Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Hahahahahaha,se izvinuvam koleske sto pokazav somnezi vo vrska so tvojata dobrina i sto za mig pomisliv deka ne e se taka kako sto izglea,hahahahahahahahahaha,a jas poise bi rekol:sto se voli,nije tesko,a sto se mora uvek je tesko:):):):):):):)))))))
Си забегавме со муабетиве надвор од тема... Додека некој се нервира со изборни предмети, кредити и уписи, ние на мајтап ја удривме :) :)
Ај ја си завршив па нема што да му се секирам, ама ти....? :) :)

--- надополнето ---

Дечки а ќе има ли проблеми за одење на предавања или како ќе го изведат тоа што на пример бидејќи имам 2 предмети од претходната година и сега според распоредот има периоди кога часовите се поклопуваат. И ај ве молам кажете кои од следниве предмети се полесни
Банкарство, Економија на инвестиции, Финансиски менаџмент и Меѓународни финансии
Ќе видиш кои предавања ти се поважни или задолжителни и на нив ќе одиш, нема што факултетот да го изведе тоа.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Ако може подетално нешто за предметиве ...

Меѓународни финансии
Банкарски менаџмент
Економија на јавниот сектор
Управувачко сметководство I
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Си забегавме со муабетиве надвор од тема... Додека некој се нервира со изборни предмети, кредити и уписи, ние на мајтап ја удривме :) :)
Ај ја си завршив па нема што да му се секирам, ама ти....? :) :)

--- надополнето ---



Ќе видиш кои предавања ти се поважни или задолжителни и на нив ќе одиш, нема што факултетот да го изведе тоа.
Hehehe,ocigledno e deka posakuvame ban,a za toa deka se nerviraat so izborni,upisi,krediti......nema potreba od takvo nesto,se vo svoe vreme ke si doznaat,15ti se nablizuva,a za sekiranje,koleske,ne sum od tie lugje sto mnogu se sekiraat i pak treba da vi ja povtoram pogovorkata "za problemi koi moze da se resat ne vredi da se sekiras,a za problemi koi ne mozat da se resat sekiranjeto nema da pomogne,hahahahahahahaha,mn sakam koa sum u pravo:P:):):):):):):))))))
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Hehehe,ocigledno e deka posakuvame ban,a za toa deka se nerviraat so izborni,upisi,krediti......nema potreba od takvo nesto,se vo svoe vreme ke si doznaat,15ti se nablizuva,a za sekiranje,koleske,ne sum od tie lugje sto mnogu se sekiraat i pak treba da vi ja povtoram pogovorkata "za problemi koi moze da se resat ne vredi da se sekiras,a za problemi koi ne mozat da se resat sekiranjeto nema da pomogne,hahahahahahahaha,mn sakam koa sum u pravo:P:):):):):):):))))))
клик
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ЗНачи вака... Имам книга лани што ја купив додека бев на економски, од Таки Фити економија е. Значи 2008 издание е непипната. Ја шиткам за 1200 денари. Пишете ми порака кој сака да ја купи. Уште еднаш да напоменам дека ми седи веќе година во плакар непипната дека се откажав од економски прерано хаха.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
И јас имам за шиткање книги комплет за прва година на економски факултет. Статистиката ми е купена оваа година и е гланц нова. Само економика и трговско ми се копирани. Плус имам и еден тон скрипти и прашања за економика, трговско, тестови и збирка за вежбање статистика, економија итн итн....
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Што се случува кога предавањата од изборните предмети се поклопуваат со предавањата од задолжителните предмети??
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
да ги замолам некои од колегите од финансиски менаџмент да ми помогнат во изборот на изборните предмети за 2ра година...
благодарам :pipi:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Што се случува кога предавањата од изборните предмети се поклопуваат со предавањата од задолжителните предмети??
Oд иста година? Ќе се промени терминот за да нема поклопување
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Oд иста година? Ќе се промени терминот за да нема поклопување
Финтата е што нема сега години кај изборните, во било која година може да избереш било кој предмет. Нема шанси на сите да им се погоди, секако ќе има поклопување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom