Електронска цигара

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
јас ја купив електронската цигара и ја користев 38 дена бес запалена цигара сега 4 месеци не ја зимам и нејзе воопшто бес цигара ,чувството е супер ,прашанјето беше дали е за одвикнуванје да,но треба и ти да сакаш.
секоја чест:cuc:
јас сеуште не сум помислила а камоли да сакам :sleep:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
секоја чест:cuc:
јас сеуште не сум помислила а камоли да сакам :sleep:
Вреди да се проба другар ми со жена му исто скоро 2 месеци не запалија цигара другиот од 2 пакли сега пали по 5-6 цигари дневно...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Татко ми и мајка ми сакаат да земат. Ми покажуваа некоја страна амбрела. Па баш ме замолија да прашам на форумов, искуства во 2013та година :)
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Татко ми и мајка ми сакаат да земат. Ми покажуваа некоја страна амбрела. Па баш ме замолија да прашам на форумов, искуства во 2013та година :)

Амбрела се скапи а исто се кинески производ само што ставиле нивно знакче демек фирма е..

Прогледај по пазар 3 имаш подобри понуди па со тек на време откако ќе почнат да ја користат ке најдат што им се допаѓа...
 

theli2007

lost in the jungle
Член од
20 јануари 2009
Мислења
66
Поени од реакции
93
Пред една недела купив од тие Prestige Energy, се опрчив 2100ден. Доаѓам дома и полека со мерак ја отпакувам, читам упатство од збор до збор немој да згрешам нешто... И тамам кога дојде моментот конечно да го повлечам првиот дим, ништо. Стискам тоа дугмето за греачот без никаков ефект. Си викам од што стоела долго време може се испразнила. Земам ја полнам неколку саата, џабе. Тој момент како сум се изнервирал ми се идеше да одам да ги запалам живи. За електонска цигара веќе неќам да чујам. Инаку откако ова се деси, барав по форуми за овие umbrella и најдов само на еден српски форум, тогаш сфатив дека не сум единствениот што се заебал. На нашиов пазар го има само најголемиот чкарт.
Купи си нормални цигари или подобро не купувај никакви!
Позз
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Пред една недела купив од тие Prestige Energy, се опрчив 2100ден. Доаѓам дома и полека со мерак ја отпакувам, читам упатство од збор до збор немој да згрешам нешто... И тамам кога дојде моментот конечно да го повлечам првиот дим, ништо. Стискам тоа дугмето за греачот без никаков ефект. Си викам од што стоела долго време може се испразнила. Земам ја полнам неколку саата, џабе. Тој момент како сум се изнервирал ми се идеше да одам да ги запалам живи. За електонска цигара веќе неќам да чујам. Инаку откако ова се деси, барав по форуми за овие umbrella и најдов само на еден српски форум, тогаш сфатив дека не сум единствениот што се заебал. На нашиов пазар го има само најголемиот чкарт.
Купи си нормални цигари или подобро не купувај никакви!
Позз
факт е дека нема квалитетни работи во Македонија за разлика од Србија каде има да купиш каде каде подобри цигари..
За Амбрела како што реков погоре продаваат лоши цигари а и таа престиж е многу слаба со слаба батерија така да ако си страсвен пушач нема да ти заврши работа за почетници најдобри се eGo серија а понатаму кога малку ке прочиташ по интернет ке си набавиш онаа што ке ти легне..
инаку најдобри се цигари со варијабилна волтажа на батерија и добар атомизер кој може да се пере и одржува ( и за оваа има многу youtube видеа како правилно да се чисти). Инаку батерија треба минимум да ти е 1100 за да ти држи преку цел ден...
--- надополнето: 13 октомври 2013 во 00:51 ---
Пред една недела купив од тие Prestige Energy, се опрчив 2100ден. Доаѓам дома и полека со мерак ја отпакувам, читам упатство од збор до збор немој да згрешам нешто... И тамам кога дојде моментот конечно да го повлечам првиот дим, ништо. Стискам тоа дугмето за греачот без никаков ефект. Си викам од што стоела долго време може се испразнила. Земам ја полнам неколку саата, џабе. Тој момент како сум се изнервирал ми се идеше да одам да ги запалам живи. За електонска цигара веќе неќам да чујам. Инаку откако ова се деси, барав по форуми за овие umbrella и најдов само на еден српски форум, тогаш сфатив дека не сум единствениот што се заебал. На нашиов пазар го има само најголемиот чкарт.
Купи си нормални цигари или подобро не купувај никакви!
Позз
BTW некои батерии треба да се упалат со брзо притискање на копчето 5 пати не знам дали и твојата е таква eGo се такви...
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Имав купено електронска уште пред 1 месец, денес ми текна да си купам течност поточно оваа http://elektronskicigari.com/nikotinovi-technosti-bez-nikotin/technosti-tutunski-aromi?product_id=126 , прееска пиев кафе кај другар и не почуствува потреба за цигара , некако го загубив чуството.
Едина мана е што е многу голема и нема заштита за устинката, ќе мора да му барам некакво капаче самоделско.
Инаку пушам кутија и нешто
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Пред една година си купив од Зегин, 1250 денари ја платив и не ми се допаѓа, ниту исплаќа, цело време филтери менувам, и ја полнам. Добра е за некој што има желба да ги откаже цигарите, за почеток да се залажува со неа.
 

Semiramida

A prayer for the wild at heart kept in cages
Член од
27 јули 2013
Мислења
97
Поени од реакции
120
Кога дознав дека сум бремена ми нарачаа вакво нешто бидејки претходно бев страстен пушач. И на мене не ми се бендисуваат -таа мојата премногу беше тешка, ептен чудно ми беше да ја држам не па да пафка од неа . Така да 1 и пол година палев многу ретко, па после почнав по пола кутија на 2 /3 дена и сега си терам по 1 кутија на 2 дена.
 
C

Celsius

Гостин
Ова фенси стана и по јавниве институции, идам некни до Централен Регистар и седат и пушат од електронски цигари.
Знаам многу кои купиле ама никој не знам што ги откажал цигарите на ваков начин. Можеби не ни сакале да ги откажат во прв план. :D
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Бев до овие Umbrella што се во близина на Трговски центар и ептен добри ми се видоа. Имаа од 720 денари едни што се, што ми беа налик на оние 350 денари што се по пазариве и по изглед и по јачина, имаа од 1300 едни подобри и од 2200 (2400 зависно од батеријата) кои беа баш јаки можеби и појаки од Родео цигари на пример и со доста чад. Имаше разни вкусови, ама тоа не ме интересираше. Имаше извадено од сите за проба и чувството беше многу блиско до вистинска цигара. Refill-от е 240 денари што заменува 10 кутии цигари и се фаќа 24 денари за кутија. Refill-от содржи 18мг никотин и малце ме буни бидејки една стандардна кутија содржи 0,8 мг никотин што значи повеке никотин има? И сеа се мислам дали да купам :/ Ме предомислува што сеуште не се познати долгорочните ефекти од нив, ама сигурно се подобри од тутунот.

http://ekocigari.mk/
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Прочитај малку по интернет за јачина на никотинот како и за состојки, квалитет цигари, модови итн. Umbrella да не ги критикувам но нивната понуда е доста јадна и ептен за почетници. На пример по интернет имаш атомизери за многу малку пари кои може сам да им поправаш грејачи па и тука да заштедиш пари. Исто има и многу подобри батерии за модови да не зборувам у Македонија тоа не може да се купи.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Imam ama ne me zadovolue.. Cigara si e cigara.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
А што имаш пробано?
Цигара не е цигара оваа ѕи го кажува 20 годишен пушач кој не запалил обична цигара 9 месеци благодарение на електронска.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom