Електронска цигара

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Мене ми е многу дебилно шо луѓево ги пушат овие циграиве кај шо ќе стасет. Денес 2 колешки на колоквиум пушеа од овие цигариве во амфитеатар. Пред некој месец бев на една конференција и една жена пушеше на предавањата.
Мислам дека кај шо се забранети цигари за пушење требит да се забранет и овие да се пушат.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Мене ми е многу дебилно шо луѓево ги пушат овие циграиве кај шо ќе стасет. Денес 2 колешки на колоквиум пушеа од овие цигариве во амфитеатар. Пред некој месец бев на една конференција и една жена пушеше на предавањата.
Мислам дека кај шо се забранети цигари за пушење требит да се забранет и овие да се пушат.
А оти? Ти смета чадот? Сериозно прашувам, пошто нели не е ист чад, не е штетен, повеќе личи на пареа одошто чад, зошто би ти сметал?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
А оти? Ти смета чадот? Сериозно прашувам, пошто нели не е ист чад, не е штетен, повеќе личи на пареа одошто чад, зошто би ти сметал?
Нигде не реков дека ми сметат туку дека е невкусно да се гледат то. Дан не можат да издржат случајно да завршит часот па после да пушат. То го прает од дебилизам и/или од пување, а со тоа не го почитувет професорот шо им предават.
 
T

Tamora

Гостин
НЕ ви требат ни едните ни другите сепак ако морате од две зла одберете го помалото само внимавајте пазарот е преполн со кинеска роба има имитации и на овие пластичните цигариња .Пред извесно време налетав на една статија за тоа како електронска цигара му експлодира во устата ако ја најдам ќе ја постирам тука .
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Дали уште постои продавница за електронски цигари Марион во City Mаll?

Дали некој има зимано кај нив ЦИгари и какви се цените...

Инаку веќе 2 месеци сум на електронска цигара па ми треба сега малку поквалитетна инаку за нив има цела наука по интернет но за жал кај нас се продаваат само шкарт кај овие погоре видов малку поквалитетни производи...
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
и овие цигари се штетни ...какко и нормалните...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Дали се штетни или не е друго прашање знам дека веќе нема кашљање од сабајле и други глупости барем кај мене туку друго ми беше прашањето се надевам некој ке одговори..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Дали уште постои продавница за електронски цигари Марион во City Mаll?

Дали некој има зимано кај нив ЦИгари и какви се цените...

Инаку веќе 2 месеци сум на електронска цигара па ми треба сега малку поквалитетна инаку за нив има цела наука по интернет но за жал кај нас се продаваат само шкарт кај овие погоре видов малку поквалитетни производи...
јас користев http://ekocigari.mk/ квалитет број 1
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
јас користев http://ekocigari.mk/ квалитет број 1
Знам за нив но немаат некоја понуда освен ако си некој слаб пушач слаби им се и батериите и грејачите не ги бива ке треба често да се менуваат...
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Ме интересира некој од искуство да ми каже,што ги користи овие е-цигари....дали се користат за одвикнување...или цел живот ќе си ги пуфкаат...?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ме интересира некој од искуство да ми каже,што ги користи овие е-цигари....дали се користат за одвикнување...или цел живот ќе си ги пуфкаат...?
Јас ги користам 2 месеци и цигара немам запалено пред тоа пакла и пол дневно единствен проблем е што нема квалитетни е цигари у Македонија..


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас ги користам 2 месеци и цигара немам запалено пред тоа пакла и пол дневно единствен проблем е што нема квалитетни е цигари у Македонија..


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
И сега можеш да не запалиш е-цигара барем еден ден,или да пробаш на пр.една недела?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
И сега можеш да не запалиш е-цигара барем еден ден,или да пробаш на пр.една недела?
Се по ред сега и течност се троши се помалку и помалку значи и оваа го намалувам.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Ме интересира некој од искуство да ми каже,што ги користи овие е-цигари....дали се користат за одвикнување...или цел живот ќе си ги пуфкаат...?
јас ја купив електронската цигара и ја користев 38 дена бес запалена цигара сега 4 месеци не ја зимам и нејзе воопшто бес цигара ,чувството е супер ,прашанјето беше дали е за одвикнуванје да,но треба и ти да сакаш.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
јас ја купив електронската цигара и ја користев 38 дена бес запалена цигара сега 4 месеци не ја зимам и нејзе воопшто бес цигара ,чувството е супер ,прашанјето беше дали е за одвикнуванје да,но треба и ти да сакаш.
Се слагам треба и воља али да помага електронска помага да се остават аналогните...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom