Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги финансиски менаџмент има нешто скратено ?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,aj upatete me malce mikro,deka citam,citam,ama mnogu gluposti ima,dajte nekoja nasoka,na sto da obrnam vnimanie,a da bi mi bilo dovolno za da polozam:):):):)))))
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Го има некој распоредот за полагање основи на менаџмент???
Ај нека сподели тука...позз
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
ќе може ли некој да позејми збирка математика или пак настаро да се купи?
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Колеги смее ли да се носи збирката математика на колоквиум ?? :)
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
ухх...големо олеснување. Сега имам поголем мотив за учење :P
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Шуклев граница може да спушти максимум до 30 поени на прв колоквиум, зависно од резултатите, пред две години спушти на 30 ама резултатите беа далеку послаби, а лани спушти на 40. Обично пушта околу 400 студенти на втор колоквиум кој досега беше далеку полесен и за билдање поени, ама со оглед на тоа што сега ќе бидат само два колоквиуми не верувам дека ќе биде до толку лесен. Дава две прашања од кејсови кои носат едно по десет поени (вк. 20 поени). Кејсовите се тешки и само со некоја чудна логика можете да ги решите точно. Знам дека на секој од колоквиумите имав барем по еден точен кејс, а како, ни самиот не знам сега :)
Знам дека прашањево е малку чудно, ама отприлика со колку точни одговори се кејсовите?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Колку време имаме за решавање математика на колоквиум? Саат :nesvest::nesvest:? Саат ипол :nesvest:? Два :vozbud:?
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
И мене ме интересира за бројот на точни одговори на кејсовите...лани колку биле???
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
да,математика може да се носи и затоа барам збирка па ако има некој што продава нека пише а ако некоје втора група нека каже ако може да ми ја позејми :S
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Знам дека прашањево е малку чудно, ама отприлика со колку точни одговори се кејсовите?
Од пет (или четири, ама мислам дека беа пет) понудени можат да бидат точни сите, па со среќа... :toe:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
decki znae nekoj nesto za polaganjeto kolokvium po MIS sto trebale da se potpisuvaat nekoi izjavi???? mene me ima na spisocite na oglasnite za polaganje MIS ama vo petokot nekoj spomna deka prof daval nekoi izjavi dali ke polagas na ispit ili kolokvium znae nekoj nesto ??? i koga ima priemno vreme Blagoja znae nekoj???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom