Женски на трибина - да или не?

Женско на трибина.. да или не?


  • Вкупно гласачи
    105
Член од
14 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
781
Как'в е ваш став за овој прашање и дали е битан пол ако сакаш да га бодриш свој тим и бое на свој град?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Да имаме некоја асална лига,зошто да не...ама со оваа лига(зборам,највеќе фудбал) не гледам причина женско да се појави на трибина...сељачко е.Се знае кај и е местото на женското...што ќе каже утре на детето ? ееее сине,ја кога тепав џандари на трибина,бакљи кога фрлав на терен...тоа беа времиња ?

не иде...:D
 
М

Мартин`

Гостин
Да имаме некоја асална лига,зошто да не...ама со оваа лига(зборам,највеќе фудбал) не гледам причина женско да се појави на трибина...сељачко е.Се знае кај и е местото на женското...што ќе каже утре на детето ? ееее сине,ја кога тепав џандари на трибина,бакљи кога фрлав на терен...тоа беа времиња ?

не иде...:D
На трибина се оди да навиваш а не да тепаш џандари или да фрлаш бакљи ..
Инаку зошто да не за женски на трибина, само да навиваат колку можат а не некои дрољи да бараат ебачи на трибина :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Морам една статија да најдам што имаше пишано една девојка, поради која ми се смени мислењето околу оваа тема. Многу ми сметаа девојки на трибина, ми идеа на живци едноставно. Откако ја запознав дотичната девојка и ми даде да прочитам нешто видов дека сум бил глуп шовинист.

Еве го: http://www.mojacrvenazvezda.net/6089/2011/04/25/ti-si-devojka-sta-ti-trazis-na-stadionu/ Прочитајте го обавезно, може да ви е понапосрно на српски, па и не е бап кратко ама вреди ако ве занима оваа тема.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
На трибина се оди да навиваш а не да тепаш џандари или да фрлаш бакљи ..
Инаку зошто да не за женски на трибина, само да навиваат колку можат а не некои дрољи да бараат ебачи на трибина :D

Ма немој да ме јебеш бре..уживај дека идат за да бодрат тим ! ус пат,да,тоа,ама првата варијанта е да извади од себе гневот,и едвај чекаат да се деси фрка,за после да прават муабет,еј брат,што беше вчера да видиш,лудило,бла бла бла...

сепак,не личи женско на трибина.
 
М

Мартин`

Гостин
Ма немој да ме јебеш бре..уживај дека идат за да бодрат тим ! ус пат,да,тоа,ама првата варијанта е да извади од себе гневот,и едвај чекаат да се деси фрка,за после да прават муабет,еј брат,што беше вчера да видиш,лудило,бла бла бла...

сепак,не личи женско на трибина.
Ова е веќе генерализација не се сите исти ниту ќе бидат, а и ретко кој во денешно време посакува фрки кога знаеш колку полицијата лупа со кривични. Фрки може да сакааат само некои тинејџери -15 години да после се фалат како мавале и сл.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Ма немој да ме јебеш бре..уживај дека идат за да бодрат тим ! ус пат,да,тоа,ама првата варијанта е да извади од себе гневот,и едвај чекаат да се деси фрка,за после да прават муабет,еј брат,што беше вчера да видиш,лудило,бла бла бла...

сепак,не личи женско на трибина.
Со првата реченица даваш мотив за оф топичарење опасно, ќе се вртиме пак у круг како на милион теми дали на трибина има искрени навивачи или само хулигани шо ги боли таквото за тимот. Темата е за девојки, и колку и да не ги „личи“ има девојки што го сакаат тимот исто колку нас машките, и не е фер да им се одземе правото да бидат дел од копот само затоа што не им смета ништо меѓу нозе.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.628
Поени од реакции
5.677
Как'в е ваш став за овој прашање и дали е битан пол ако сакаш да га бодриш свој тим и бое на свој град?


Може вака зошто да не:love: плус ќе се покачи гледаноста на натпреварите:D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.922
Поени од реакции
29.469
Нашите ни фудбалски дрвца доколку ги бодрат женски на трибина кога играат, можеби ќе се засрамат од тоа колку се закочени, па можеби ќе тргне фудбалот македонски напред.
Иначе немам ништо против женските да навиваат, сепак спортот е за сите негови љубители. Никаде не пишува дека кошарката или фудбалот е само за мажи или само за жени. Секој што има интерес може и треба слободно да го остварува, па така да викам да и во овој случај.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
781
Морам една статија да најдам што имаше пишано една девојка, поради која ми се смени мислењето околу оваа тема. Многу ми сметаа девојки на трибина, ми идеа на живци едноставно. Откако ја запознав дотичната девојка и ми даде да прочитам нешто видов дека сум бил глуп шовинист.

Еве го: http://www.mojacrvenazvezda.net/6089/2011/04/25/ti-si-devojka-sta-ti-trazis-na-stadionu/ Прочитајте го обавезно, може да ви е понапосрно на српски, па и не е бап кратко ама вреди ако ве занима оваа тема.
Не знам како ми се испуштило овој да не прочитам,феноменално.Збору за девојке еве гу Ѕвездашица прав пример кои стварно ке идев тамо да навивав.Не за шминкерке.Трибина е за навивачи,а не за ку*ве што тражив е*ачи.
А и тј што иде да навива посебно девојка,не може да улети у тепање реално гледано или па да очекуе мушко да гу заштити.Дали он да чува транс главан или ако се вади на подгрупу,дали да помага на другара,сам да се брани или мене да ме гледа.Девојка иде да навива,грло да гу заболи.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.306
Многу големи кујни имале бугариве, цела трибина внатре. Многу напредни.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
781


Може вака зошто да не:love: плус ќе се покачи гледаноста на натпреварите:D
Да не се вртимо у круг озбиљно гу отвори дискусију:)
--- надополнето: 24 мај 2012 во 00:34 ---
421166_188463171260066_144906195615764_272861_1705366576_n.jpg app_full_proxy.jpg Фенербахче и UAG(Ultras Ahlawy Girls) имав и своју подрупу
Збору за земје у кои владав ненормално сурови закони а пред некое време Фенербахче доби забрана да игра без мушку публику.55000 жене и деца га напунива стадион.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.064
Ова не ми се верува....
Зарем вие не се чуствувате како човек...
На ниеден стадион во белиот свет непишува забрането за жениски пол....
Ха Ха,значи да.
Единствен услов е да бидете љубителка на спортот и слободно може да присуствувате,да навивате и да се забавувате на сите спортски настани.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.510
Поени од реакции
9.372
На прославата денеска можда едно 50 женски видов на трибина, ако не и повеќе. Некои подолго време идат, некои сеа прв пут ги гледам ама битно имаше. Некако не сум многу за да ги има ама не сум ни против. Најголем дел идат пошо другарите им се навивачи па и они идат со нив, други идат за да ги сликаат па да се фураат по фејсбук, најмал дел можеби идат од љубов кон клубот. Ама у последниве три години ретки се тие женски што ги памтам редовно да биле на трибина или бар повремено. Ќе иделе некој период и се губат после. Им прошол филмот најверојатно или па не се дружат веќе со другарите навивачи. Така да ако идат ради фурање и барање ебачи комотно нека се пребацат на друга локација, фуфици и шмизли на трибина НЕ !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.590
Поени од реакции
182.838
Од сеа више не идам, ме премисливте. Може дечко здравје ми нема да ме земе за жена затоа што се нервирам тие 90 минути , многу пресудна работа во карактерот на човекот било тоа:pipi:
 
На врв Bottom