Економски факултет (reloaded)

Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Кому му треба збирка, таблица и тетратка со решени задачи математика нека пише во инбокс. :)
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
22
Поени од реакции
3
Продавам збирка, таблици и учебник по математика.
Гратис решени задачи.
Повеќе информации во лп. :)
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Продавам книга економија и математика збирка и таблица
Повеќе информации инбокс
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Ако некој може да ми го објасни извештај за парични текови по директна метода , за предметот Финансиско сметководство.
Однапред благодарам.Ми треба за утре.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Продавам
математика(книга копија, збирка и таблица оригинал)
сметководство ( книга оригинал и збирка копија)
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Паднав од државна во приватна квота, 3 пат презапишав предмет и сега на iknow кога го запишав ми стоеше уште старата цена 6560.
Колку се плаќа за приватна квота, 4 предмети ќе имам семестаров, и што да правам со iknow што не регистрира дека има смена на квотите?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Паднав од државна во приватна квота, 3 пат презапишав предмет и сега на iknow кога го запишав ми стоеше уште старата цена 6560.
Колку се плаќа за приватна квота, 4 предмети ќе имам семестаров, и што да правам со iknow што не регистрира дека има смена на квотите?
13120 приватна квота... Инаку, ќе кажеш на студентски дека си во приватна квота, а не е сменето на iknow.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.661
Некој да каже нешто повеќе за Индустриска политика и Сметководство на јавен сектор? На тепка ги земав овие два изборни, не знаев што да изберам...
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Некој да каже нешто повеќе за Индустриска политика и Сметководство на јавен сектор? На тепка ги земав овие два изборни, не знаев што да изберам...
Сметководство на јавен сектор се учело од прашања (имаш и книга и скрипта ) , на заокружување било и не барала присуство. Ова ми го рекоа колеги бидејќи и јас сакав да го земам, ама на крај си избрав демографија :pipi:

За индустриска се правело некое истражување со презентација цел семестар и колоквиумите биле на пишување есејски. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.661
Сметководство на јавен сектор се учело од прашања (имаш и книга и скрипта ) , на заокружување било и не барала присуство. Ова ми го рекоа колеги бидејќи и јас сакав да го земам, ама на крај си избрав демографија :pipi:

За индустриска се правело некое истражување со презентација цел семестар и колоквиумите биле на пишување есејски. :)
Демографија е многу лесен.
Значи го јадев со индустриска...
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
А за производен менаџмент што ќе кажете? Иам чувство дека се заебав што го избрав :confused:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Помош барам за третиов уписен рок.Наслушнав од пријатели дека aко се промени националноста има повеќе шанси за прием.Знае ли некој колку е ова точно и какви документи треба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom