Економски факултет (reloaded)

Член од
15 септември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
Продавам оргинал книга Демографија. Повеќе инфо во инбокс :)
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Прва година сум на економски и ми требаат книги , продава некој ?!
Јас продавам: математика (збирка, таблица и тетратка со решени задачи т.е ова е све што ти треба) и трговско право (учебник, скрипти, прашања)
 
Член од
11 март 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој да сподели искуство со Меѓународен Маркетинг ?[DOUBLEPOST=1442558404][/DOUBLEPOST]Дали некој ќе може да сподели искуство со Демографија ? Каков е начинот на полагање,дали е задолжително книга?
 
Член од
15 септември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој да сподели искуство со Меѓународен Маркетинг ?[DOUBLEPOST=1442558404][/DOUBLEPOST]Дали некој ќе може да сподели искуство со Демографија ? Каков е начинот на полагање,дали е задолжително книга?
Демографија барем за мене беше дефинитивно еден од најлесните предмети на факултетов. Буквално може да се спреми за еден до два дена. Книга не е задолжително да е оргинал но на тие што имаат книга оргинал дозволено им е да ја користат првите 10 или 15 минути од полагањето, заборавив точно колкку време. Прашањата се едноставни не се некои двосмилени и колку што се сеќавам се беше со еден можен одговор и нема отворени прашања. Лесен е ке се увериш и самата ;):D
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Демографија барем за мене беше дефинитивно еден од најлесните предмети на факултетов. Буквално може да се спреми за еден до два дена. Книга не е задолжително да е оргинал но на тие што имаат книга оргинал дозволено им е да ја користат првите 10 или 15 минути од полагањето, заборавив точно колкку време. Прашањата се едноставни не се некои двосмилени и колку што се сеќавам се беше со еден можен одговор и нема отворени прашања. Лесен е ке се увериш и самата ;):D
колега што е боље за повисока оцена, преку колоквиум или преку испит? пошто слушнав некои намерно си го оставаа за испит
 
Член од
15 септември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
0
колега што е боље за повисока оцена, преку колоквиум или преку испит? пошто слушнав некои намерно си го оставаа за испит
Па не знам искрено јас на колоквиуми го полагав, ама можно е да е подобро на испит тогаш не се рачунаат и поените од презентација и со таа скала на бодови може подобра оцена да се извади. Јас имав само 4, 5 поени изгубено од двата колоквиуми и имав 9ка само затоа што немав презентација.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
13
Продавам книга методи на продажба (оригинал) :)
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Продавам учебник-оригинал Методи на продажба, пример презентација за плус поени, скрипти со скратен материјал
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
Може некој да ми каже дали да идам на СИС предавања кај Љубиша? Нешо слушав дека немало скрипти или учебник и он давал на предавања материјал нез што.

И нешто теми за семинарска за Индустриска политика...? Фала!
 
Член од
20 септември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Продавам математика за економисти (учебник, збирка и таблица)
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Продавам:
МАТЕМАТИКА ЗА ЕКОНОМИСТИ - збирка и таблици (оригинал), учебник (копија)
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
10
Прва година сум на Економски и ми треба информација дали има разлика помеѓу старото и новото(збирката и таблиците се споени) издание збирка по математика?Дали Драге Јанев бара исклучително нова или пак ке помине и со старите?
Нема да ти прави проблеми кое и да е издание само да е оригинал. Само може да има разлика во тоа што некои задачи и формули да нема во постарата а да ги има во новата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom