Економски факултет (reloaded)

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ова важи за сите: Книга НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се купи по ниеден предмет.
Те цитирам само за да се гледа ова.

Банкарство сега што ќе правиме? Ќе купуваме или...?
 
Член од
3 ноември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Е фала ви ...си купив книга.Иначе од постариве некој шо имате да кажите за доцентот по менаџмент Стојан Дебарлиев?добар е?и дали макроекономија постојат прашања за колоквиум и дали се паѓаат тие прашања зато шо разбрав дека имало ама незнам каде да ги најдам,ги има во либро?и ако знаете по некој друг предмет од трет семестар да има прашања пожелно е да кажите...
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Бруцош сум ,читам по форумов кејсови,може ли некој од постарите колеги да ми објасни сто значи тоа,до сеа сфатив дека на колоквиум се даваат ,како вежби ли се?фала однапред
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Бруцош сум ,читам по форумов кејсови,може ли некој од постарите колеги да ми објасни сто значи тоа,до сеа сфатив дека на колоквиум се даваат ,како вежби ли се?фала однапред
такви кејсови во прва година немате. тоа е текст на крајот од секоја тема и според теоријата што си ја учел, да се обидеш да ја решиш задачата. не знам како подобро да ти објаснам. тоа мора да се види и да се доживее :D
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
4
A има ли некој колега што го има предметот сметководство на трошоци ... или го имал ми треба помош???
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Леле мене се нешто ми се поклопува,баш видов сега вежбите сметководство и математика ми се исти ден и исти час .Сигурно се работи за грешка,нели? Јас како што знам не смеат вежбите да се поклопуваат бидејќи мора да се иде на нив.Помош
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Леле мене се нешто ми се поклопува,баш видов сега вежбите сметководство и математика ми се исти ден и исти час .Сигурно се работи за грешка,нели? Јас како што знам не смеат вежбите да се поклопуваат бидејќи мора да се иде на нив.Помош
Како прво немора да се оди на вежби посебно на оние на сметковотство. Како второ за ова обратетесе кај шефицата на студентски отсек таа може да го смени распоредот. Патем нели има две групи за вежби бидејќи сте многу? Реагирајте и кај тие што ги држат вежбите за распоредот
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Те цитирам само за да се гледа ова.

Банкарство сега што ќе правиме? Ќе купуваме или...?
Јас НЕ купувам. Ќе си го испоштувам правилото.
И асистентката кажа дека е пожелно и дека отсуството од тој список нема да значи дека ќе немаме право да полагаме.
Инаку до каде стигнавте со предавање? Почнавте за банкарски систем во САД?
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
4
Има некој од втора година ако знае да ми каже до каде е со предавања финансиско сметководство-Љубиша ????
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Ова важи за сите: Книга НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се купи по ниеден предмет. Никој не може да ве натера да купите учебник, и на менаџмент можете да одите без ништо. Пред 2 години на тие што не носеа учебник им даваше ископиран кејс, а и секако горе доле исто ви се фаќа, зашто и со учебник тешко да го погодите кејсот.
Не дава повеќе копирани кејсови... бар во последниве две-три сесии :D
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Колеги знае ли некој дали е точно дека на Економија на инвестиции треба да имаш вратено 5 домашни за да те пушти на колоквиум исто и за Политика на технолошки развој дали списоците што ги пуштила минатата недела се обични за присувство или за колоквиум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom