Економски факултет (reloaded)

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
А колку се плаќа за да презапишеш??
Hmm,se glea deka malce si zbuneta vo vrska so ova.Vaka ide toa,sekoj predmet si nosi opredelen broj krediti,vo drzavna kvota kredit se plakja po 3.3 evra,vo privatna 6.7,znaciako ti ostane matematika primer,koj e so 9 krediti,go prezapisuvas nego i za nego znaci ja plakjas sumata od 3.3 ili 6.7evra x 9 krediti,toa e toa,ako ima uste nesto nejasno,prasaj,me mrzi sea se detalno da objasnuvam:):):)
 

Richie_81mk

United 4life
Член од
4 март 2010
Мислења
173
Поени од реакции
3
Кога ќе има конкурс за запишување на постдипломски на економски факултет?
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
epa jas bev opstveno B..i imav 3 casa nedelno sociologija...zatoa mislev deka bi mi bilo polesno...patem, fala
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Jas mislam polesno bi mi bilo sociologija zatoa sho 3 godini vo sredno se srekjavav so nea :D a trgovsko pravo bi go srekjavala za prv pat..
Значи никогаш немој да земаш предмети да не речам "на лепи очи или на лепо име" многу ќе се зафркнеш верувај, за тоа се тука постарите колеги кои веќе поминале низ тоа и знаат многу подобро. Инаку конкретно оваа година не слушнав ниту еден студент да се пофали од социологија, за разлика од трговско право.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги некој совет за изборен предмет од зимски семестар втора година ? однапред благодарам :D:D:D:D:D
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Мене само не ми е јасно дали може математика ако веќе морам да го презапишувам , дали може на местото на изборниот во втора год или мора на место на задолжителен. Член погоре се изјасни дека не е 100% сигурен дека може и на местото на изборен. Некој да не знае нешто повеќе?? :)
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Мене само не ми е јасно дали може математика ако веќе морам да го презапишувам , дали може на местото на изборниот во втора год или мора на место на задолжителен. Член погоре се изјасни дека не е 100% сигурен дека може и на местото на изборен. Некој да не знае нешто повеќе?? :)
Може место изборен 100%

Студентот запишува предметни програми во текот на семестарот по следниов редослед:
  • најпрвин ги запишува неположените задолжителни и избраните изборни предмети од соодветниот (летен/зимски) семестар,
  • потоа ги запишува задолжителните предмети од тековниот семестар,
  • на крајот, ги запишува изборните предмети од тековниот семестар.
При запишувањето на семестарот, студентот не може да го надмине максималниот број кредити од 35 (40 за успешните студенти).
 
Член од
14 август 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Слушнав дека на смерот Е-бизнис за повеќето од предметите се учи и полага на Англиски јазик. Точно ли е ова?... И ако има некој да ми каже, кои се предмети се учат на Англиски и прилично колкав е материјалот?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
пријавата за упис се зема истиот ден кога се уписите или ден предтоа?
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Kolegi da ne mu teknuva na nekoj sto prasanja se padnale po primeneta ekonomija na ispitot vo juni.
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Иам останат изборен предмет од зимски семестар. Знае ли некој дали морам сеа да го презаписам или можам само да го полагам во испитна сесија??
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Доколку некој знае би ве замолил да ми каже за менаџмент информациони системи мислење каков е предметот лесен, тежок професорот добар, лош сакам да го земам за изборен ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom