Економски факултет (reloaded)

Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Знае некој до која глава е прв колоквиум финансиски менаџмент?
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Ако има уште некој што нема купено збирка и таблици математика, слободно нека ми пише ПП :)
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ај ако може да ме информирате околу колковикум математика? Како е? :( тој драги наш ме плаши:(
 
Член од
31 август 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
луѓе ако има некој прва година на оддел економија/ менаџмент или сметководство и ревизија нека пише ПП ми треба услуга, поздрав
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Ај ако може некој да ме додаде во групата Colleagues. Најдете ме на facebook преку е-маил sofija@svip.org.mk
--- надополнето: Oct 1, 2011 9:54 PM ---
дали некој од колегите од 3-та година знае за Меѓународни финансии дали има излезено ново издание или онаа што е од Либро?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Ќе може ли некој да даде линк од групата Colleagues на fb ?? :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Ќе може ли некој да даде линк од групата Colleagues на fb ?? :)
кажи ми име и презиме за да те ставам во групата иначе џабе ти е линк. ќе испратиш барање и ќе чекаш со години да те прифатат
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Две прашања:
1. Каков е колоквиумот по Економија на инвестиции. На заокружување или пишување и на што највеќе да обрнеме внимание. Многу има %^&*$
2. Какви се тие презентации по Меѓународни финансии што ги зборат и каде да ги најдеме?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги едно прашање , основи на менаџмент дали бара да ги знаеме и оние табели со набројувања што се дополнителни или не ?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги едно прашање , основи на менаџмент дали бара да ги знаеме и оние табели со набројувања што се дополнителни или не ?
Треба, 60% од прашањата се од тие табели, има во либро прашања чисто разгледај ги како се формулирани, ќе забележиш дека многу се од табели.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Две прашања:
1. Каков е колоквиумот по Економија на инвестиции. На заокружување или пишување и на што највеќе да обрнеме внимание. Многу има %^&*$
2. Какви се тие презентации по Меѓународни финансии што ги зборат и каде да ги најдеме?
Лани беше заокружување и неколку задачи мислам дека беа накај 5-6 задачи. Најмногу дава прашања од 6 и 7 глава тие фазите што се паѓат на заокружување и графиците што се кај мултипликаторот , оној со капиталоинтезивен и неутрален тип на инвестирање а задачи имаше она пресметај демографски инвестиции , минимален капацитет , енергетска интезивност и ефикасност ( може и дефиниците да се барат) Имаше кој се три фактори за оптимална локација и на тоа ми текнува
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Колеги, сигурно само прва, трета и четврта глава се за прв колоквиум надворешна трговија? Кај ќе извади 15 прашања во толку малце материјал?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Ај ако може да ме информирате околу колковикум математика? Како е? :( тој драги наш ме плаши:(
Имаш еден обичен и еден елиминаторен тест. Има многу студенти кои го положиле елиминаторниот, само што тој е значително потежок. Научи ги прогресиите. Полесни се, а ќе имаш задача од нив. Со сигурност ќе имаш и задача од матрици. Добро научи ги. За веројатност и комбинаторика не е сигурно што ќе ти даде. Ако не ти оди многу математиката, оди си кај професор(кај Петар е најдобро). Ќе ти објасни подобро и ќе вежбаш задачи кои се паѓаат на колоквиум. Му го пробиле шаблонот на Драге и знаат кои задачи ги дава на колоквиум во последниве години.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Ај ако може да ме информирате околу колковикум математика? Како е? :( тој драги наш ме плаши:(
Јас ќе ти кажам дека се е среќа кај него ама внимавај на полагање немој да се дотераш нешто ваму таму си ги мерка он девојчињата и на тие што ќе му се свиѓат им дава елиминаторен... Само што кружи една приказна дека оваа сесија на еден колега му го рекеол следново дека неговиот тест е во купот на непрегледани и паднати и немал намера да ги прегледа... Сепак остај приказни и неслушај многу такви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom