Економски факултет (reloaded)

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
Здраво.Одлучив да се запишам на Економскиот факултет во Скопје,па сега сум во дилема,се мислам дали да изберам Сметководство и ревизија или пак Финансиски менаџмент.Би сакала да донесам правилен избор.Па би ми е потребна ваша помош.Дали би можеле да ми дадете совет од ваше искуство.Пишете ми порака или пак овде,секое мислење е добре дојдено. Фала однапред. :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Финансиски, таму имаш подобар кадар.

Sent from my P6-U06
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ;-)
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Дечки, дали може да продолжам со студии како редовен студент ако се вработам и сум осигуран?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
^^некој поискусен нека те советува

Sent from my 6050Y using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
мислење за смер општа економија?
НЕ. Немој да се лажеш. Едино ако имаш послаби оценки, па да влезеш во државна квота на овој смер, а после во прва прилика да се префрлиш на друг смер.

Економија ти е НАЈСРАЊЕ смер на цел економски факс. Многу глупи и дебилни предмети, многу премногу непотребен материјал, општи срања. Моја препорака, НИКАКО овој смер. :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дечки, дали може да продолжам со студии како редовен студент ако се вработам и сум осигуран?
Според закон не, ама од кај би знаеле дека си вработен.

Sent from my P6-U06
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
НЕ. Немој да се лажеш. Едино ако имаш послаби оценки, па да влезеш во државна квота на овој смер, а после во прва прилика да се префрлиш на друг смер.

Економија ти е НАЈСРАЊЕ смер на цел економски факс. Многу глупи и дебилни предмети, многу премногу непотребен материјал, општи срања. Моја препорака, НИКАКО овој смер. :)
Се слагам со се, ама ако се префрли на друг смер отпосле, го губи правото на државна квота.
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Тие што се запишуваат прва година на 13ти само електронски треба да се пријават или тогаш се оди во факултетот? Ако може некој поконкретно да ми објасни како иде целиот тој процес на запишување да не направам некои утки :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Тие што се запишуваат прва година на 13ти само електронски треба да се пријават или тогаш се оди во факултетот? Ако може некој поконкретно да ми објасни како иде целиот тој процес на запишување да не направам некои утки :D
Електронски треба да си пријавен претходно, па одиш на 13ти да ги дадеш документите, во факултетот.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Oвaa темa е и зa екoнoмски Прилеп? Кoгa требa електoнски дa се пријaвиме? :0
 

Kajgana Shop

На врв Bottom