Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Како тоа?? Само 2, задачи без прашањата?? Ќе има ли истакнато некаде за термини???
Ќе имате истакнато. Драге ке ви каже кои две теми да спремите за дополнително.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Сметководство на испитов сега ќе има ли задачи со амортизација .. 2-3 методи шо беа :D ?? некој да не знаиТ? :D
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Ај некој веќе нека каже како е дополнителниот испит по финансиски менаџмент ве молам, полагам утре! Ај ве молам да знам како да се снаоѓам. Поздрав!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Да прашам нешто:
Има некој што му помогнале прашањава за испит, дали се поминува само од овие и тие од збирка со заокружување или треба да се учи по прашањата а не само прашањата. Ова за тие што биле на испит основи на сметководство.
Тејнк ју :)
Никој не полагал сметководство на испит бе???
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Сметководство на испитов сега ќе има ли задачи со амортизација .. 2-3 методи шо беа :D ?? некој да не знаиТ? :D
Jas so tie zada4i poloziv smetkovodstvo:),amortizaciite i so fifo i lifo,mislam deka sigurno toa ke imate:):):):)))))

--- надополнето ---

Никој не полагал сметководство на испит бе???
Jas go poloziv u juni i go poloziv samo so resavanje na fifo,lifo i amortizaciite,drugoto go zaokruzuvav kako ke mi teknese i 7 izvadiv,mislam deka ova ke se padne sigurno i tie tocno/netocno mozes da si gi nau4is:):):):)))
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Како тоа?? Само 2, задачи без прашањата?? Ќе има ли истакнато некаде за термини???

Абе он пиша дополнително за оние кои решиле само 2 задачи ..... А не дека ќе даде 2 теми ...... Бар јас така разбрав :pos2:
А ако више дава 2 теми ...... и јас ако сум во тие ....... и како што ептееееен имам среќа математика, тоа ќе бидат веројатност и финансискава :( :(
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
jas imav reseno 2 celi zadaci (tocni), prasanjata i uste polovina zadaca imav pocnato. ke mozam da odam na toj test?
Не можам поконкретно да ти кажам. Реално имаш шанси, ама сепак Драге е Драге. Од него зависи:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Абе он пиша дополнително за оние кои решиле само 2 задачи ..... А не дека ќе даде 2 теми ...... Бар јас така разбрав :pos2:
А ако више дава 2 теми ...... и јас ако сум во тие ....... и како што ептееееен имам среќа математика, тоа ќе бидат веројатност и финансискава :( :(
На дополнителна Драги дава две до три теми максимум.
Веројатноста не е страшна, мислам дека дава обични веројатности од збирката (на дополнителна)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
На дополнителна Драги дава две до три теми максимум.
Веројатноста не е страшна, мислам дека дава обични веројатности од збирката (на дополнителна)
Абе каква дополонителна за мене, јас решавав, али ни 2 точни немам, така да ..... изглеа ќе го чекам личен, цветен мај ..... или јуни! :):):)
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Абе он пиша дополнително за оние кои решиле само 2 задачи ..... А не дека ќе даде 2 теми ...... Бар јас така разбрав :pos2:
А ако више дава 2 теми ...... и јас ако сум во тие ....... и како што ептееееен имам среќа математика, тоа ќе бидат веројатност и финансискава :( :(
Е грешиш, нема шанси со 2 задачи да поминеш кај драги минимум три треба да ти бидат точни за на дополнителен да те пушти, а да на дополнителен дава две глави најверојатно што ќе му текне, најмногу дал Амортизација или влог, и некоја веројатност...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ај некој веќе нека каже како е дополнителниот испит по финансиски менаџмент ве молам, полагам утре! Ај ве молам да знам како да се снаоѓам. Поздрав!
Е многу сте ми чудни значи. Полагате утре а не знаете што како. Па уште чекате ние да ви кажеме како ке биде. Па си имаш асистенти си имаш професор нели е најарно нив да ги прашате за некои прашања.
Инаку колку што имам слушнато дополнителниот ке биде на пишување.
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
а некој да не знае нешто во врска со методите(фифо ,лифо и пондериран просек) ? ми спомнаа дека имало нешто за продажба?:pipi:
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Е многу сте ми чудни значи. Полагате утре а не знаете што како. Па уште чекате ние да ви кажеме како ке биде. Па си имаш асистенти си имаш професор нели е најарно нив да ги прашате за некои прашања.
Инаку колку што имам слушнато дополнителниот ке биде на пишување.
Хах Зошто чудни... Па сакав да ми помогне некој што положил на дополнителен, а дека е на пишување знам, и зборев со професорот, он сигурно нема да ми каже што се паднало, што прашувал, јас се надевав некој кој влегол на дополнителен да ми каже али излгеда нема фајде... Јас ќе поделам искуство утре! За сите оние кои ќе треба да знаат!
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
а некој да не знае нешто во врска со методите(фифо ,лифо и пондериран просек) ? ми спомнаа дека имало нешто за продажба?:pipi:
So dali znae za fifo,lifo i ponderiran?Neznaes kako se resavaat ili...ako neznaes kako se resavaat vidi u zbirkata,razgledaj vidi ja definicijata i ke ti tekne:):):):))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom