Економски факултет (reloaded)

Z

ziko bt

Гостин
Трипати ја прашав асистентката дали ќе има резлутати онлајн и ми рече "да". Уште ги немаат закачено на сајтот.....

Инаку да, тестот беше ретардиран, не се бараше да покажеш знаење, туку да покажеш колку лекции си научил на памет :(
Имаш на колигз,немора да чекаш на страната на факултето да ги клат ;)
 
Z

ziko bt

Гостин
Немам појма што е тоа.
Група на фејсбук наречена Colleagues,сигурно имаш познаници колеги кои се членој на групата па речи му да видат од сликите постирани на неа дали си положен,успат и нека те клат во групата :свиркам:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Некој од колегиве тука што полагаа вчера Финансиски пазари и институции ако можат да ми кажат што прашања имаше, какви задачи???
 
T

tinkerbelll

Гостин
Ме занима дали некој може да ми даде некакви информации каков е типот на полагање на постдипломски студии сметководство и ревизија (едногодишни) дали е на заокружување, раскажување итн., и дали и какво искуство имате со професорите Зорица Божиновска Лазаровска, Блажо Недев, Миновски Зоран и Јаневски Љубиша.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Ме занима дали некој може да ми даде некакви информации каков е типот на полагање на постдипломски студии сметководство и ревизија (едногодишни) дали е на заокружување, раскажување итн., и дали и какво искуство имате со професорите Зорица Божиновска Лазаровска, Блажо Недев, Миновски Зоран и Јаневски Љубиша.
Полагањата се на испит и се зависи од предметот, но претежно чинам дека се на пишување.
Зорица е супер, бара доста знаење жената и кај неа нема така лесно да поминеш, бидејќи ревизија во глобала е тежок предмет, со многу материјал за учење кој бара учење на памет и плус разбирање.
Блажо некако ми е загубен во време и простор, со него нема баш некоја комуникација, може да зборува 2 саата за тоа како зелката е зелена, а во меѓувреме да ти каже колку е битно школувањето или кои биле предностите на овој наспроти оној факултет.
Љубиша е Блажо во помонотона верзија, тој како сам да е во просторијата.
Зоран е добар, со него постои добра-ish комуникација.
За професорите ти кажувам од искуство од додипломски студии, ама сум имал по 2-3 предмети од сите нив. Колоквиумите на Зорица се најтешки, кај Љубиша најнесфатливи и по малку зезнати, кај Блажо најлогични и кај Зоран најлесни (освен државно и јавен сектор годинава кај него, лом не направи со прашања надвор од книгата lol)
 
Член од
12 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
11
Некој од колегите што го слушал предметот економија на инвестиции да не има во електронска форма задачата што се паѓа на 2риот колоквиум???
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Некој од колегите што го слушал предметот економија на инвестиции да не има во електронска форма задачата што се паѓа на 2риот колоквиум???
Па ако може плус да појасни некој каков тип на задача е тоа, само таква ли пага на кол или...?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Ако има резултати од Политика на социјален равој, пишете...
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Некој од колегите што го слушал предметот економија на инвестиции да не има во електронска форма задачата што се паѓа на 2риот колоквиум???
Иста како што ќе имате на вежбите, дури полесна беше на колоквиумот...Ќе ви ги испрати асистентот решени во excel
--- надополнето: 12 ноември 2012 во 15:11 ---
Некакви новости за управувачко?!
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Колеги дали ке можам да земам потпис кај КАлина дигитална ако одам на везжби а не одам на предавања? Кажала дека ке води евиденција од денес.Дали може да се плати потписот ?
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Има ли резултати Економија? И дали Предград пушти список денес кај н.т, маркетинг, е-бизнис групата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom