Електронска цигара

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од DonRistovski, 19 февруари 2011.

 1. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  3.050
  Има ли некој искуство во врска со ваков вид на цигара?
  Јас си купив ваква пред 2 дена и имам еден проблем: кога влечам и се загрева многу...Чаре некое?

  П.С. Ако има ваква тема, оваа или споете ја или фрлете ја во канта
   
 2. iksimkd

  iksimkd ШшшШшшШ...

  Член од:
  31 јули 2007
  Мислења:
  4.985
  Допаѓања:
  2.144
  Од каде ја купи? Јас барав ама тука по аптеките во Струмица или ја нема или е многу скапа. На едно место ми кажаа 4 илјади и нешто...
   
 3. сашенко

  сашенко Гостин

  Епа еднаш купуваш и.....затоа е 4 илјади
   
 4. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  3.050
  Купив од поголемите маркети (скоро кај сите ги има) 1000 денари се
   
 5. ..........

  .......... Гостин

  Имам пробано таква цигара, планирам да купам, пушам просечно по кутијаипол на ден, се надевам дека ке има некаков ефект....

  --- надополнето ---

  Кеде поточно тука во Кавадарци?
   
 6. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  3.050
  Па во теде-то се продава кај кружниот ток...
   
  На paraglajder му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  3.050
  e-cigarette-mechanics-copy-1024x627.jpg Еве како изгледа една е-цигара. Е-цигара е всушност „цигара“ која помага да се одвикнете од вистинските цигари. Димот од оваа цигара не содржи ништо штетно. Вие само вдишувате и издишувате ПАРЕА. Кога ќе ја купите е-цигарата, со неа доаѓа и УСБ полнач. Првото полнење на е-цигарата мора да трае 8 часа, а потоа можете да ја полнење по 1 или 2 часа. Еден кетриџ заменува 20 цигари (1 кутија) или 200 повлекувања на дим. Еден кетриџ да го купиш е мислам 30 или 40 денари. Најважно за е-цигарата е тоа што е секаде дозволена да се пуши (понекогаш и на час ја пушам...зависи од часот оти некои професори погрешно ќе те разберат и проблеми ќе си направиш)
   
 8. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.301
  Користев две недели пред да ги откажам цигарите од кој првата недела со никотинско полнење. Во врска со несаканите ефекти читав дека банирана е употребата во авиони,исто така ФЕД не ја одобри да се продава под етикета како здрав производ.
  Искрено ми помогна да ги откажам цигарите
   
 9. Tetro

  Tetro Гостин

  Пред недела дена имаше купено пријател од аптека некоја ми кажуваше. Интересна направа, само да видиме како ќе делува. Некаде слушнал дека со ваква е-цигара ќе ги остави цигарите. Баш да видиме. :)
   
 10. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.422
  Допаѓања:
  7.674
  Aj овака кажи ми ..кога ја пушиш, какво е чувството..исто како и обичните..? Или имаш чувство како да влечеш воздух :) И како на кој начин ти помогнала да ги оставиш цигарите.. ако има ист ефект како и обичните..има ли никотин во неа..ај малце по детално ако сакаш, ија морам да го оставам ѓубрето
   
 11. PoisonLady

  PoisonLady Гостин

  Баш во средата прашував за ваква цигара. Ја има во Реплек аптеките и е 1 100 денари. Само не знам колку е ефикасна.
  Кога со сигурност би знаела дека ќе ми помогне да се откажам од цигарите, одма би ја купила.
   
 12. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  10.348
  Допаѓања:
  6.331
  со извинење маде во чибук или со други зборви врска нема со она вистинското.нити има вкус на цигара па ни на некој бренд на цигари нити чувството е такво.ако веќе сте решиле да ги оставате цигарите пробајте со семки и сончоглед оти ова ке ви биди џабе фрлени пари а 1000 не е баш малце да ги дадеш за глупости.
   
 13. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.214
  Допаѓања:
  2.299
  другар ја има цигарава и тапа е. прво додека да повлеќеш за да осетиш нешто од цигарата треба заушки да фатиш да не праам муабет за тоа колку многу е слаба !!! трето коа пушам вистинска цигара знам до кај гори и доста е со оваа цел ден ке се забораам мтегнејки и па нема нишо да осетам !!!
   
 14. zelenko

  zelenko

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  794
  Допаѓања:
  780
  Воопшто не е точно ова што го зборуваат колегиве пред мене :)
  Земав E-cigarette од Пазар3 за 1800 денари. Во пакувањето имаше 2 цигари, две пакетчиња рефили, полнач за во кола, за штекер и УСБ полнач.
  Ја користам веќе 4-5 ден и сум презадоволен. Од две кутии намалив на 5-6 цигари дневно. Содржат никотин и глукол или нешто слично. значи нема катран, јаглерод двооксид и се што има во обичната цигара.
  Сега обичната цигара ми е некако сува, без вкус, бидејќи навикнав на вкусот на електронскава цигара.
  Мене ми помогна и за неа имам само добри зборови.

  П.С Има вкус скоро на иста цигара. Осеќаш гребење во грлото, чуството е скоро исто
  треба да ја пушиш барем еден ден за да стекнеш мислење. Со еден два дима не правиш ништо
   
 15. Мезнаеш

  Мезнаеш Pronto

  Член од:
  27 април 2011
  Мислења:
  2.256
  Допаѓања:
  2.920
  Мој совет до вас...не се заебавајте со вакви глупости .... или пуши или не пуши....електронски цигари пфф шо ке измислат следно електронски хероин?
   

Сподели преку: