Економски факултет (reloaded)

Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Колеги,дали МСС на испит покрај писмениот дел има и одговрање усно?
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Dali nekoj gi znae rezultatite od Primeneta ekonomija, ili ako ste clen na grupata "colleagues" n a facebook ke mopze li nekoj da mi gi prati sliknatite rezz na kate_bt21@hotmail.com ? fala mn
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
ај ако може некој нека го слика кејсот по МЧР на 301 стр и нека го стави тука
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Како иде постапката за преполагање на положен предмет доколку не сум задоволна од оценката?
Фала:smir:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
колеги од прва год. да ве замолам нешто... паднав втор колоквиум ЕКОНОМИКА и нели идам на поправен. е сеа пошто беа 2 групи само ако ви текнува на некои од прашањата пишете набрзински онака нешто што ке ви текне на еден ворд документ и пуштете ми го на мејл ако не ви е тешко. stefan.nanev@hotmail.com фала многу однапред.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Како иде постапката за преполагање на положен предмет доколку не сум задоволна од оценката?
Фала:smir:
Nerd alert... :)

Ако не си задоволна од оценката добиена на колоквиум, и сакаш на испит, тогаш само во четири очи се договараш со професорот и ќе те пушти на испит, а ако не си задоволна од оценката на испит и сакаш во наредната испитна сесија, што неверувам дека е случајот со тебе, тогаш ти треба молба за поништување, и пак ќе го пријавиш испитот кога ќе дојде време.


:pipi:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги ако оди денеска некој на факс да види организациско однесување оценки може ли да ѕирне и за индекс 53521 да не идам од велес само за тоа :):)
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Moze nekoj da mi prati na meil SEMINARSKA PO STATISTIKA ? Mi treba na bilo koja tema za eden kolega sto e na evropski. Blagodaram odnaprded.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Деловна етика од 12 е утре така?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Боби[Мкд];4284497 напиша:
Nerd alert... :)

Ако не си задоволна од оценката добиена на колоквиум, и сакаш на испит, тогаш само во четири очи се договараш со професорот и ќе те пушти на испит, а ако не си задоволна од оценката на испит и сакаш во наредната испитна сесија, што неверувам дека е случајот со тебе, тогаш ти треба молба за поништување, и пак ќе го пријавиш испитот кога ќе дојде време.


:pipi:
Не е за мене, видиш како си знаеш. Ме замолија да прашам:pipi:
Фала ти на одговорот Боби. Само... молбата за поништување треба сам да ја составиш или има некаков си образец на студентски?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не е за мене, видиш како си знаеш. Ме замолија да прашам:pipi:
Фала ти на одговорот Боби. Само... молбата за поништување треба сам да ја составиш или има некаков си образец на студентски?
Мислам дека молбата на с. прашања ја земаш и треба да се достави до деканат, за поништување на оценка, и носиш со тебе и пријава за повторно да го пријавиш испитот.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Да така.Него да не си бил да видиш кај се полага????И да не ти се наоѓа нешто прашања?????

Фала, инаку не полагам јас. Другар полага, ама пошо не знаеше од колку се полага, јас тука прашав.
Иначе за прашања не можам да ти помогнам, јас немам, а и другарот кој полага учи од книга пошо нема ни он прашања.

--- надополнето ---

Како изгледа Макроекономија испитот?
Има тука некој што полагал така?
Каков тип е? Заокружување или пишување?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
абе.... има некој искуство со бубици да полагал , да го сподели искуството ? :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Да не знае некој што треба а што не треба да се учи за основи на сметководство испитот во јуни ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom