Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ај некој нека каже искуства за финансиско сметководство, кој предава, дали треба присутност, да се купе книга, тешко лесно ова она....

--- надополнето ---

Ај нека каже некој што се дешаваше денес на менаџмент, пошто не стигнав да влезам... :pipi:
Ништо посебно, се претставуваше себеси и предметот, кажа кај бил во странство и почна вовед во темата. Амф 1 беше скрос полн и немаше место за други да влезат. Кажа дека кога ке спласне интересот за предавањта ке пуштел списоци, и нешто за семинарските спомна, по 5 души во група.
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
zdravo vtora godina sum i sakam da prasam nesto vo vrska so finansiski menadzment.dali ima matematika vo predmetot i drzi li nekoj privatni casovi ili se uci doma :D
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Foundations of digital economy- subscribing not allowed. Кај сите е вака на zephyr, или само кај мене е проблемот?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
3
Kolegi imam slusnato deka menadzmet kejsovite gi daval na list na kolokvium, pa najverojatno ne mora original kniga, samo nekoj od postarite kolegi da potvrdi:) Btw finansisko smetkovodstvo ke treba konten plan za kolokvium?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Беше ли некој на меѓународни организации денес на предавање да каже како било...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Imase predavanje finansisko smetkovodstvo denes, ako bil nekoj neka spodeli iskustvo...?

Професорот е истиот што предаваше Основи на сметководство и скоро се е исто-во поглед на присуство(незадолжително), а со предавање ќе почне од утре.
Не кажа ништо за оригинал книги така да претпоставувам дека ќе може да се копира, освен контниот план.
Ќе можело да се изработи и семинарска за плус поени и тоа е што е од побитното:smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Абе знам дека замарам ама еве ќе спомнам за последен пат. Ја шиткам економија од таки фити за 1000 денари, сосема нова. Кој ти дава попуст за ваква книга XD
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Професорот е истиот што предаваше Основи на сметководство и скоро се е исто-во поглед на присуство(незадолжително), а со предавање ќе почне од утре.
Не кажа ништо за оригинал книги така да претпоставувам дека ќе може да се копира, освен контниот план.
Ќе можело да се изработи и семинарска за плус поени и тоа е што е од побитното:smir:
od, fala koleske, a sto e ova konten plan nesto kako seminarska sto ke treba da se pravi ili nekoj del od knigata za ucenje?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
od, fala koleske, a sto e ova konten plan nesto kako seminarska sto ke treba da se pravi ili nekoj del od knigata za ucenje?
Книжурче со класи и шифри на сметки кои ни требаат при книжење на сметководствени настани ќе објаснат се на вежби и предавања:smir:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Контен план - сите конта за книжење на едно место, поделени во девет класи :) Лесно се користи многу.
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Дали некој до сега промени изборен??...ме интересира дали мора да се поднесуваат молба и уплатница или тоа се само формалности кои треба да ги занемарам?!!
П.С. сите што ги прашав (освен компетентните од студентски..) ми рекоа дека само онака можам да го променам пошто сум бруцош...:///
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Знае некој кога ќе почне да диктира проф. по маркетинг?Ако не, дали ја има истата презентација (нејзината) во либро или по нет?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom