Емиграција во Канада

Член од
17 март 2011
Мислења
127
Поени од реакции
130
Полека, почнав да собирам сите потребни документи,само каде треба да се аплицира за медицински тест и за криминално досие?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Полека, почнав да собирам сите потребни документи,само каде треба да се аплицира за медицински тест и за криминално досие?
Преку express entry си?
Здравствено на ул. Јордан Мијалков, пред да свртиш за кај полицијата на спој со 50та дивизија, криминално за мкд мислам не бараат, ама пак прашај си кога ќе ти прават здравствено.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
127
Поени од реакции
130
Преку express entry си?
Здравствено на ул. Јордан Мијалков, пред да свртиш за кај полицијата на спој со 50та дивизија, криминално за мкд мислам не бараат, ама пак прашај си кога ќе ти прават здравствено.
Добив понуда да работам во Канада, и ми бараат сите потребни документи за они да аплицираат од таму, а дали за Express ќе идам врска неам,имало некое нов начин да се добие виза за 2 недели преку Global Skills Strategy. Па мислам преку тоа ќе идам.
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
zdravo novi sme na forum ako moze da mi kazite kako odi za preku provincija ako pravel nekoj

fala pozz
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Zdravo na site imam bg.pasos sakam da idem za kanada dali mozem da idem bez viza preku online da apliciram ne znam dali nekoj bil neka pise sto treba potocno poz.
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Sum podpolnil sve mi odobrija 5 godine a prestoj 6 meseca max.ne znam sto drugo treba za tamu normalno adresa kj idem i pare nesto kes i od banka DALI TREBA NESTO DRUGO IDEM DA PROSETAM MIE STRAV DAN ME VRATAT DALI NEKOJ BIL SO BG.PASOS DA MI POMOGNE FALA MNOGU GOSPOD NEKA NIE NA POMOS
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
Sum podpolnil sve mi odobrija 5 godine a prestoj 6 meseca max.ne znam sto drugo treba za tamu normalno adresa kj idem i pare nesto kes i od banka DALI TREBA NESTO DRUGO IDEM DA PROSETAM MIE STRAV DAN ME VRATAT DALI NEKOJ BIL SO BG.PASOS DA MI POMOGNE FALA MNOGU GOSPOD NEKA NIE NA POMOS
Sansite da te vratat od granica se minimalni, imas adresa, kesh i plus povratna karta taka da ubavo da si pomines. So turisticka nemas pravo na rabota a ako te fatat ke te vratat nazad so crn pecat, taka da ako planiras da ostanes vo CA treba da si najdes rabotna ponuda i apliciras za rabotna viza so agent.
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Sansite da te vratat od granica se minimalni, imas adresa, kesh i plus povratna karta taka da ubavo da si pomines. So turisticka nemas pravo na rabota a ako te fatat ke te vratat nazad so crn pecat, taka da ako planiras da ostanes vo CA treba da si najdes rabotna ponuda i apliciras za rabotna viza so agent.
Fala na info ubav den sve najdobro
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
zdravo
ako dobie turisticka viza so mk pass
i odis canada ako najdes rabotodavec dali moze da se zavrsi rabota da ostanes ??
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Zdr.na site dali nekoj znae kako moze da se ostane so bugarski pasos vo kanada ja momentalno sum vlegov bez viza preku elektronik travel mozam da sedam 6 meseca max ja pobarav 4 meseca mi dadojda mnogu tesko vo toronto koga stignav ne smeam da rab site vikaat samo da se ozenam najsigurno drugo so advokati sve laga e ako moze nekoj neka mi pise ubav den na site od mene
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Дечки ај да ја заживееме темава малце :)
Преку кои агенции имате аплицирано за education credential assessment report , постојат 5 а цената од 200 долари е иста кај сите но времето на процесирање е различно, BCIT ми изгледа некако најдобро затоашто прифаќаат документите(транскриптот на положени испити и добиено звање) факултетот да го испрати преку емаил со што додатно би се забрзал процесот.
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
@fcwiz@RD ние аплициравме преку WES и освен што транскриптата ја бараат во оригинал и sealed envelope од факултетот, другото по факс го пратив. Цената е како што рече 200$ + 7$ за поштарина (да ти го пратат документот во оригинал назад со редовна пошта).
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки дали некој има искуство со Драган С. што посредува визи за Канада?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom