Економски факултет (reloaded)

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Доколку некој знае би ве замолил да ми каже за менаџмент информациони системи мислење каков е предметот лесен, тежок професорот добар, лош сакам да го земам за изборен ;)
Nemoj zoso e zaeban za ucenje
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
trgovija mislis :D

Pa zustro ke ti bide mislam se prosireni kvotite sea oz da fatis posledni mesta neka kazat onie sto se upisale lani :D
lele koj degen sum znaci.. nvm da na trgovija mislev.. i mislev u privatna kvota ne vo drzhavna.. nz od kaj drzavna mi doslo da napisam ahahahah :DDD
--- надополнето: Aug 15, 2011 5:51 PM ---
Ja razbiram na ekonomski ke se zapisuvas ama ne e se ekonomija :D zatoa e forumov da se informiras :P
hahaha da :D biro za informacii :DDD
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Доколку некој знае би ве замолил да ми каже за менаџмент информациони системи мислење каков е предметот лесен, тежок професорот добар, лош сакам да го земам за изборен ;)
Ако мислиш дека ќе имаш време да му се посветиш добро иако ти е изборен и да одиш на предавањата (зашто навистина се корисни а и професорот добро објаснува) тогаш земи го.
Лесно/тешко тоа се релативни поими.За кого како.За мене професорот беше сосема океј.Ако си редовен на предавања и ако дома внимателно го читаш материјалот, би требало да ти биде лесно.:)
А прашањата на колоквиум не се на заокружување туку се од отворен тип.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
decki ke moze nekoj da mi kaze utre od kolku saat se upisitee od kolku saat pocnuvaat i dali bi imal sansa da vlezam na marketing so 83 boda pozz i so sreka na site utre :)
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
Колеги бил некој на пракса во Комерцијална, или пак да знае колку е платена?
 
Член од
3 ноември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Hmm,se glea deka malce si zbuneta vo vrska so ova.Vaka ide toa,sekoj predmet si nosi opredelen broj krediti,vo drzavna kvota kredit se plakja po 3.3 evra,vo privatna 6.7,znaciako ti ostane matematika primer,koj e so 9 krediti,go prezapisuvas nego i za nego znaci ja plakjas sumata od 3.3 ili 6.7evra x 9 krediti,toa e toa,ako ima uste nesto nejasno,prasaj,me mrzi sea se detalno da objasnuvam:):):)
Значи не да сум збунета туку ВРСКА НЕАМ.Точно,математика ми е останат ,значи 9*3.3(државна сум) евра и го плаќам толку.Е сега прашањето ми е дали морам да оставам некој предмет од трет семестар за на местото негово го запишам овој од прв,или само го додавам?И ако мора кој предмет треба тоа да биде, може изборниот?И ако го оставам тој еден кога имам право да го полагам?можам да го полагам него на испит или треба да чекам да го запишам во петти семестар????ФАЛА МНОГУУУУУ!!!:)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Значи не да сум збунета туку ВРСКА НЕАМ.Точно,математика ми е останат ,значи 9*3.3(државна сум) евра и го плаќам толку.Е сега прашањето ми е дали морам да оставам некој предмет од трет семестар за на местото негово го запишам овој од прв,или само го додавам?И ако мора кој предмет треба тоа да биде, може изборниот?И ако го оставам тој еден кога имам право да го полагам?можам да го полагам него на испит или треба да чекам да го запишам во петти семестар????ФАЛА МНОГУУУУУ!!!:)
доколку збирот на кредитите во зимски не е поголем од 35 немора да оставиш еден
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Доколку некој знае би ве замолил да ми каже за менаџмент информациони системи мислење каков е предметот лесен, тежок професорот добар, лош сакам да го земам за изборен ;)
Кај најде од толку предмети баш тој да го земаш, покрај толку лесни предмети ке се заглавуваш со МИС, книга од 500 страни, нон стоп мора да одиш на предавања, да си редовен и многу да учиш за да положиш, а не пак висока оцена да земеш. Мој совет не го земај, не дека е којзнае колку тежок ама имаш многу полесни предмети од тој.
--- надополнето: Aug 15, 2011 10:14 PM ---
Туку ја сакав да прашам: Што мислите за ДЕМОГРАФИЈА, или АГРАРНА ПОЛИТИКА? Имам слушнато дека и двата биле лесни. Кој има искуство нека сподели некое мислење за овие предмети.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Кај најде од толку предмети баш тој да го земаш, покрај толку лесни предмети ке се заглавуваш со МИС, книга од 500 страни, нон стоп мора да одиш на предавања, да си редовен и многу да учиш за да положиш, а не пак висока оцена да земеш. Мој совет не го земај, не дека е којзнае колку тежок ама имаш многу полесни предмети од тој.
--- надополнето: Aug 15, 2011 10:14 PM ---
Туку ја сакав да прашам: Што мислите за ДЕМОГРАФИЈА, или АГРАРНА ПОЛИТИКА? Имам слушнато дека и двата биле лесни. Кој има искуство нека сподели некое мислење за овие предмети.
Не се лажи да земеш демографија никако оваа гходина беше прилично зезнато , а за аграрна сите викат лесно дека е макар што прашањата се малку општи не дави со некој дефиниции така што земи си аграрна или пак најубаво и најлесно ти е англиски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom