Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Do postarite kolegi, bilo kakva sugestija bi mi znacelo mnogu !
Bidejki imam eden ispit nepolozen od vtora godina, sega treba da odberam eden od predmetive od petti semestar od koj ke se otkazam za da go slusam slednata godina. Si mislev da go odberam toj sto e najlesen, ama ne znam bilo kakvo mislenje e dobredojdeno za od koj predmet da se otkazam ovaj semestar. Predmetite se: Ekonomija na investicii; Bankarstvo; Finansiski menadzment; Megjunarodni finansii. Se mislam koj e najlesen pa gi molam kolegite sto polagale da mi predlozat nivno mislenje.
BLAGODARAM ODNAPRED
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
bankarstvo definitivno.

--- надополнето ---

bankarstvo definitivno.
Do postarite kolegi, bilo kakva sugestija bi mi znacelo mnogu !
Bidejki imam eden ispit nepolozen od vtora godina, sega treba da odberam eden od predmetive od petti semestar od koj ke se otkazam za da go slusam slednata godina. Si mislev da go odberam toj sto e najlesen, ama ne znam bilo kakvo mislenje e dobredojdeno za od koj predmet da se otkazam ovaj semestar. Predmetite se: Ekonomija na investicii; Bankarstvo; Finansiski menadzment; Megjunarodni finansii. Se mislam koj e najlesen pa gi molam kolegite sto polagale da mi predlozat nivno mislenje.
BLAGODARAM ODNAPRED
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
убаво ти рекле, и лани тие што бевме бруцоши можевме така да смениме без молба и сл. ама немој премногу да чекаш зашто има одреден рок и на тоа менување... не знам точно до кога...
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ај некој од постариве колеги нека каже финасиски менаџмент дали мора да се купи учебникот или може и фотокопиран?И дали ни треба за полагање??Фала однапред :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Има ли некој што ја продава или што познава некој што ја продава основи на менаџмент (последно издание)? Плс нека пише на пм :pipi:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај совет, дали да купувам оргинали или копија да си зеам за макроекономија и трговско право ?

P.S слушнав некои скрипти/презентации се вртеле за тоа трговско, доволно е само тоа или треба и од книга да се учи ?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
Ај совет, дали да купувам оргинали или копија да си зеам за макроекономија и трговско право ?

P.S слушнав некои скрипти/презентации се вртеле за тоа трговско, доволно е само тоа или треба и од книга да се учи ?
Trgovsko ne ti treba ucebnik, jas so prezentacii imav 9 ka, za 2 poeni ja ispustiv 10kata...samo prezentacii i skriptata(samo ja citav) ti e dovolno..
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Презентациите каде можам да ги најдам ? Ги има на нет негде или треба да ги ископирам ?
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Jas imam Osnovi na menadzment posledno izdanie i knigata e nova ja kupiv samo za da mozam da polagam preku kolokviumi. Ako sakas mozam da ja donesam utre na fax. Cenata e mnogu poniska otkolku sto e vo knizarnicata:smir: Pozdrav
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
интернет архитектура, тешко е? ај малце објаснете. како програмирање нешто ќе му дојде?
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Колеги, ако знаете од Маркетинг менаџмент, Промоција и Управување со производот, кој е најлесен и најтежок?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom