Жална вест - почина Јоги!

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584



Mofo naprai 91 god. Bog da go prosti - mada on veruvashe vo reinkarnacija.


.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Неговата светост Maharishi Mahesh..изгледа не му успела неговата наука за совршено здравје со помош на трансцендентална медитација....сега медитира со едно затворено око и ја чека следната реинкарнација...
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Неговата светост Maharishi Mahesh..изгледа не му успела неговата наука за совршено здравје со помош на трансцендентална медитација....сега медитира со едно затворено око и ја чека следната реинкарнација...
Оф:Писателот сака да каже дека неговото верување е шит...ај погледни уште еднаш на колку години умрел,па после коментирај за неговото здравје.
Он:Best of luck in ur next live...:smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Оф:Писателот сака да каже дека неговото верување е шит...ај погледни уште еднаш на колку години умрел,па после коментирај за неговото здравје.
Он:Best of luck in ur next live...:smir:
:pos2: Добро бе 178...имам право да кажам што мислам..одма ме сечеш....
Па и јас да имам универзитети на сите страни, сите да ме викаат учителе или светост, да медитирам по пола ден, и работата да ми е стресна како неговата ќе доживеам 100-та...
Плус се работи за треансцендентална медитација..човекот го прошетал светот а не излегол од дома...
Нема врска..се шегувам..смртта на секој човек е загуба...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Да....
„Отиде„ уште еден од многуте лажни учители од нашево време. Сега ќе има прилика да се сретне и со вистинскиот Бог и со лажниот бог.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Да....
„Отиде„ уште еден од многуте лажни учители од нашево време. Сега ќе има прилика да се сретне и со вистинскит Бог и со лажниот бог.
Sekako , sekako ....
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да....
„Отиде„ уште еден од многуте лажни учители од нашево време. Сега ќе има прилика да се сретне и со вистинскиот Бог и со лажниот бог.
Добро бе,умре човекот..дај малце покажи почит,не е битно кој е и што е...секоја енергија заслужува мало респектирање,бидејки е дел од нешто големо кое не врзува сите нас,без разлика на различните аспекти на гледање...нели,религии:)...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Цитат:
„Добро бе,умре човекот..дај малце покажи почит,не е битно кој е и што е...секоја енергија заслужува мало респектирање,бидејки е дел од нешто големо кое не врзува сите нас,без разлика на различните аспекти на гледање...нели,религии:)...„
Коментар:
Хммммммм..според мене, повеќе почит заслужува здраворазумен атеист одколку ваков „случај„ , каде е повеќе од јасно кој е неговиот бог. Јоги-вежбачите, и во православието, но и во протестантизмот, важат за фаци кои целосно се предале под влијание од демонот. Затоа, многу често нивниот лик е неверојатно сличен со ликот од лукавиот. Одтаму и мојот став кон јогините.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
...повеќе од јасно кој е неговиот бог. Јоги-вежбачите, и во православието, но и во протестантизмот, важат за фаци кои целосно се предале под влијание од демонот. Затоа, многу често нивниот лик е неверојатно сличен со ликот од лукавиот. Одтаму и мојот став кон јогините.
Eh sega, ne beshe direktno od timot na "lukaviot", eden Shterjo na primer povekje e so lukaviot, da ne zborime za Branko.

No iskreno Jogi beshe "lukav" na svoj nachin, si beshe chovekot po biznisot i si ja naredi rabotata.

Samo da ne se vrati, koj kje go trpi ushte 100 godini... ;-))
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Да....
„Отиде„ уште еден од многуте лажни учители од нашево време. Сега ќе има прилика да се сретне и со вистинскиот Бог и со лажниот бог.
Ти си за лечење жими се.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Бог да го прости, се најубо, најболји апартман у рај или пекол (зависи у кој локал ќе биде) само жени околу него секс пиво и рок`н`рол.Почит!!
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ти си за лечење жими се.
Ми се слоши кога ги прочитав постовите негови. Овакви ни лечење не им помага.



Јоги! Нека ти е лека душа и со среќа наредниот живот да ти биде лек, а уште подобро ако на душата твоја не и треба уште еден циклус човечки живот
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Бог да го прости, се најубо, најболји апартман у рај или пекол (зависи у кој локал ќе биде) само жени околу него секс пиво и рок`н`рол.Почит!!
Џабе жени бе, на 91 отишол. Умри млад, за да ти работи алатот во вечноста:pos2:

Се зезам, нека му е лесна земја.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Цитат:
„Ти си за лечење жими се.„
Коментар:
Во право си. Остатокот од својот живот сакам да го поминам во лечење.
А кој мисли дека е здрав...ееееее...
 
Член од
30 август 2007
Мислења
50
Поени од реакции
1
Eh sega, ne beshe direktno od timot na "lukaviot", eden Shterjo na primer povekje e so lukaviot, da ne zborime za Branko.

No iskreno Jogi beshe "lukav" na svoj nachin, si beshe chovekot po biznisot i si ja naredi rabotata.

Samo da ne se vrati, koj kje go trpi ushte 100 godini... ;-))

Ej nemoj taka lugeto samo se snaodlivi vo borba za opstanok :pos2: aj da vidam koj moze da si ja naredi rabotata podobro od Branko:zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom