Еминем

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@igor_ku

Се што е поврзано со Еминем е добродојдено посебно е добро тоа што луѓе од кајгана имаат присуствувано на негови концерти. Убаво е кога ќе се прочитаат импресии и да се прераскажат некои случки на неговите концерти, тоа се работи од прва рака. Доколку имаш твои видеа,слики слободно постирај. (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Не ќе биде лошо и наваму да намине :X3:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Доволно е во Белград да дојде....
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Бев прва година средно.Го слушав пријателов одамна и иако тогаш нејќев рап ми беше идолче класично.Повеќето мои пријателчиња се фураа на пакот,кој реално е богот.Тогаш го гледав по прв пат го гледав филмот 8 Mile , поради тоа што англиски професорката ни кажа да напишеме нешто за нашите идоли некое составче лошо досадно ко пролив.Како и да е да не го тупам многу , фациштево е тежоок крекаш и тотално тип кој не треба да ти биде идол со својот начин на живот.Арно ама кога ќе видиш како си ги поднесува говната што ги има направено и што се уствари има преживеано и истото го пренесува на хартија без влакна на јазикот сфаќаш дека рапот е во ваза на умирање со денешните рапери.Задниве години и он си забега ама старите песнички не се за фрлање,таков хејт и плукање и крвави песни ретко кој има напишано.

 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
Eden od najgolemite lirichni psikopati na deneshnicata. Imam golema pochit za chovekot. Marshall Mathers beshe vrv, ushte gi sllusham tie pesni. Mi se svigja i negovata tranzicija vo megastar iako ne veruvam deka go boli kurac mnogu za toa.

Eve edna od negovite najlludi pesni:D

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Комплетната дискографија на Еминем за 225 долари

Еминем го објави изданието насловено „The Official Eminem Box Set“ – колекција од 10 дискови коишто ја содржат целокупната досегашна дискографија на раперот. Имено, колекционерите и љубителите на музиката на Слим Шејди можат да ја набават оваа колекција за 225 долари, со што ќе ги добијат сите студиски албуми на винил, како и саундтракот за филмот „8 Mile“ и компилацијата на „Шејди рекордс“ од 2006 година, „The Re-Up“.



Познатиот рапер во последно време е мошне ретроспективно расположен, а покрај минатогодишното издание „Shady XV“, со кое одбележа 15 години кариера, се појави и во документарниот филм за етикетата „Шејди рекордс“, заедно со колегите Д-р Дре и Фифти Сент. Филмот насловен „Not Afraid“, кој можете да го прегледате во продолжение, ја раскажува приказната за етикетата која Еминем ја лансираше непосредно по објавувањето на албумот „The Slim Shady LP“ во 1999 година.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нема ни да отидеме,а би се испукал не знаеш како,лудница
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.769
Поени од реакции
14.041
Нема ни да отидеме,а би се испукал не знаеш како,лудница
Да дојде на на балканов би одел дефинитивно ама нема да е тоа тоа. Ќе ми снимаат со телефони некој мисири, кремчиња таму што слушнале две песни од него ќе треба да си отидам на пола настап/концерт.
Нека дојде во Хавана или некој сличен клуб со 200-300 души и здравје да си земеме онака буквално. А, сигурно и ЕМ би преферирал таква атмосфера него ли на стадион пред 100 илјади публика да се чувствува како во театар.

На Марчело, Едо, Легијата, Зад Аголот, Bad copy итн... какви журки паѓале што сигурно нема да ги доживееш на стадион. Да не зборам за САФ кој се алфа и омега кај нас не поминува рап журка без нивна песна, имав среќа што ги фатив на нивниот последен настап на бела ноќ негде 2009 мислам дека беше ама само на почетокот, лудило.

Да направат еден настап ЕМ и САФ заедно кај нас и слободно можам да си починам :icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Lil Wayne - Eminem feat. Ludacris

Колку и да слушаш други работи кога тогаш пак се враќаш на нешто што се нарекува совршенство од човек. Едноставно осеќаш потреба од човеков да го слушаш.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Lil Wayne - Eminem feat. Ludacris

Колку и да слушаш други работи кога тогаш пак се враќаш на нешто што се нарекува совршенство од човек. Едноставно осеќаш потреба од човеков да го слушаш.
Lil Wayne :facepalm: :гомце:
Инаку mix е ова, делот на Ем е од When I'm Gone
 

Kajgana Shop

На врв Bottom