Електронска цигара

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
татко ми со помош на нас (фамилијата) се одвикна да пуши без такви електрики ова она ... некогаш дома ќе запалеше и после неможеш три дена да ја излуфтираш просторијата ќе ме пратеше некогаш даму купам цигари јас наместо цигари јас сок или нешто благо ќе му однесам , некогаш ќе ја згазам намерно демек не сум ја видел и човекот свати некако дека тоа ни смета и престана ..... тешко е одвикнувањето но верувајте дека е најдовратната работа што човек ја конзумира
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.302
Поени од реакции
29.772
Вакви цигари би требало владата да ги субвенционира. И кертриџите/полнењата да ги ослободи од данок.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Sum probal nekolku dima i ne mi se dopagja, inaku vo SAD se prodavaat po 79$ dve cigari so eden kup kertrigji i usb polnac.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Имам пробано таква цигара, планирам да купам, пушам просечно по кутијаипол на ден, се надевам дека ке има некаков ефект....

--- надополнето ---



Кеде поточно тука во Кавадарци?
ако сеуште не си ја купил- побрзај , оти сакаат да ги забранат
http://piperistostoma.blogspot.com/2011/12/blog-post_1427.html#!/2011/12/blog-post_1427.html
 
?

..........

Гостин
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Само силна волја.10 години ги оставив зад себе во еден ден донесов одлука и кутија со 17 цигари, крај. Без никакви помагала за откажување.
 
B

BooBojan

Гостин
Ако имаш карактер ке ги оставиш.Татко ми ги остави со три кутии во џебот!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
posle 40g ., so 3 paklici sega ., ama ne ni pomisluvam., iz chista mira onaka ., kratok spoj mentalen vo mozochniot chip., i kraj na cigarite ......i polesno se dishe ., a za tie okolu mene i da ne zboruvam tie poveke se izraduvaa shto do sega sum gi videl
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
10
Дали некој ги има пробано овие е - цигари и дали некој може да ми каже каде можат да се купат во Скопје? :D

~
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
Имам пробано таква цигара, планирам да купам, пушам просечно по кутијаипол на ден, се надевам дека ке има некаков ефект....

--- надополнето ---



Кеде поточно тука во Кавадарци?
brat pobaraj vo tunlceto kaj pazarot,edno vreme drzea.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Земав од овие новиве ego-k електронски цигари и ме изненади колку има сличен филинг со обичнава цигара. Нема кертриџи , се полни со чист никотин, батеријата трае ден- ден и пол во зависност од пушењето. Вчера ја земав, до сега немам запалено цигара, ми ги исполнува сите потреби за никотин. Ќе видам како ќе се покаже понатаму, ама сега за сега делува доста квалитетна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom