Еминем

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Го обожаваам Еминем и сите песни му ги имам слушано...
Плус е многуу згоден и сладок... :love::love::love:
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Ајде луѓе да ја праиме табелата !
1. Еминем
2. 2 Пак
3. Џеј зи
4. Дре
5. Биг Л
6. Снуп
7. Биги

Кажете уште три и да започнеме со текстот.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Mali porasni ... zalno e kako gi izbrale kriteriumite po koi go proglasile za KRAL !!!

Toa ti e isto kako nekoj LOVDZIJA da utepa 247 zajci za edna godina, a eden snajperist za edna godina da ubie po naracka 3 luge so precizen dostrel u DESNO OKO !!!

Ama neli lovdzijata ima ubieno 247 zajci, i toa go pravi po precizen i nesto povekje od snajperistot.... istiot film i so KRALOV.


Ili DZENA DZEJMISON se ebala so 962 mazi, a mojata devojka so 7, i ispaga deka DZENA pravi po ubav seks od devojka mi hahahaha ... jebiga CIFRATA bil problemo :) ..... ne sum znael hhahahahahha.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Mali porasni ... zalno e kako gi izbrale kriteriumite po koi go proglasile za KRAL !!!

Toa ti e isto kako nekoj LOVDZIJA da utepa 247 zajci za edna godina, a eden snajperist za edna godina da ubie po naracka 3 luge so precizen dostrel u DESNO OKO !!!

Ama neli lovdzijata ima ubieno 247 zajci, i toa go pravi po precizen i nesto povekje od snajperistot.... istiot film i so KRALOV.

Ili DZENA DZEJMISON se ebala so 962 mazi, a mojata devojka so 7, i ispaga deka DZENA pravi po ubav seks od devojka mi hahahaha ... jebiga CIFRATA bil problemo :) ..... ne sum znael hhahahahahha.
јас не реков дека еминем е крал.. залудбо го пишуваше сето ова јас само и обајсуавв на блонди дека неможе да ги слушала сите песни на еминем ако го слуша само негo а не сите артисти... u fail
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Ајде луѓе да ја праиме табелата !
1. Еминем
2. 2 Пак
3. Џеј зи
4. Дре
5. Биг Л
6. Снуп
7. Биги
Кажете уште три и да започнеме со текстот.
1.2Pac
2.Biggie
3.Eazy-e
4.Big L
5.Guru
6.Eminem
7.Snoop(до 2005 сеа шит)
8.Dr.Dre(исто како и Snoop)
9.Big Pun
10.Rakim
барем според мене ама има уште кој не ми текнуваат па морав биг пан и раким...
и овој џеј зи не бе брат кај овој го најде..
одете на првите страни од темава и видете што мислат за еминем пред 5год и сега..
баш дека тогаш еминем беше подобар со подобри песни мада и сега од новиов албум може да се издвојат некој песни и гледам пишале дека е активен неколку год а уствари он е актвиен во рапот скоро од 92..
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Не се разбирам во рапот и не можам да коментирам како што коменитрате вие бидејќи не ни ги знам сите рапери стилови што спаѓа во Underground а што во комерцијала, но затоа можам да кажам за Еминем иако не знам во кој стил вие го клавате мене не ми значи дека песните сите му се за животот она што го има поминато зад себе и она што оставило трага во него а најпотресна песна ми е When i am gone . Еминем живее за музиката иако како што и јас можам да забележам последните песни му се многу или премногу комерцијални и има милионска гледаност знам дека тоа не го прави најдобар рапер на денешница , но јас пораснав со него и за мене тој ќе остани синоним за Рапот и се што е поврзано со него .
П.С Дали некој се сеќава кога беше хит да се носи маичка со неговиот лик ?
Слободно коментирајте ако некаде погрешив...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Pelister 2008, тоа е тој муабет! Имав едно 4-5 маици со неговиот лик, во мојата соба ѕидот не се гледаше од негови постери и неговата музика ми помагаше во многу тешки моменти од мојот живот... Едноставно ќе ги пуштев сите песни од прва до последна и се исклучував од реалноста. Затоа за мене Еминем секогаш ќе биде многу повеќе од обичен рапер, па плукајте го дека е комерцијала, може само да се плука и ништо друга. За мене секогаш ќе биде прв и единствен. Затоа што душата си ја остава во песните, не пее за задници и гради, пее за реални работи и реални ситуации... Едноставно го обожавам... кога велеше it feels so empty without me... во песната Without me, никој не ни сањаше колку е он само во право... Е па чао. И немам намера да се расправам, само уште еднаш по милионити пат во темава да си кажам колку си го љубам човекот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
П.С Дали некој се сеќава кога беше хит да се носи маичка со неговиот лик ?
Слободно коментирајте ако некаде погрешив...
имав маица и дуксерка, бев единствениот тогаш што имаше и дуксерка! :vozbud:

времиња... :)
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Па да правиме искрен муабет не знам кој тука од форумов немаше маичка едно 10% сигурно имале ..
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ем,бро среќен 39 роденден,и да издадеш уште 3242342 албуми <3
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Среќен роденден на едно од најголемите рап имиња на сите времиња..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom