Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
decki znae nekoj nesto za polaganjeto kolokvium po MIS sto trebale da se potpisuvaat nekoi izjavi???? mene me ima na spisocite na oglasnite za polaganje MIS ama vo petokot nekoj spomna deka prof daval nekoi izjavi dali ke polagas na ispit ili kolokvium znae nekoj nesto ??? i koga ima priemno vreme Blagoja znae nekoj???
Vo sredata gi davase izjavite da se popolnat...za da znael kolku testovi da donese...i rece tie sto ne se na predavanje do petok da otidat kaj nego da potpisat izjava....
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Дали има некој што полага во 10 и 15 часот да е расположен да ми позајми менаџмент книгата за во 8часот????? се моли некој да ми ја дааааааааајјј плис плис плис:shok::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Математика ќе биде заклучно со матрици,така.Не треба изводи и интеграли
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Да, заклучно со матрици.


А некој да каже дали математика може да даде за лимеси, пермутации, вектори...?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Да, знам тоа ама мислев најчесто точни колку се..Викаат од 1-2 максимум ?
Сега во август/ септември беа по 4 и 5 мислам. Така да може да е и еден може и сите. Мене сите ми изгледаа како возможни ама си викав дека по некоја логика (тоа дека претходно по 1,2 беа точни) дека не е можно и заокружив 2
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Менаџмент една група има тестот така?

И тие од 8 и тие од 10 ке имаат ист тест?

Ако е така сите од 8 кои порано ке завршат да одат пред факултет и да ги кажат прашањата:)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Дали има некој што полага во 10 и 15 часот да е расположен да ми позајми менаџмент книгата за во 8часот????? се моли некој да ми ја дааааааааајјј плис плис плис:shok::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
А сигурно ли има полагање во 10 и 15? Дај бе кажете да знам во колку да одам утре
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
А сигурно ли има полагање во 10 и 15? Дај бе кажете да знам во колку да одам утре
Би требало да има:icon_bigg.

Јас разбрав дека до М тие што се прозиваат се од 8, а останатите од 10 или 10 и 15.

Немам отидено до факс да ги видам списоците, а страната не работи, па ке се потпрам на довербата во колегите.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
ОК, да не цитирам член по член, нешто накратко за менаџмент.
Никој не може со сигурност да тврди колку точни одговори има во кејсовите, се е релативно кај Шуклев, тотално безвеза понудени одговори има во кејсот, извадоци и цитати од текстот, некои чудни заклучоци и слично.
Според мене, а и многумина други, на испитот од овогодинешнава августско-септемвриска сесија, кај кејсовите имаше по 3 точни одговори, некој погоре спомна 4-5... не велам дека не е можно, но поверојатно е да беа по 3.
Инаку кејсовите носат по 10 бода, значи вкупно 20, оној муабетот со 40 бода од 2 кејса не држи вода.
Тестовите и во 8 и во 10 и 15h се исти, меѓутоа по распоредот на одговорите кои ќе се внесени во шифрарник, а прашањата се различни. Значи, ако биде како лани, кога ќе влезе Шуклев или некој асистент, ќе рече сите да заокружите прва група... Така да, ако сакате да дознаете нешто од колеги кои полагат во 8 часот, треба да им кажете да обратат внимание на тоа како е редоследот на одговори кои ги внесуват во шифрарник, додека прашањата тешко да се поклопат.
И да, до оние кои прашуват, ИМА ТЕРМИН од 10 и 15h, започнува некаде на средина од студенти кои се презиват на "М", така да ако сте на М и не сте сигурни, најдобро ќе ви биде да си одите од 8 часот, за останатите важи азбучниот редослед.
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Да, заклучно со матрици.


А некој да каже дали математика може да даде за лимеси, пермутации, вектори...?
limesi i vektori nikogash ne daval, permutacii, variacii mnogu retko, najchesto dava izmenat raspored na bukvi i da go otkriesh zborot, ili daden zbor i da odredish koja e nekoja si 3534762 permutacija
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
ОК, да не цитирам член по член, нешто накратко за менаџмент.
Никој не може со сигурност да тврди колку точни одговори има во кејсовите, се е релативно кај Шуклев, тотално безвеза понудени одговори има во кејсот, извадоци и цитати од текстот, некои чудни заклучоци и слично.
Според мене, а и многумина други, на испитот од овогодинешнава августско-септемвриска сесија, кај кејсовите имаше по 3 точни одговори, некој погоре спомна 4-5... не велам дека не е можно, но поверојатно е да беа по 3.
Инаку кејсовите носат по 10 бода, значи вкупно 20, оној муабетот со 40 бода од 2 кејса не држи вода.
Тестовите и во 8 и во 10 и 15h се исти, меѓутоа по распоредот на одговорите кои ќе се внесени во шифрарник, а прашањата се различни. Значи, ако биде како лани, кога ќе влезе Шуклев или некој асистент, ќе рече сите да заокружите прва група... Така да, ако сакате да дознаете нешто од колеги кои полагат во 8 часот, треба да им кажете да обратат внимание на тоа како е редоследот на одговори кои ги внесуват во шифрарник, додека прашањата тешко да се поклопат.
И да, до оние кои прашуват, ИМА ТЕРМИН од 10 и 15h, започнува некаде на средина од студенти кои се презиват на "М", така да ако сте на М и не сте сигурни, најдобро ќе ви биде да си одите од 8 часот, за останатите важи азбучниот редослед.
За кејсовите сум сигурна дека со 4 имаше за 5 не сум баш сигурна, не памтам добро (бев на увид). Како и да е. Пошто сум на С ќе одам од 10 се надевам нема да згрешам:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom