Економски факултет (reloaded)

Член од
28 октомври 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Колеги на групата на фб има некои муабети дека менаџмент требало да се пријави утре на студентски, инаку немало да те има на список.. некој да не знае нешто, бидејки звучи нелогички(ама не и неочекувано)..
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Колку и да пробувам да се логирам за пријавување на новиов систем ( пробав сите можни комбинации со 0 пред ЕМБГ , без 0 , индекс бр. ) , ништо не успева. Има ли некој со ист проблем како мене ?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Не, кај мене нема проблем. Пробај со други капита ако има некаква врска тоа.

Јас во прва се префрлив од Надворешна Тровија на Финансиски Менаџмент, и на ова онлајн досие сеуште се водам дека сум запишан на Надворешна, за втор семестар предмети за пријавување ми стојат други предмети.

Знае некој што точно треба да се учи по Меѓународни финансии за втор колоквиум?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Зошто ви се брза на сите?! Стрпете се до утре за пријавување. И онака и распоредот за јануарската сесија уште не е објавен.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Мене ме интересира што значи бројот што следи по ЕКТС xxx, дали е бројот на кредити на досега положени предмети?Зашто ми е малце нелогичен...
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Само тие предмети што ке ги полагаме на колоквиум треба сега да ги пријавиме електронски или и тие што ни се на испит заедно сите?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
кај мене се е ок, се логирав денес откако читнав на темава дека работи, број на индекс и ЕМБ, па после тоа e-mail кој на понатамошно логирање не се бара, и се пријавуваат испити и колоквиуми, online пријавувањево е колку да бидете евидентирани на списоците за полагање ;)
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Мене ме интересира што значи бројот што следи по ЕКТС xxx, дали е бројот на кредити на досега положени предмети?Зашто ми е малце нелогичен...
Според моите пресметки за досегашниве мои кредити ми излегува дека е тој, па сега незнам, доколку е некој поупатен нека каже точно како е ;)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Да прашам кој пријавувал испити електронски, тие предмети што треба да ги полагам преку колоквиум, ги пријавив и ме става на список на испит дали постои посебен список за колоквиум? Јас не најдов такој список на сите списоци пишува список за испит.
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Колеги на групата на фб има некои муабети дека менаџмент требало да се пријави утре на студентски, инаку немало да те има на список.. некој да не знае нешто, бидејки звучи нелогички(ама не и неочекувано)..[/q
ке може да ме додадете на групата на фб vesna_g8@hotmail.com
фала :)
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги ај ве молам ако има некој прашања трговско право нека ги постира тука или во порака :S
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
дечки кога почнува кољокфиумскава недела? или веќе е почната? o_O
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Малце да не претеруваат со распоредот за Јануари? Лани го извадија заедно со распоредот за втор колоквиум...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom