Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Kolegi Finansisko Smetkovodstvo utre se polaga od 14:30 ili od 16:30?

--- надополнето ---

ајде некој што е така порасположен ако може да каже нешто повеќе за трговско право,што како ќе биде не сум била ни на едно предавање:pos2: и случајно да не имате некои прашања од трговско??? :pipi:
Prasanjata se so po eden tocen odgovor. Dovolno e da se uci ili od skripta ili od preentaciite so gi vrti na predavanje. Poarno e od skriptata. Znaci knigata ne ja cepkaj ;) :wink: :wink:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Најдраги колеги со кои заедно слушам предавање по макроекономија да ве известам дека кружат гласини дека профата ке ни ги даде на сите 9те поени од задачата али под услов да идеме у четврток на предавање и да потврдиме дека ни рекол дека нема да дава задачки од темата за курсеви. Ви благодариме.

п.с. не знам колку е точно ова така да don't kill the messenger:smir: у секој случај немаме што да изгубиме, а може многу да добиеме.

п.п.с ке ве потсетам пак у среда:pos:
Имаше гласини дента кога полагавме да му кажеме на професорот да ни ги даде сите бодови, ама не знам дали стапил некој во контакт со него и дали кажал он некаква повратна информација. Ако треба ќе се иде на предавање, 9 бода не се малце...Дај Боже да си во право!!!
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Може некој да ми ги објасни правилата 80/20 и 90/10 пошо ги нема у книгата... :toe:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Имаше гласини дента кога полагавме да му кажеме на професорот да ни ги даде сите бодови, ама не знам дали стапил некој во контакт со него и дали кажал он некаква повратна информација. Ако треба ќе се иде на предавање, 9 бода не се малце...Дај Боже да си во право!!!
Daj boze da e taka,samo nemojte da go nalutite,pa da ni gi dade tie 9 boda,ama granicata za polozuvanje da ja kaci na 70,ahahahahahaha:pos2:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
^Не верувам дека ке се налути, досега беше ептен коректен :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
^Не верувам дека ке се налути, досега беше ептен коректен :)
Aiii,nemojte vaka da mi gi podgrevate sansite za polozuvanje,zs ke me fati srceto,a taman si pomisliv deka sansite mi se nepostoecki za polozuvanje makro,hahahahaha:):):):):))))
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Може некој да ми ги објасни правилата 80/20 и 90/10 пошо ги нема у книгата... :toe:
Старо правило: 80/20
20% од потрошувачите носат 80% од приходите. 20% се лојални потрошувачи

Ново правило: 80/20 се заменува со 90/10,
10% потрошувачи носат 90% приходи:salut:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Старо правило: 80/20
20% од потрошувачите носат 80% од приходите. 20% се лојални потрошувачи

Ново правило: 80/20 се заменува со 90/10,
10% потрошувачи носат 90% приходи:salut:
ne, tuku 80%(90%) od rezutatite kje dojdat od 20%(10%) od vashiot napor.... str. 45 :)
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Фала многу така ми е кога не одам на предавања :kesa:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Дај нека каже некој кога се полага Маркетинг утре.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom