Електронска цигара

Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
А што имаш пробано?
Цигара не е цигара оваа ѕи го кажува 20 годишен пушач кој не запалил обична цигара 9 месеци благодарение на електронска.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Од каде набавуваш резервни делови? Мислам на ситни делови, како фитиљи и слично.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Задна наручка од fasttech инаку оние што веќе користат електронска цигара нека земат подобар атомизер, жица и wick може сами да си ги оправат и да не купуваат нови има на YouTube се што може да ве интересира.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
A може поконкретно од каде си набавил, цена и сл?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Најнов evod штотуку пристигна uploadfromtaptalk1394662227398.jpg

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Што се нема да измислат за да ви ги соберат парите...
Цигари не се оставаат со вакво електронско срање туку со одлучност. Кога ќе кажам „ги оставам цигарите“, ги оставам цигарите, а не ќе намалам на 15-10-8... цигари.
Ај да разберам дека на некој од некои х причини му праи ќеф електронска цигара, ама да користам зошто ќе напраела да ги оставам цигарите ?! :facepalm:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Кога ќе пробаш тогаш ќе кажеш дека е срање а за откажување имаш гугл па прочитај малку по форуми што кажуваат корисници на електронски цигари. Тоа што кај нас у Македонија нема ама баш ништо за нив ни да се купи не значи дека е срање.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
10

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Кога ќе пробаш тогаш ќе кажеш дека е срање а за откажување имаш гугл па прочитај малку по форуми што кажуваат корисници на електронски цигари. Тоа што кај нас у Македонија нема ама баш ништо за нив ни да се купи не значи дека е срање.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ок бе давај пари за глупости, твој проблем
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Имам иста и супер е. Малите батерии се трошат за пола саат додека оваа држи стабилно повеќе од еден ден.
П.С. Можеш да користиш батерии од лаптоп
Знам бато....

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Прегледај го приврзокот 29487 Еве како изгледа една е-цигара. Е-цигара е всушност „цигара“ која помага да се одвикнете од вистинските цигари. Димот од оваа цигара не содржи ништо штетно. Вие само вдишувате и издишувате ПАРЕА. Кога ќе ја купите е-цигарата, со неа доаѓа и УСБ полнач. Првото полнење на е-цигарата мора да трае 8 часа, а потоа можете да ја полнење по 1 или 2 часа. Еден кетриџ заменува 20 цигари (1 кутија) или 200 повлекувања на дим. Еден кетриџ да го купиш е мислам 30 или 40 денари. Најважно за е-цигарата е тоа што е секаде дозволена да се пуши (понекогаш и на час ја пушам...зависи од часот оти некои професори погрешно ќе те разберат и проблеми ќе си направиш)
Брао си се информирал многу,и точно помагаат да се одвикнеш од пушење.
 
Член од
2 април 2014
Мислења
4
Поени од реакции
3
Не сум баш страствен пушач, но сакам целосно да прекинам со пушењето.. Ако не запалам цигара ме фаќа нервоза.. Сега баш читкав за електронските цигари,многу ги има .. Кои се најефикасни ? Од каде можам да купам? Која цена ? Не сум баш информирана,да не си направам проблем, имам слушнато дека многу е-цигари можат да пукнат во уста или им штетеле на белите дробови со ел.полнење итн итн.. :):)
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Препорачајте некоја добра е цигара батеријата да трае бар еден ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom