Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Kolegi,ke se najde nekoj dobar da mi kaze koja e razlikata mikroekonomija na kolokvium i na ispit,deka nemam pipnato niso mikro,pa zatoa se mislam so da se pravi,dali da se sekiram uste od sea ili ne,haha:):):):):))))))
Mikro e mnogu lesno , golem del od teorijata veke si ja ucel kaj taki fiti , a ostatokot i zadacite se lesni za ucenje posto vo sve ima logika. Mnogu interesen predment , nisto ne se uci napamet.Od ponedelnik do cetvrtok so po 2-3 saati na den , mnogu lesno moze da se spremi.
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Дечки збирката математика ја земав од лани, и сеа девојчево имаше допишувано нешто во таблиците со пенкало и избришав се тоа со коректор.. Сепак да не праат проблеми ради тоа? :vozbud:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Ај некој од прва година што бил на овие последните предавања по математика, да ми каже што работевме последно? И какви се жити се овие субматрици ??? Ќе ни требаат ли тие за полагање? И овие задачиве со ранг на матрици?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Дечки збирката математика ја земав од лани, и сеа девојчево имаше допишувано нешто во таблиците со пенкало и избришав се тоа со коректор.. Сепак да не праат проблеми ради тоа? :vozbud:
Тие што се допишани, самиот ни кажа да ги допишеме (ако мислиш на оние со алфа, бета...)
Ајт после пак ке си ги пишуваш :pos:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Mikro e mnogu lesno , golem del od teorijata veke si ja ucel kaj taki fiti , a ostatokot i zadacite se lesni za ucenje posto vo sve ima logika. Mnogu interesen predment , nisto ne se uci napamet.Od ponedelnik do cetvrtok so po 2-3 saati na den , mnogu lesno moze da se spremi.
Hahaha,fala sto me utesi,a za ispitot kako ide?Jas da si prasam za sekoj slucaj,mozebi ke gi nemam tie 2-3 saati od pon do cet:):):):)Hahahaha
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
еј колеги да ве прашам кој формули треба да се напишат во таблицата по математика???? плиссссссссссссс хелп :kesa:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
еј колеги да ве прашам кој формули треба да се напишат во таблицата по математика???? плиссссссссссссс хелп :kesa:
Тие за метод на партиција(ако ви е за прв колоквиум тоа) иако минатата година формулите ги имаше на самиот колоквиум, друго нешто не ми текнува дека може да си допишете.
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Nekoj nesto da spodeli za kejsovite po menaxment ?!
Ili link , kaj sto ima primeri ili korisni informacii?!
 
V

Viktor g

Гостин
Hahaha,fala sto me utesi,a za ispitot kako ide?Jas da si prasam za sekoj slucaj,mozebi ke gi nemam tie 2-3 saati od pon do cet:):):):)Hahahaha
miro na ispit ime mn malku na zaokruzuvanje poveke se so pisuvanje i crtanje grafici

--- надополнето ---

Kolegi,ke se najde nekoj dobar da mi kaze koja e razlikata mikroekonomija na kolokvium i na ispit,deka nemam pipnato niso mikro,pa zatoa se mislam so da se pravi,dali da se sekiram uste od sea ili ne,haha:):):):):))))))
na kolkvium polozuvat mngu a na ispit samo po 5 pustat pa vidi
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ve molam za pomos ,koj ima zadaci od upravuvacko smetkovodstvo,mnogu mi se potrebni,i kazate kako da se polozi,toj mi e ostanat a epten sum odamna

pls
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom