Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
зошто треба да презапишам математика и економија од прва год морам еден од тие три предмети да отфрлам и затоа прашувам кој е најтежок за да го отфрлам:smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
А зашто тогаш во листот со изборни предмети се дадени обратно единицата во летен а двојката во зимски? :toe: И плус сега видив некои од студентите во прва година го имаа изберено англиски 2 за прв семестар и тоа ми беше чудно. Може програмата е смената зашто сега сами си бираме изборни. Сепак ако некој оди за сигурно ќе го молам да праша

Затоа што има промени од оваа година, целосно го воведуваат ЕКТС системот и кај нас (не знам дали со цел да ни помогнат или одмогнат)
Колешката ти даде информација која важеше пред 2 години, значи кога јас се запишував ни кажаа дека можеме да си земеме изборни предмети од која година и кој смер сакаме, без да ни прават проблеми, а тоа не важи за претходните генераци. КАко што си пишува во листот со изборни предмети така си е.

--- надополнето ---

менаџмент отфрли си го, да не заглавиш повторно во таа комбинација од Јанев и Шуклев. :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Затоа што има промени од оваа година, целосно го воведуваат ЕКТС системот и кај нас (не знам дали со цел да ни помогнат или одмогнат)
Колешката ти даде информација која важеше пред 2 години, значи кога јас се запишував ни кажаа дека можеме да си земеме изборни предмети од која година и кој смер сакаме, без да ни прават проблеми, а тоа не важи за претходните генераци. КАко што си пишува во листот со изборни предмети така си е.
Ахам, фала. тогаш ќе гледам да се снајдам некако со изборниве, аман што ни направија со овие кредити...
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
зошто треба да презапишам математика и економија од прва год морам еден од тие три предмети да отфрлам и затоа прашувам кој е најтежок за да го отфрлам:smir:
Според моето искуство, ја би го отфрлила финансиски менаџмент, најтежок ми беше за полагање, другиве два без никаков проблем ги положив. Али кој и да го отфрлиш, секако време ќе ти дојде да го полагаш :)

--- надополнето ---

Ахам, фала. тогаш ќе гледам да се снајдам некако со изборниве, аман што ни направија со овие кредити...
И ја се чудам што ви направија, што убаво си беше претходно
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Знае некој кога точно или од прилика ке има рез. мат. од дополнителниот ? И дали се поминува со една точна задача ?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ќе ве молам ако некој од колегите случајно оди на факултет да праша дали за да се земе англиски 2 е предуслов да се има положено англиски 1, и кој во кој семестар е. Фала
Јас мислам дека е предуслов, но не сум сигурен.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Ќе ве молам ако некој од колегите случајно оди на факултет да праша дали за да се земе англиски 2 е предуслов да се има положено англиски 1, и кој во кој семестар е. Фала
По стара програма, немаше поврзаност меѓу овие два предмети. Можеше да се земе 1, а 2 не и обратно, без разлика положено или не, а сега по нова не знам дали го смениле
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
статистика ке има резултати во понеделник така кажа маца
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Fala za pomosta:smir:, ke se snajdam nekako, sepak ako ne gi zemam sega imam vreme vo idnite godini da gi zemam angliskive, nema da mi izbegaat vo nikoj slucaj:)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
дечки да не го знае некој распоредот за сметководство и ебизнис за 2ра година?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,sea koa ja gleav programata na zadolzitelni predmeti na web stranata na ekonomski,vidov deka osnovi na menadzment go imase vo site smerovi vo zadolzitelnite predmeti,samo vo smerot ekonomija go nemase,taka da,kolku se tocno ovie informacii i dali e mozno jas da go nemam osnovi na menadzment:):):):):):):):))))))))))
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Kolegi,sea koa ja gleav programata na zadolzitelni predmeti na web stranata na ekonomski,vidov deka osnovi na menadzment go imase vo site smerovi vo zadolzitelnite predmeti,samo vo smerot ekonomija go nemase,taka da,kolku se tocno ovie informacii i dali e mozno jas da go nemam osnovi na menadzment:):):):):):):):))))))))))
Mислам дека и претходно на економија немаше менаџмент
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Kolegi,sea koa ja gleav programata na zadolzitelni predmeti na web stranata na ekonomski,vidov deka osnovi na menadzment go imase vo site smerovi vo zadolzitelnite predmeti,samo vo smerot ekonomija go nemase,taka da,kolku se tocno ovie informacii i dali e mozno jas da go nemam osnovi na menadzment:):):):):):):):))))))))))
Не е можно, туку сигурно го немаш, ни Менаџмент, ни Маркетинг... не за џабе Економија е најтежок смер :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Kolegi,sea koa ja gleav programata na zadolzitelni predmeti na web stranata na ekonomski,vidov deka osnovi na menadzment go imase vo site smerovi vo zadolzitelnite predmeti,samo vo smerot ekonomija go nemase,taka da,kolku se tocno ovie informacii i dali e mozno jas da go nemam osnovi na menadzment:):):):):):):):))))))))))

А ти демек ич не знаеше, и ептен случајно се запиша на Економија? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom