Емиграција во Канада

Дали ова ви беше корисно?

  • Да

    Гласови: 13 56,5%
  • Не

    Гласови: 4 17,4%
  • Undefined / Шо ме е гајле (лол ^_^ )

    Гласови: 6 26,1%

  • Вкупно гласачи
    23
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво Друштво пред два дена земав бизнис визитор виза за канада ме интересира дали некој знае како може да влезам од канада во америка на легален начин а ако не може дали е лесно да се влезе на црно поззз
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Каде може да се аплицира за Канадска виза,во амбасадата на канада или на др.место??кој се потребните документи , ве молам објаснете ми??
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
174
Поени од реакции
139
дали некој знај агент во Македонија за емиграција во Канада ?
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Дали знае некој дали и каде во Македонија се аплицира за туристичка виза за во Канада ???
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дали знае некој дали и каде во Македонија се аплицира за туристичка виза за во Канада ???
Еднонасочната улица кога се оди накај Кисела после кафаната Љуц
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Еднонасочната улица кога се оди накај Кисела после кафаната Љуц
Мислам дека нема виза центар за Канада го Скопје.. (за потребните медицински прегледи, знам дека има) Обично сите праќаат во Белград или Виена ..

Не ме држи за збор де :)


Каде може да се аплицира за Канадска виза,во амбасадата на канада или на др.место??кој се потребните документи , ве молам објаснете ми??
За каква виза? Туристичка? Иселеничка? Каква?

дали некој знај агент во Македонија за емиграција во Канада ?
Легален, т.е сертифициран од страна на Канада имаше една само, мислам Марија се викаше, ама во пензија е сега.. За други незнам, провери на cic.gc.ca
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Мислам дека нема виза центар за Канада го Скопје.. (за потребните медицински прегледи, знам дека има) Обично сите праќаат во Белград или Виена ..

Не ме држи за збор де :)
Утре ако играме фудбал во салата на фискултурно на поминување ќе видам сликам и пишам точно што е
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
некои новости за Канада ??? Што се бара за да му ја збришиме таму :D Некој агент што посредува ???
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.550
Вадете БГ пасош сега може и во Канада без виза само со бг пасош,мислам не сега но од декември 2017
таман за 1 и пол негде се зима.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Има нов начин express entry, каде се собираат поени од работа, струка, образование итн..

За БГ пасош само за на гости, ништо повеќе за сега :)
 
Член од
12 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали знаете некоја агенција во Скопје што посредува за туристичка виза во канада?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom