Економски факултет (reloaded)

Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Колеги ме интересира дали може да се купи потпис баш за сите професори на економски,слушнав дека имало некои кои не давале потпис и те терале да го презапишуваш нивниот предмет,така слушнав за проф. што предава дигитална економија?
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Колеги ме интересира дали може да се купи потпис баш за сите професори на економски,слушнав дека имало некои кои не давале потпис и те терале да го презапишуваш нивниот предмет,така слушнав за проф. што предава дигитална економија?

Не ми се верува дека Калина некогаш направила така, ако не ти дава потпис ќе платиш 500 денари и од студентски ќе ти средат :)
--- надополнето: 15 септември 2012 во 21:48 ---
Некој да сподели искуство од 5ти семестар Е-БИЗНИС ?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Не ми се верува дека Калина некогаш направила така, ако не ти дава потпис ќе платиш 500 денари и од студентски ќе ти средат :)
--- надополнето: 15 септември 2012 во 21:48 ---
Некој да сподели искуство од 5ти семестар Е-БИЗНИС ?
Колега потпис од вежби мислев,викаат не можело да се плати потпис за вежби?
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
За вежби не знам како иде работата, ама вежбите кај Калина ги предава Марина асистентката еднаш во неделата се и се многу интересни и корисни одма лета времето така да пожелно е да се иде
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
4та год сум сега и кредитите на некои предмети од 1ва и 2ра год. кои сум ги запишала во индексот тогаш , не се исти како сега, се смениле некои . И сега кога ги броев за да видам колку ке ми дојдат до крајот на 4та год . не знам по кои кредити некои предмети од 1ва и 2ра год треба да ги рачунам ?Ај за оваа год дека нова програма нормално дека ке бидат изменети некои кредити, но некои без изменети и лани додека сеуште важеше програмата по која се водиме ние .Знае некој да објасни?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
116
Поени од реакции
41
4та год сум сега и кредитите на некои предмети од 1ва и 2ра год. кои сум ги запишала во индексот тогаш , не се исти како сега, се смениле некои . И сега кога ги броев за да видам колку ке ми дојдат до крајот на 4та год . не знам по кои кредити некои предмети од 1ва и 2ра год треба да ги рачунам ?Ај за оваа год дека нова програма нормално дека ке бидат изменети некои кредити, но некои без изменети и лани додека сеуште важеше програмата по која се водиме ние .Знае некој да објасни?
За нас си останува по старо,новите измени се за генерација 2012/2013. Инаку провери си ги постигнатите кредити во ел.индекс. Ке видиш дека задолжителните од прва година се калкулирани по 9 кредити од предмет.(и трговско право).Ние и понатаму дипломираме со 31 предмет и 240 кредита.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги колку кредити требаше да имаме на семестар, а колку годишно и задолжително ли е тоа да мора да биде толку колку што е, да не надминува граница?
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
За нас си останува по старо,новите измени се за генерација 2012/2013. Инаку провери си ги постигнатите кредити во ел.индекс. Ке видиш дека задолжителните од прва година се калкулирани по 9 кредити од предмет.(и трговско право).Ние и понатаму дипломираме со 31 предмет и 240 кредита.
Во електронскиот индекс не ги пишува кредитите за секој предмет поединечно туку ги показува само збирно. Туку мене сега ме буни за некои предмети, еве Еколошки менаџмент што го слушав порано беше 7.5 кредити а сега е 6 кредити и кога пресметував според тоа што го има во електонскиот индекс ми е пресметан по новото со 6 кредити. И како сега е можно тоа ако ние сме по програмата што важеше до лани?
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Луѓе ај ве молам помогнете утре ми е последен ден да изберам изборен , некој што го имал Методи на продажба да каже што, како? Фала :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Луѓе ај ве молам помогнете утре ми е последен ден да изберам изборен , некој што го имал Методи на продажба да каже што, како? Фала :)
Исто и кај мене, незнам што изборен да земам и колку кредити ке ми носи истиот. Ако може некој да ми кажи повеќе за
Општествено богатство и национални сметки
Корпоративно финансиско известување
дали се бара присуство на истите, дали вреди да се оди на предавања/вежби, дали се дава семинарска по предметите и со колку учествува во вкупната оценка?

Исто така да ако може некој да ме информира и за Фискален и монетарен систем на ЕУ, дали бара присуство и дали вреди да се оди на предавања?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Корпоративно финансиско известување е всушност финансиско сметководство 2. Материјалот е повеке со книжења а помалку теорија. Како предмет не е тежок но за изборен не би ти го препорачала, има многу полесни од него. Некој да не знае да ми даде повеке информации за Промоција, се мислев да го земам за изборен ???
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Може ли да ми каже некој Трговско право дали е сеуште така лесен како што го кажуваа или има некои промени, какви се колоквиумите, испитот и дали се бара редовност на предавања?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Исто и за маркетинг преку повеќе канали, дали е лесен, се бара присуство?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Знам дека присуството е задолжително за демографија, ама ако одам директно на испит може да се извади поголема оценка(професорот да не ги зема во превид присуството и семинарската во оценката од испитот)?
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Знам дека присуството е задолжително за демографија, ама ако одам директно на испит може да се извади поголема оценка(професорот да не ги зема во превид присуството и семинарската во оценката од испитот)?
Tesko, mislam deka pak gi gleda prisustvata jas go imav lani i poloziv na kolokviumi so maksimum poeni a dobiv 6ka isto primetiv i deka na ispitot rezultatite bea prilicno slabi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom