Емиграција во Канада

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Marick14, 19 октомври 2014.

 1. Муч

  Муч

  Член од:
  17 март 2011
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  15
  Полека, почнав да собирам сите потребни документи,само каде треба да се аплицира за медицински тест и за криминално досие?
   
 2. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.057
  Допаѓања:
  6.710
  Преку express entry си?
  Здравствено на ул. Јордан Мијалков, пред да свртиш за кај полицијата на спој со 50та дивизија, криминално за мкд мислам не бараат, ама пак прашај си кога ќе ти прават здравствено.
   
 3. Муч

  Муч

  Член од:
  17 март 2011
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  15
  Добив понуда да работам во Канада, и ми бараат сите потребни документи за они да аплицираат од таму, а дали за Express ќе идам врска неам,имало некое нов начин да се добие виза за 2 недели преку Global Skills Strategy. Па мислам преку тоа ќе идам.
   
 4. motul

  motul

  Член од:
  17 јуни 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  zdravo novi sme na forum ako moze da mi kazite kako odi za preku provincija ako pravel nekoj

  fala pozz
   
 5. Nenad87

  Nenad87

  Член од:
  7 март 2018
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  80
  Zdravo na site imam bg.pasos sakam da idem za kanada dali mozem da idem bez viza preku online da apliciram ne znam dali nekoj bil neka pise sto treba potocno poz.
   
 6. lion888

  lion888

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  434
 7. Nenad87

  Nenad87

  Член од:
  7 март 2018
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  80
  Sum podpolnil sve mi odobrija 5 godine a prestoj 6 meseca max.ne znam sto drugo treba za tamu normalno adresa kj idem i pare nesto kes i od banka DALI TREBA NESTO DRUGO IDEM DA PROSETAM MIE STRAV DAN ME VRATAT DALI NEKOJ BIL SO BG.PASOS DA MI POMOGNE FALA MNOGU GOSPOD NEKA NIE NA POMOS
   
 8. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.292
  Допаѓања:
  1.662
  Oвие сo oснoвнo нaјпaметни испaднaле, сите сo БГ пaсoши.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Наќо Скопски и Кеплер им се допаѓа ова.
 9. lion888

  lion888

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  434
  Sansite da te vratat od granica se minimalni, imas adresa, kesh i plus povratna karta taka da ubavo da si pomines. So turisticka nemas pravo na rabota a ako te fatat ke te vratat nazad so crn pecat, taka da ako planiras da ostanes vo CA treba da si najdes rabotna ponuda i apliciras za rabotna viza so agent.
   
 10. Nenad87

  Nenad87

  Член од:
  7 март 2018
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  80
  Fala na info ubav den sve najdobro
   
 11. motul

  motul

  Член од:
  17 јуни 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  zdravo
  ako dobie turisticka viza so mk pass
  i odis canada ako najdes rabotodavec dali moze da se zavrsi rabota da ostanes ??
   
 12. Nenad87

  Nenad87

  Член од:
  7 март 2018
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  80
  Zdr.na site dali nekoj znae kako moze da se ostane so bugarski pasos vo kanada ja momentalno sum vlegov bez viza preku elektronik travel mozam da sedam 6 meseca max ja pobarav 4 meseca mi dadojda mnogu tesko vo toronto koga stignav ne smeam da rab site vikaat samo da se ozenam najsigurno drugo so advokati sve laga e ako moze nekoj neka mi pise ubav den na site od mene
   
 13. fcwiz@RD

  fcwiz@RD

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  269
  Допаѓања:
  162
  Дечки ај да ја заживееме темава малце :)
  Преку кои агенции имате аплицирано за education credential assessment report , постојат 5 а цената од 200 долари е иста кај сите но времето на процесирање е различно, BCIT ми изгледа некако најдобро затоашто прифаќаат документите(транскриптот на положени испити и добиено звање) факултетот да го испрати преку емаил со што додатно би се забрзал процесот.
   
 14. Callisto

  Callisto

  Член од:
  2 октомври 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  28
  @fcwiz@RD ние аплициравме преку WES и освен што транскриптата ја бараат во оригинал и sealed envelope од факултетот, другото по факс го пратив. Цената е како што рече 200$ + 7$ за поштарина (да ти го пратат документот во оригинал назад со редовна пошта).
   
  На fcwiz@RD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: