Етнички смени

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ученикот Македонец кој беше потешко повреден, воедно другар мој (а е член и на форумов) сеуште не е пуштен од болницата Св.Еразмо и се очекува да остане уште некој ден во истата болница. Повредата што ја здоби не заздравува брзо колку што се очекуваше, а според неколку доктори можно е (Не Дај Боже) да остави и некои последици како резултат на ударите со шипки по неговата глава...
Аман бе уште е тамо ?

Господ здравје да му дајт

Денеска од сигурни извори дознав дека се поднесени три кривични пријави од мвр и дека 20 деца се под истрага
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Аман бе уште е тамо ?

Господ здравје да му дајт

Денеска од сигурни извори дознав дека се поднесени три кривични пријави од мвр и дека 20 деца се под истрага
ДА ДА,Господ здравје да му дајт !!

Тој уште е таму. Баш денеска се слушнав со него и рече дека уште ќе го задржеле.

А од МВР знам дека откриле 3-ца од организаторите на тепачката (Албанци), а дали се поднесени кривични не сум запознаен.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Како прво Македонците не требале воопшто да возвратат на провокација. Едноставно не треба да се замараа со тие глупавите и малоумни што провоцирале. Значи немало да дојде до физички контакт доколку Македонците не возвратите на провокација туку едноставно ги игнорирале. Ја лично сум подложен на секојдневни провокации у Тетово, постојано ми дофрлаат за косата, ми идат со упалачи демек ќе ми ја палат и воопшто не ме боли куроф за такви дегени. Само пред неколку недели ми пукна филмот со еден и после часови ме чекаа надвор 40 души. Кога излегов сите се попичкарија зашто ние бевме 10 а они 40. Можем да замислим што ќе беше ние да бевме 20 души :vozbud:


А за директорот мора да даде оставка зашто ова траело подолго време.
Фала богу. :salut:
 
H

HITCH

Гостин
Мајка ми е од Струга. Таа и вујко ми (и сите роднини од Струга) завршиле во Нико Нестор. Проблеми имало од порано. Единствени виновни за овие глупости се родителите. Нека повели некој нека натепа мое дете, па има се по список да му средам има судови има се. Македонците не можат веќе да се тргаат на страна МОРА да преземат нешто. Да не се обвинуваат партиите РОТИТЕЛИТЕ СЕ ЕДИНСТВЕНИ ВИНОВНИЦИ!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
За ова мора да летаат глави на директори и шефофи на полиција и на сите виновни за ова што се случува, ако му се случи нешто на тоа дете од форумов треба да се започне со протести пред владата за да му се срти вниманието на оној патуљакот Грујо дека живеат Македонци во Струга и во Дебар и дека сакаат живот за да останат тука.Мамето вака да ги злоупотребуваат децата и да не пцујам да национална основа ама ова не се трпи више.
Многу сум изревлтиран од вакви работи...:nenene::nenene::nenene:
 
С

Спенсер

Гостин
нека пројде малце време...нека оздрави детето..дај боже,па нека пише што точно се десило,бидејќи бил вмешан во тоа... реков еднаш: само АЛФИ се лекот..мене досега ме немаат бркано/претресувано, али имам другари, ми кажуваат,преплашени до смрт шо се вика,леле брат вчера алфи не бркаа, едвај побегнавме,ако не фатеа.... така ми кажуваат,значи имаат страв од нив, а од обичен полицаец кој само шета по улуца со униформа немаат страв...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Учениците Македонци од училиштето „Ибрахим Темо“ во Струга денеска не дојдоа на настава. Бараат етнички смени, како во соседното „Нико Нестор“. Во меѓувреме, полицијата поднесе кривични пријави за насилство против три лица кои биле вмешани во тепачката минатата недела. Од МВР велат дека инцидентот не бил етнички мотивиран.

По масовната тепачка минатата недела помеѓу два класа ученици од македонска и албанска националност во струшката гимназија „Ибрахим Темо“, денеска средношколците Македонци ја бојкотираа наставата. Не се чуствувале безбедни во училиштето. За наредниве денови најавуваат мирни протести преку кои ќе побараат воведување етнички смени по примерот на соседното училиште „Нико Нестор“. Во меѓувреме полицијата идентфикуваше неколкумина предизвикувачи на инцидентот. Станува збор за тројца ученици од струшкото село Велешта со иницијали Г.О. и Б.К. родени 1992 година и С.В. роден 1993 година.


Извор АЛСАТ М


Ме интересира кој кого овде влече за нос...

И плус не ми е јасно каква е ова тепачка мегу класови кога дечките овде на форумот ни објаснија дека биле пратени и нападнати...

Каков е интересот на медиумите да ја прекриват вистината, и на ни мажат очи како да сме пред 100 години и демек ништо нема да се дознае, па ќе живееме со убедувањето дека тепачката била масовна и никој не е крив...
Струга многу ме подсеќа на Приштина каде што го поминав основното школо...
Мислам дека родителите на децата кои биле нападнати или учениците очевидци треба да ги демантират медиумите и да објаснат за што всушност се работи...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
11
Поени од реакции
2
abe u skoro vreme ke ima skoli za :peder, pederki,za crnci ,gupci i dr podelbi
:tv:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Учениците Македонци од училиштето „Ибрахим Темо“ во Струга денеска не дојдоа на настава. Бараат етнички смени, како во соседното „Нико Нестор“. Во меѓувреме, полицијата поднесе кривични пријави за насилство против три лица кои биле вмешани во тепачката минатата недела. Од МВР велат дека инцидентот не бил етнички мотивиран.

По масовната тепачка минатата недела
помеѓу два класа ученици од македонска и албанска националност во струшката гимназија „Ибрахим Темо“, денеска средношколците Македонци ја бојкотираа наставата. Не се чуствувале безбедни во училиштето. За наредниве денови најавуваат мирни протести преку кои ќе побараат воведување етнички смени по примерот на соседното училиште „Нико Нестор“. Во меѓувреме полицијата идентфикуваше неколкумина предизвикувачи на инцидентот. Станува збор за тројца ученици од струшкото село Велешта со иницијали Г.О. и Б.К. родени 1992 година и С.В. роден 1993 година.


Извор АЛСАТ М


Ме интересира кој кого овде влече за нос...

И плус не ми е јасно каква е ова тепачка мегу класови кога дечките овде на форумот ни објаснија дека биле пратени и нападнати...

Каков е интересот на медиумите да ја прекриват вистината, и на ни мажат очи како да сме пред 100 години и демек ништо нема да се дознае, па ќе живееме со убедувањето дека тепачката била масовна и никој не е крив...
Струга многу ме подсеќа на Приштина каде што го поминав основното школо...
Мислам дека родителите на децата кои биле нападнати или учениците очевидци треба да ги демантират медиумите и да објаснат за што всушност се работи...
Се што зборуваме ние стружаните овде на форумот е точно и најпрецизно кажано, само што медиумиве изгледа добиваат закани од синот(Б.К.) на Гариб Каба - пратеникот од ДУИ и не ја доловуваат информацијата онака како што била. Стрикото на тешко повредениот, вчера се јавил во неколку медиуми и ги демантирал вестите во А1, Сител и сл... Но, гледам дека немало никаков резултат. Значи, прво и основно имаме субјективни медиуми.
Понатака, како МАСОВНА ТЕПАЧКА ја нарекуваат медиумите, кога поголема група ученици ( 20-30-40 ) тепа на 2ца ?! Која масовност ја гледаат тука ?
Оваа тепачка е уште еден доказ дека албанците во Струга не сакаат соживот, и нека не ми се прават мене некој по форумиве дека не било така.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Маму му ебем .... 1992 и 1993 а со шипки се маваат бе ... Ти ебам дивљаците мртви од планина симнати !!

Факт е дека Албанците ке ги тормозат македонците зашто им се може ... повеќе се ... Еве кај мене во маало пред некој ден се затепаа децава од маало со Албанци и прашуем шо како .. И ми викаат дека дошле 10 Албанци на 5души да им се курчат ... али бркајки ги , се заебале и завршиле у погрешна кафана .... па го јаделе онака ... убаво ... Али не знам зашто ... Сите Албанци коа се ист или помал број кутат као педери ... а коа се дупло/тродупло повеќе се најголеми мафијаши а.к.а албанска верзија на Кристијан Голубович ...

Се надевам дечкото ке оздраве , и ке пише на форум што точно се десило ...
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
А од кај да знаеме дали си ти Македонец =) ?

пс:Сумњам дека македонците се напалени по тепање .... Не се албанците од вчера па да не ги знаеме што народ се
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:

Зш си пичка и се криеш а другите јадет по гла
 
M

Mario Gómez

Гостин
А од кај да знаеме дали си ти Македонец =) ?

пс:Сумњам дека македонците се напалени по тепање .... Не се албанците од вчера па да не ги знаеме што народ се
Не сум напален по тепање ама Албанци да тепам ќеф ми е много, не викам дека сум ангел и јас провоцирам,фрлам по топки со женски и им зборам ова она.Со машките имаме директен судир, кој подолго време е смирен.Сега ме фати тага по некоја тепачка.

јас учам во нико нестор
зошто не ме тепаат мене албанците?
затоа што јас не барам беља
тие што си бараат тие и ќе си добијат

има и случаи и некој невин да настрада ама тоа е ретко
што се однесува до мене може главите да си ги искршат :uvo:
Епа нема да јадеш ко се криеш зад девојчињата, излези тепај се мушки.

:angry3::kickbox:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ma cel kadar neka go smenat...a roditelite na prevospituvanje jas navistina se cudam na politicki napumpanata tenzija tamu,pa vinovni se profesorite i roditelite NE DECATA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom