во денешно време посакува фрки кога знаеш колку полицијата лупа со кривични. Фрки може да сакааат само некои тинејџери -15 години да после се фалат како мавале и сл.
   
  На Saber Rider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Со првата реченица даваш мотив за оф топичарење опасно, ќе се вртиме пак у круг како на милион теми дали на трибина има искрени навивачи или само хулигани шо ги боли таквото за тимот. Темата е за девојки, и колку и да не ги „личи“ има девојки што го сакаат тимот исто колку нас машките, и не е фер да им се одземе правото да бидат дел од копот само затоа што не им смета ништо меѓу нозе.
   
  На PurplePuma и Tamara Tool им се допаѓа ова.
 8. SomeoNe!

  SomeoNe!

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  4.628
  Допаѓања:
  5.674
  [​IMG]

  Може вака зошто да не:love: плус ќе се покачи гледаноста на натпреварите:D
   
  На A.M. и DracevoTheCity им се допаѓа ова.
 9. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.655
  Допаѓања:
  28.696
  Нашите ни фудбалски дрвца доколку ги бодрат женски на трибина кога играат, можеби ќе се засрамат од тоа колку се закочени, па можеби ќе тргне фудбалот македонски напред.
  Иначе немам ништо против женските да навиваат, сепак спортот е за сите негови љубители. Никаде не пишува дека кошарката или фудбалот е само за мажи или само за жени. Секој што има интерес може и треба слободно да го остварува, па така да викам да и во овој случај.
   
  На PurplePuma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Логаритам.

  Логаритам.

  Член од:
  14 мај 2012
  Мислења:
  534
  Допаѓања:
  781
  Не знам како ми се испуштило овој да не прочитам,феноменално.Збору за девојке еве гу Ѕвездашица прав пример кои стварно ке идев тамо да навивав.Не за шминкерке.Трибина е за навивачи,а не за ку*ве што тражив е*ачи.
  А и тј што иде да навива посебно девојка,не може да улети у тепање реално гледано или па да очекуе мушко да гу заштити.Дали он да чува транс главан или ако се вади на подгрупу,дали да помага на другара,сам да се брани или мене да ме гледа.Девојка иде да навива,грло да гу заболи.
   
  На Andrej_MKD и RedStarFan им се допаѓа ова.
 11. bowl

  bowl .

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  8.344
  Допаѓања:
  1.305
  Многу големи кујни имале бугариве, цела трибина внатре. Многу напредни.
   
 12. Логаритам.

  Логаритам.

  Член од:
  14 мај 2012
  Мислења:
  534
  Допаѓања:
  781
  Да не се вртимо у круг озбиљно гу отвори дискусију:)
  --- надополнето: 24 мај 2012 во 00:34 ---
  421166_188463171260066_144906195615764_272861_1705366576_n.jpg app_full_proxy.jpg Фенербахче и UAG(Ultras Ahlawy Girls) имав и своју подрупу
  Збору за земје у кои владав ненормално сурови закони а пред некое време Фенербахче доби забрана да игра без мушку публику.55000 жене и деца га напунива стадион.
   
  На Nymphadora, Tranquility, Somnitelno Lice* и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. DirectX

  DirectX

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  1.055
  Допаѓања:
  1.061
  Ова не ми се верува....
  Зарем вие не се чуствувате како човек...
  На ниеден стадион во белиот свет непишува забрането за жениски пол....
  Ха Ха,значи да.
  Единствен услов е да бидете љубителка на спортот и слободно може да присуствувате,да навивате и да се забавувате на сите спортски настани.
   
  На gvinevra му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DracevoTheCity

  DracevoTheCity Чиста Македонија !

  Член од:
  7 ноември 2008
  Мислења:
  8.343
  Допаѓања:
  8.668
  На прославата денеска можда едно 50 женски видов на трибина, ако не и повеќе. Некои подолго време идат, некои сеа прв пут ги гледам ама битно имаше. Некако не сум многу за да ги има ама не сум ни против. Најголем дел идат пошо другарите им се навивачи па и они идат со нив, други идат за да ги сликаат па да се фураат по фејсбук, најмал дел можеби идат од љубов кон клубот. Ама у последниве три години ретки се тие женски што ги памтам редовно да биле на трибина или бар повремено. Ќе иделе некој период и се губат после. Им прошол филмот најверојатно или па не се дружат веќе со другарите навивачи. Така да ако идат ради фурање и барање ебачи комотно нека се пребацат на друга локација, фуфици и шмизли на трибина НЕ !
   
  На Saber Rider му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.510
  Допаѓања:
  154.261
  Од сеа више не идам, ме премисливте. Може дечко здравје ми нема да ме земе за жена затоа што се нервирам тие 90 минути , многу пресудна работа во карактерот на човекот било тоа:pipi:
   
  На leandra и PurplePuma им се допаѓа ова.

Сподели преку: