Економски факултет (reloaded)

M

Mario Gómez

Гостин
Треба само да аплицираш онлајн и утре рано ќе си купиш пријава ќе си пополниш и ќе си ја однесеш на колоквиум. На студентски веќе не примаат пријави. :)

Хомез, кафе и едну колешку ќе частиш за овој! :D
фала, книжарата од колку работи сабајле, знае некој?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги.. како помиавте на колоквиумов за сметководство? Кој е со мене во јануари? :D
 
G

grande-juve

Гостин
Ако може некој само да ми потврди дали добро сум разбрал. Испитот се обележува и пријавува онлајн, после си купуваш пријава за испит, се пополнува како и порано, уплатница за таксена марка, и тие работи се носат на колоквиум/испит, така ли ќе да е? Фала
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.364
Поени од реакции
25.087
Ако може некој само да ми потврди дали добро сум разбрал. Испитот се обележува и пријавува онлајн, после си купуваш пријава за испит, се пополнува како и порано, уплатница за таксена марка, и тие работи се носат на колоквиум/испит, така ли ќе да е? Фала
Да, и јас вака сфатив и направив - пријавив онлајн, денес уплатив уплатница за таксена марка и утре ќе купам пријава па ќе ја пополнам и ќе ја носам на колоквиум.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги тие што полагавте денес пријавите ги дававте на тие што ве чуваа таму кај што полагавте или ги остававте на студентски?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги тие што полагавте денес пријавите ги дававте на тие што ве чуваа таму кај што полагавте или ги остававте на студентски?
Пријавите се даваат на тие што не чуваат за време на колоквиум :)
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Може ли некој од постарите колеги да каже нешто за вториот колоквиум политика на социјален развој, или да сподели некои прашања доколку има?? И што советувате за макроекономија втор колоквиум,некако сме малце посиромашно со прашања за овој вториов колоквиум??
 
Член од
3 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колеги како поминавте на колоквиумот банкарство, какви беа отворените прашања стигнавте ли да ги решите и општо тежок ли беше?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Колеги како поминавте на колоквиумот банкарство, какви беа отворените прашања стигнавте ли да ги решите и општо тежок ли беше?
Отворените прашања беа доста лесни, али општо гледано беше потежок од првиот...

Туку ... резултати кога? Кажа некој нешто? Има шанси до петок да ги објават?
 
Член од
3 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
А тебе што ти се падна на отворените различни беа или исти за сите зашто една колешка што ја прашав рече не стигнала тешки и биле? Јас ќе одам на испит ама ме интересира што имало
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А тебе што ти се падна на отворените различни беа или исти за сите зашто една колешка што ја прашав рече не стигнала тешки и биле? Јас ќе одам на испит ама ме интересира што имало
Рочна трансформација, во која насока се користат инструментите при рестриктивна монетарна политика и едно беше да им кажеш како ти би ги вложил средствата...
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Отворените прашања беа доста лесни, али општо гледано беше потежок од првиот...

Туку ... резултати кога? Кажа некој нешто? Има шанси до петок да ги објават?
Oворените беа ок се одговараа и имаше да се пишува, ама останатово Гоцков пак вмешал прсти или така ми се чинеше?! Многу двосмислени некако, не знам тешко ми беше....Очекував многу сеа бројам за минимум....
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Eve gi prasanjata od vtor kolokvium menazment ako mozat da mu posluzat na nekogo za ispit, so srekja!
Imase prasanja za struktura i sistemi, za elementi na opsstvena reprodukcija, Karakteristiki na koncepciski priod, Cetirite bloka, Karakteristiki na eticko pretpriemnistvo, Kade postoi rasna diskriminacija, Vlijanie na odborot n adirektori na pretprijatieto, Sto e sposobnost,Vaznosta na biznis pla...not, Posebni faktori na okrozuvanje koi se, Karakteristiki na administrativen model, Klasifikacija na standardite vrz osnova na funkciite, Potrebata od kntrola se ogleda vo , n Ach karakteristiki,Tipicnite dimenzii na rabotata, Koj e razvoen menazer, Sto e stereotipna percepija, Faktori koi vlijaat na odnesuvaweto na individuata vo rab.okolina,Korisnici na boznis plan, Nagradi za pretpriemniztvo, Menazment sposobnosti na zenie pretpriemaci, principi na OECD, Klasifikacija zaosnovana na ucestvoto na ban. ins. vo kor.upravuvanje, Tiplogijata na odborot na direktori, Kriteriumi pri izborot na clenovi vo odborot,Dvojnata uloga na izvrsniot direktor se izrazuva kako, Zakanite na koorporativnata reputacija, akcionerski aktivizam stoe , i kako se izrazuva akcionerskiot aktivizam, Pozdrav i so sreka.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Колеги ај некој кој има полагано Јавни Финансии да ми каже нешто во врска со испитот или ако има тестови, прашања...
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги до кога треба да се даде семинарската по Основи на економија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom